دوشنبه, مرداد 24, 1401

NEDAYE HORMOZGAN ONLINE
The online newspaper version of the Iranian

ورود/عضویت

«ای کاش» های شهردار در پاسخ به سوالات شورا؛ پای توصیه در میان است

ندای هرمزگان – مرضیه دشتی
بیستمین جلسه ی علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس روز گذشته با دستور جلسه ارائه پاسخ شهردار به سوالات اعضای شورا برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ندای هرمزگان، این جلسه فوق العاده با ۱۰ رای موافق و یک رای مخالف، تعیین وقت شده بود تا مهدی نوبانی شهردار بندرعباس به منظور پاسخگویی به سوالات مطرح شده از سوی اعضای شورای شهر در صحن شورا حضور یابد.
نوزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس، چهارشنبه گذشته بدون حضور شهردار در حالی برگزار شد که با جدال برخی از اعضای آن در صحن علنی، با حاشیه هایی همراه بود.
شورای اسلامی شهر بندرعباس چند هفته ای است که بنای مخالفت با عملکرد شهردار تازه کار را نهاده و هر روز صدای اعتراض به عملکرد وی بلندتر می شود، اعتراضی که افکار عمومی کمتر از آن استقبال کرده و و درگیری های بوجود آمده را ناشی از عملکرد خود شورایی ها می دانند و به آن انتقاد می کنند.
نقد عملکرد شهردار بندرعباس در جلسه روز گذشته نیز پررنگ بود و رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس که یکی از منتقدان سخت شهردار است نطق مفصلی در این زمینه انجام داد و شهردار بندرعباس نیز این گفته ها را بی پاسخ نگذاشت.
طرح سوال ابزار اصلی نظارت شوراست و نباید وارد حواشی شود
فاطمه جراره رئیس شورای شهر بندرعباس در ابتدای جلسه طرح سوال از شهردار این گونه تشریح کرد: امروز جلسه طرح سوال از شهردار بندرعباس در حال برگزاری است که لازم میبینم ابتدا و قبل از شروع دستور کار توضیح مختصری جهت هر چه بهتر برگزار شدن این جلسه و رسیدن به اهداف مورد نظر اعضای محترم شورا و همچنین تنویر افکار عمومی و اطلاع مردم و رسانه‌ها از ما وقع شکل گرفته، توضیحاتی را ارائه نمایم. البته متاسفانه در فضای مجازی و در برخی محافل دیده و شنیده شده تحلیل‌های متفاوت و غالباً غلط در خصوص اتفاقات، انجام شده و گاها به اعضای محترم شورا حتی توهین نیز شده است که باید اینجانب به عنوان رئیس شورا از کیان شورا و اختیارات آن دفاع کنم.
وی ادامه داد: طرح سوال اعضای شورای شهر از شهردار چه به صورت تذکر شفاهی چه به صورت سوال کتبی از اختیارات و لوازم شورای شهر برای انجام اصلی‌ترین وظیفه خود یعنی نظارت بر شهردار و شهرداری است. به چالش کشیدن این موضوع و ایجاد حواشی و یا دلایل غیر منطقی برای آن آوردن، قطعاً به ضرر شورای شهر، شهرداری و مردم خواهد بود. اگر رکن سوال از شهردار وارد حواشی شود نتیجه سال‌های قبل شهرداری بندرعباس تکرار خواهد شد. همه به یاد دارید که من و همکارم آقای بواشه در شورای شهر گذشته چگونه تابوی سوال از شهردار را شکستیم. همگان و مخصوصاً شهردار محترم باید بداند این شورا که مزین به انقلابی گری، جوانگرایی و تحرک است قطعاً و قطعاً بارها از این اختیار خود استفاده خواهد نمود
به گفته جراراه، نکته مهمی که در این بین به صورت غیر صحیح در افکار عمومی و برخی اعضای شورای شهر شکل گرفته است، این است که سوال از شهردار مساوی با استیضاح و عزل شهردار است. درصورتی که اعضا می توانند سوال‌های متعدد از شهردار بکنند و قانع شوند و اگر طبق قانون حداقل یک سوم اعضاء از پاسخ شهردار به سوالات قانع نشدند، می‌توانند درخواست طرح استیضاح شهردار را انجام بدهند که این استیضاح باید در جلسه دیگری انجام شود و بنابراین طرح سوال مساوی با استیضاح نیست
وی افزود: آقای نوبانی شهردار محترم در تاریخ ۱۸ مرداد ماه توسط این شورا با رای بالای ده نفره انتخاب شدند و از همان زمان که قریب پنج ماه از آن می‌گذرد در جریان اغلب امور قرار دارند. ایشان در محلی که همان روزها توسط شهرداری برای ایشان تهیه شده بود مستقر شدند و تمام قسمتهای شهرداری با ایشان دیدار نموده و در جریان امور و مشکلات قرار گرفتند. خود ایشان مطلع هستند که همان زمان نیز با اینکه ایشان به صورت رسمی شهردار نبودند خیلی از موضوعات با نظر و اطلاع ایشان انجام می‌شد. ایشان به ادعای خودشان یک تیم چند نفره برای بررسی مدیران شهرداری تشکیل داده بودند و از همان روزهای اولیه، افراد را بررسی کردند که البته این از محسنات ایشان است و قابل تقدیر. انتظار می رفت که پس از بررسی چند ماه، اطلاعات کامل در خصوص اوضاع شهرداری و توانمندی مدیران آن توسط آقای نوبانی و تیم‌شان انجام شده باشد و پس از صدور حکم با توان مضاعف و تیم تشخیص داده شده به رفع مشکلات بپردازند
رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس ادامه داد، سوالاتی که امروز آقای نوبانی به آن پاسخ می‌دهند قبلاً مکرراً به صورت شفاهی در جلسات رسمی و غیررسمی و دیدار اعضا با ایشان، به ایشان به صورت تذکر برای رفع مشکل گفته شده است. حتی چه قبل از صدور حکم چه بعد از آن آقای نوبانی در جلسات غیرعلنی دعوت شده و خیلی از موارد سوال شده به ایشان گفته شده و قرار بود در این زمینه اصلاحات لازم صورت بگیرد که شکل نگرفت و به طرح سوال کتبی منجر شد
به گفته وی، بسیاری از موضوعات شهرداری که غالباً بار مالی فراوانی نیز دارد را نمی‌توان معطل برنامه ریزی و تصمیم گیری بلند مدت نمود. به عنوان مثال پرونده های حقوقی که علیه شهرداری در دستگاه قضایی تشکیل شده و قریب به صدور رای هستند را نمی‌توان معطل بررسی آقای نوبانی پس از قریب پنجم ماه برای انتخاب افراد توانمند در حوزه حقوقی گذاشت. و شاهد آن هستیم که در همین مدت کوتاه چندین ده میلیارد تومان از حساب شهرداری به علت محکوم شدن در پرونده ها و عدم دفاع موثر تیم حقوقی کسر شده و حتی برای مدتی حساب‌ها مسدود شده است و اینکه این موارد مربوط به قبل است، قابل قابل قبول نیست چون احکام با دفاع موثر حقوقی قابل جهت دهی مناسب در روز انشاء رای است.
جراره گفت: نکته آخر که باید همگان به آن توجه داشته باشند ترکیب شورای فعلی، علت تشکیل آن و انتظاراتی است که مردم از آن دارند. همه از اوضاع نابسامان شهرداری مخصوصاً در ۸ سال گذشته خبر دارند و مردم نسبت به آن اتفاقات که توسط مدیران شهرداری بر سر شهر و شهرداری آمده بود، واکنش نشان داده و یک ترکیب جوان مطالبه‌گر و انقلابی را برای اصلاح امور انتخاب کردند و ما اصلاً وقت اضافی نداریم. ۴ سال بسیار زمان کوتاهی است که قریب به ۵ ماه آن یعنی حدود ۱۰ درصد وقت ما و آقای نوبانی برای اصلاح و خدمت‌رسانی به شهر گذشته است. البته شهرداری بندرعباس ذیل شرایط خاص کشور در ۸ سال گذشته نیز هست. این شورای انقلابی برای خود و شهردارش بسیار ننگ می‌داند که مسببین وضع فعلی کشور و فتنه سال ۸۸ حتی به کمترین مقدار به عنوان مدیران شهرداری انتخاب و یا مسببان اصلی وضع فعلی شهرداری در سمت خود ابقاء شوند. این دخالت در عزل و نصب نیست.جالب است که در جلسه‌ای که خود شهردار محترم از اعضا درخواست لیست انتصابات نمودند با مخالفت شدید بنده و برخی دیگر از اعضا مواجه گردیدند.
انتصابات حق شهردار است و کسی برای انتخاب فرد خاصی نباید به وی فشار وارد کند اما شهردار حق ندارد از مسببین این وضع فعلی کشور و شهرداری بندرعباس مدیر نصب کند و صبر کنیم تا ببینیم چه می‌شود، مگر ما چقدر وقت داریم. آقای شهردار شما برای انتصابات حتی در سطح معاونین خود از ارگانهای ذیربط استعلام نکردید و حتی از دوستان اطلاعات سپاه که همکاران سابق شما بودند نیز سوالی نکردید.
در ادامه این جلسه دیگر اعضای شورا به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداهتند و عملکرد شهردار را مورد واکاوی قرار دادند.
گفتنی است، شهردار بندرعباس نیز پس از صحبت های اعضای شورای شهر، در سخنانی پاسخ سوالات را داد.
در عزل و نصب ها توصیه پذیر نیستم
شهردار بندرعباس در این نشست با بیان اینکه پاسخگویی شهردار به شورای شهر نیز وظایف بنده هست و افتخار می کنم که در این جلسه حاضر هستم، اظهار داشت: ظرف ۷۵ روز که از انتصابم می گذرد برای سومین بار است که به سوالات اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس پاسخ می دهم و ای کاش این موضوع مدیریت می شد.
مهدی نوبانی با اشاره به اینکه ای کاش حساسیت فعلی در سنوات گذشته وجود داشت و در سایر دستگاه های اجرایی هم باشد، خاطرنشان کرد: درب اتاقم به روی تمامی اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس باز است و می توانم پاسخگو باشم.
وی ادامه داد: هفت نفر از اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس بارها در این مدت در رسانه ها مشکلات را بیان کردند و بازهم همان سوالات را مطرح کردند و ای کاش این مسائل به بنده رو در رو گفته می شد و اینچنین شهر را وارد تنش نمی کردیم.
شهردار بندرعباس با بیان اینکه بنده هیچگاه از پاسخگویی فرار نکرده و نمی کنم ولی در این سه هفته و بیان طرح سوال از شهردار استرس به تمامی همکارانم وارد شده است، عنوان کرد: بنده هنوز سه ماه از انتخابم نگذشته است و نمی دانم باید در این مدت چه اتفاقاتی رخ می داده که اکنون انجام نشده است.
نوبانی با بیان اینکه ای کاش به دنبال آرامش بودیم و در فضای همدلی و آرامش و دوری از تفرقه به دنبال کار و تلاش برای خدمت به مردم بودیم، تصریح کرد: به احترام اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس در این مدت صحبتی نکردم، علی رغم آنچه که صحبت داشتم و می توانستم صحبت کنم.
وی با اشاره به اینکه به رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان کردم که سه شنبه نیز باید به تهران بروم و در اجلاس کلانشهرها حضور پیدا می کردم و دوبار هم نامه زدم، اضافه کرد: طوری بیان شد که جلسه با معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور و احلاس کلانشهرها مهم نیست در حالی که تمامی شهرها برای رایزنی و رفع مشکلات نیز در این جلسات حضور پیدا می کنند.
وی ادامه داد: ای کاش اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس امروز مصوب می کردند که شهردار حق ندارد از اتاقش پایش را بیرون بگذارد تا اینچنین شهردار را به چالش نکشند.
نوبانی با بیان اینکه سوال نخست از بنده این است که نداشتن توانمندی مدیریت و تصمیم گیری به موقع در رفع موانع موجود، خاطرنشان کرد: آیا این موضوع سوال است یا خبری؟! اگر بنده مدیر نبودم که چرا منصوب شدم یا اینکه چگونه در ۷۵ روز توقع می رود بتوانم تحول ایجاد کنم؛ بنده به دنبال کار زیرساختی هستم و بسیاری از هزینه های اضافی را از بین بردم و حقوق ها را به روز کردم.
شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه اگر دلسوز مردم هستیم ای کاش اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس به کمکم بیایند نه آنکه مرا به چالش بکشند، بیان کرد: تمامی اقدامات عمرانی نیز در حال انجام است، ساماندهی نیروی انسانی در شهرداری بندرعباس را به روز کرده ایم.
نوبانی با تأکید بر اینکه از زمان حضورم اجازه بکارگیری هیچ نیروی جدیدی را در بدنه شهرداری بندرعباس نداده ام، اضافه کرد: تمامی پارک های ساحلی شهر بندرعباس را از خاموشی درآوردم؛ اگر کسی حکمی گرفته و پولی از حساب شهرداری بندرعباس برداشته شده است مربوط به پرونده های گذشته بوده و حکمش گرفته شده بود و بنده نقشی در آن نداشته ام.
وی ادامه داد: در سوال دوم تیم حقوقی ام زیر سوال رفته است درحالی که تلاش تیم حقوقی جای تشکر و قدردانی دارد و هر زمان احساس کردم که فرد حقوقی توانمندتری می تواند بار حقوقی را با قدرت بیشتری را دنبال کند به طور حتم این کار انجام می دهم.
وی با اشاره به اینکه نمی توانم یک شبه نیز افراد حقوقی را تغییر بدهم زیرا روند بررسی پرونده ها طولانی و مدت دار است، عنوان کرد: در تلاشم تا پرونده های قبلی را ختم به خیر کنیم و به دنبال رخ دادن اتفاقات خوب هستیم و سه وکیل توانمند شهر بندرعباس را به عنوان مشاور در اختیار گرفتیم تا مشکلات را بررسی و پرونده ها را به نفع شهرداری بندرعباس تغییر دهیم.
شهردار بندرعباس با بیان اینکه مشکلات ساختار نیروی انسانی شهرداری بندرعباس مربوط به امروز نیست و از گذشته به یادگار مانده است، تصریح کرد: بیش از یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان شهرداری بندرعباس بدهی دارد و امروز که وارد گود شدم با آن چیزی که روز نخست به بنده گزارش شد تفاوت بسیاری دارد و مشکلات بیشتری وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه به کدامین گناه امروز زیر سوال رفتم و توقع دارید که تمامی بدهی ها در مدت ۷۵ روز صفر شود، اظهار کرد: این حواشی بوجود آمده انرژی زیادی از مجموعه شهرداری بندرعباس گرفته است.
نوبانی با بیان اینکه انتصاب و عزل هر مدیری برای بنده ملاکش تنها عملکردش است نه وابسته سیاسی بودنش، خاطرنشان کرد: اگر امروزم عملکرد مدیری ضعیف باشد سریعأ آن را تغییر می دهم و در عزل و نصب ها توصیه پذیر نیستم.
شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه در روز نخست خودم از اعضای شورای اسلامی شهر کمک خواستم تا هر فردی که مورد نظرشان هست به صورت لیست به بنده داده شود، اضافه کرد: کافی است امروز کسی به عنوان مدیر انتخاب کنم برخی از اعضا سریعأ بنده را زیر سوال می برند.
وی با بیان اینکه برای تمامی انتصاباتم استعلامات لازم صورت گرفته است، اظهار کرد: برخی می گویند بنده سهم خواهی نمی کنم و انتظاری ندارم اما فردای انتصاب علیه ام مصاحبه می شود، جای تعجب دارد.
گفتنی است، در پایان این نشست مقرر شد اگر هر کدام اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس از پاسخ های شهردار قانع نشدند، به شورا اعلام کنند تا در این صورت موضوع استیضاح شهردار مطرح گردد.

Comments 357

 1. Glzukf says:

  brand tadalafil – canadian cialis buy generic tadalafil

 2. Vpplto says:

  oral hydroxychloroquine 400mg – plaquenil 200mg cheap buy plaquenil 200mg pill

 3. Eqylnb says:

  stromectol 12 mg – ivermectin usa ivermectin 1mg

 4. Mkvvpm says:

  order cephalexin 500mg pills – cleocin over the counter buy erythromycin 500mg generic

 5. Bxshom says:

  sildenafil 100mg cost – nolvadex buy online generic disulfiram 500mg

 6. Yjfjrl says:

  order rhinocort generic – rhinocort sale order cefuroxime 250mg generic

 7. Pwfgqd says:

  order generic careprost – buy trazodone pills purchase trazodone online cheap

 8. Kavyoy says:

  purchase sildenafil generic – buy viagra 50mg generic ranitidine 300mg canada

 9. Osorbv says:

  buy cialis 5mg online – cialis 10mg uk stromectol tablets 3 mg

 10. Fdafuj says:

  cialis for daily use – pills erectile dysfunction online ed pills

 11. Mbwnwz says:

  sugarhouse casino online – order prednisone 40mg online cheap buy prednisone 5mg without prescription

 12. Adalok says:

  purchase prednisone pill – order isotretinoin 40mg generic buy accutane 20mg generic

 13. Gynngb says:

  order amoxil 500mg pill – cost amoxicillin 250mg generic viagra 50mg

 14. Erlsai says:

  ivermectin tablets for sale walmart – stromectol tablet buy generic azithromycin 250mg

 15. Ixvcgn says:

  azithromycin 250mg over the counter – buy furosemide 40mg online cheap methylprednisolone without a doctor prescription

 16. Rvakck says:

  metformin 500mg pill – buy metformin without prescription lipitor 10mg without prescription

 17. Lbkpjz says:

  norvasc 10mg sale – order lisinopril 10mg without prescription omeprazole 20mg uk

 18. Wmrqnh says:

  buy lopressor 100mg generic – cialis 20mg for sale coupon for cialis

 19. Nmyzxb says:

  tadalafil 40mg usa – sildenafil 25mg price order sildenafil 100mg

 20. Ptbeuy says:

  buy ivermectin 2mg – ivermectin 3mg without prescription buy ivermectin cream

 21. Hjoeko says:

  clomid 50mg ca – purchase ventolin sale purchase zyrtec pill

 22. Ukhmnk says:

  clarinex pills – buy clarinex pills buy triamcinolone

 23. Fvngec says:

  misoprostol without prescription – misoprostol online order purchase synthroid sale

 24. Vyzzye says:

  sildenafil 25mg for sale – sildenafil for women buy neurontin 600mg generic

 25. Xfiuzg says:

  cialis cheap – order cialis online cheap cenforce drug

 26. Oejhkc says:

  brand diltiazem 180mg – buy zovirax sale acyclovir 400mg generic

 27. Zoptwk says:

  buy hydroxyzine 25mg without prescription – cost rosuvastatin 20mg buy crestor 20mg sale

 28. Fhpxby says:

  order generic ezetimibe 10mg – order zetia 10mg generic buy celexa 20mg for sale

 29. Pivkxz says:

  viagra in usa – order sildenafil 50mg pills sildenafil online

 30. Ctsbgm says:

  generic esomeprazole – buy phenergan without prescription phenergan over the counter

 31. Aupaih says:

  cialis 40mg usa – cialis savings card cialis pills 10mg

 32. Ukgwof says:

  generic modafinil 200mg – modafinil for sale online male ed pills

 33. Onxwyc says:

  isotretinoin order – buy zithromax 250mg for sale zithromax 500mg brand

 34. Eimqfj says:

  lasix 100mg cheap – buy doxycycline 100mg order sildenafil 50mg for sale

 35. Jaihjp says:

  buy cialis tablets – purchase cialis for sale cheapest viagra

 36. Donatf says:

  order tadalafil 10mg pill – warfarin 5mg over the counter warfarin 2mg uk

 37. Dstsei says:

  topiramate 200mg brand – topamax 100mg price cost imitrex 25mg

 38. Nwlawz says:

  order avodart generic – tadalafil 10mg canada order cialis 40mg sale

 39. Ilwdra says:

  buy viagra 150mg for sale – order generic sildenafil 50mg cost tadalafil 20mg

 40. Cbvzbu says:

  ed pills that work quickly – buy prednisone 40mg online prednisone canada

 41. Badhrv says:

  accutane 40mg tablet – amoxil 1000mg tablet order amoxicillin 500mg

 42. Ojukip says:

  purchase lasix pill – azithromycin 250mg cheap buy zithromax 250mg

 43. Jmuhju says:

  doxycycline buy online – plaquenil uk order chloroquine 250mg

 44. Wgirvs says:

  order tadalafil 40mg for sale – Cialis canadian cost viagra order online

 45. Jqeaxw says:

  provigil 100mg drug – buy sildenafil 50mg pill purchase sildenafil for sale

 46. Aixlcw says:

  buy erectile dysfunction medications – errectile dysfunction buy deltasone 20mg without prescription

 47. Ghdqzb says:

  isotretinoin drug – purchase accutane for sale celebrex 100mg for sale

 48. Xbirqw says:

  buy tamsulosin 0.2mg for sale – buy tamsulosin buy spironolactone 100mg online

 49. Cxsqcz says:

  oral zocor 10mg – valtrex cheap writing essays for money

 50. Btawvh says:

  gambling casino – online slot machines cheap essay writing

 51. Nvvnmp says:

  best online casino usa – buy finasteride 5mg generic ampicillin 500mg

 52. Kgwmvb says:

  oral ciprofloxacin – cialis without a doctor prescription purchase cialis online

 53. Jxechp says:

  viagra 25 mg – deltasone 5mg over the counter buy vardenafil next day delivery

 54. Goqjma says:

  order prednisolone pill – cost of cialis order tadalafil 5mg for sale

 55. Shqghq says:

  order augmentin pill – buy augmentin 1000mg generic cialis pills 10mg

 56. Guvfsf says:

  trimethoprim sale – buy sildenafil online viagra pills

 57. Vvnudu says:

  cephalexin sale – cephalexin 500mg for sale erythromycin 500mg canada

 58. Xyccde says:

  order sildenafil pills – buy tamoxifen online ivermectin 5

 59. wtxnwbio says:

  buy modafinil 200mg generic modafinil 100mg buy modafinil 100mg generic

 60. Lgqcpc says:

  budesonide price – cialis 10mg cost order disulfiram pill

 61. twkipuch says:

  order modafinil 100mg online cheap order modafinil 200mg for sale

 62. bawnqkon says:

  modafinil 200mg ca cost provigil

 63. Lugcfj says:

  order ceftin pills – cefuroxime 500mg oral order tadalafil 20mg online cheap

 64. cldeunhd says:

  modafinil 100mg for sale order provigil 100mg pills

 65. Tdupet says:

  ampicillin buy online – buy acillin sale buy cialis 10mg pill

 66. xkydqpvv says:

  modafinil 100mg tablet modafinil 200mg ca order provigil without prescription

 67. Ymfqww says:

  buy amoxicillin 250mg generic – amoxil cost order levitra 10mg sale

 68. Esmxhs says:

  doxycycline 100mg cost – order cialis 5mg pills cialis overnight shipping

 69. qarmjirj says:

  what type of drug is erythromycin http://erythromycin1m.com/#

 70. Bubzrk says:

  cialis from canada – provigil 200mg brand order modafinil 200mg pill

 71. Btwouo says:

  deltasone 20mg for sale – buy isotretinoin 40mg without prescription order isotretinoin 20mg

 72. Tcvmum says:

  buy amoxil 500mg pills – sildenafil 20mg order sildenafil 100mg for sale

 73. Wpimhv says:

  prednisolone 40mg canada – cheap viagra generic buy sildenafil 50mg generic

 74. wefhvmuk says:

  erythromycin for ear infection antibiotic erythromycin

 75. Klyvyl says:

  order furosemide 40mg pills – order doxycycline 100mg pills where to buy ivermectin pills

 76. SlonDeP says:

  ۵۹۵mv

  nke6z

  x8gf

 77. SlonDeP says:

  ۴zl18

  otead

  ۳۹۵u

 78. Uaygbu says:

  purchase metformin online – buy amlodipine 10mg generic purchase norvasc without prescription

 79. Mkjghp says:

  oral lisinopril 2.5mg – buy lisinopril 5mg generic order atenolol 100mg generic

 80. Esxxjk says:

  cost vardenafil – lyrica us cheap clomid

 81. SlonDeP says:

  ۰۳axm

  y6z6f

  d0ak

 82. ediffgtm says:

  erythromycin eye ointment for newborns https://erythromycin1m.com/#

 83. Txslqt says:

  purchase ventolin online – dapoxetine 60mg us priligy 90mg uk

 84. Davidmoods says:

  discount prescription drugs discount prescription drugs

 85. Bradleyquart says:

  prescription drugs canada buy online buy prescription drugs without doctor

 86. Tmyjvp says:

  synthroid 150mcg oral – order triamcinolone 4mg pills order hydroxychloroquine sale

 87. azithromycin uses buy zithromax online no prescription is zithromax safe while breastfeeding what not to eat while taking azithromycin

 88. zanaflex uk says:

  albuterol and potassium albuterol 0.63 mg difference between ventolin and proventil what is the difference between proair and ventolin

 89. Izjtoq says:

  buy tadalafil 5mg online cheap – sildenafil 200 mg viagra 150mg for sale

 90. Torignob says:

  buy ventolin hfa 90 mcg inhaler asthma inhalers names

 91. Ciggemi says:

  price for viagra why do men need viagra

 92. Brandonwhorb says:

  buy viagra online usa viagra pills

 93. levitra dosage levitra vs cialis levitra pastilla levitra precio levitra tabletas

 94. levitra uses says:

  zanaflex 2mg tablets otc tizanidine zanaflex and ed how long after stopping what is zanaflex compared to

 95. Brandonwhorb says:

  buy viagra online canada cost of viagra

 96. Ocnybw says:

  cenforce 50mg tablet – motilium price domperidone 10mg cost

 97. Unwiva says:

  ventolin ventolin inhaler generic

 98. neurontin and suboxone ۲۴۰۰ mg gabapentin what are neurontin side effects how does gabapentin help with pain

 99. Cuvpyp says:

  purchase viagra sale – viagra tablets cialis without a doctor prescription

 100. apperJak says:

  sister n law switched viagra pills with brother n law viedos http://bluethshop.com walmart viagra 100mg price

 101. Brandonwhorb says:

  over the counter viagra viagra

 102. Rogerreepe says:

  amoxicillin brand name buy amoxil

 103. Stephenmoivy says:

  clomid 50g clomid 50mg tablets uk

 104. GeorgeDix says:

  can i buy clomid over the counter singapore buy 10 clomid pills

 105. Rickyger says:

  prednisone 15 mg daily purchase prednisone canada

 106. GeorgeDix says:

  amoxicillin 500 mg tablet price amoxicillin online pharmacy

 107. Rpapwy says:

  modafinil 100mg pills – buy modafinil pills buy rhinocort pill

 108. Stephenmoivy says:

  https://doxycyclineforsale.life/# doxycycline 100 mg pill

 109. GeorgeDix says:

  buy cheap clomid uk ۷۵ mg clomid

 110. everyday cialis is tadalafil and cialis the same thing? effect of cialis on blood pressure how cialis works

 111. Robertwoock says:

  zithromax buy online no prescription zithromax 250

 112. Shelbydiall says:
 113. Williamquert says:

  https://buynolvadex.store/# how to get nolvadex

 114. Bubomd says:

  buy generic isotretinoin 10mg – zithromax 500mg pills buy tetracycline 500mg pills

 115. Davidimind says:

  ۵۰۰ metformin ۱۳۴ metformin 500 mg

 116. who makes neurontin gabapentin cheapest price can you take ibuprofen with neurontin how long does gabapentin take to work in dogs

 117. Cheesia says:

  pharmacy symbol rx canada prescriptions online

 118. danger kamagra kamagra gГ©nГ©rique belgique vente kamagra en ligne france kamagra naturel – comment fabriquer du kamagra Г  la maison

 119. viagra sans ordonance viagra preis le viagra c est quoi ou trouver du viagra

 120. Jcnvaz says:

  flexeril 15mg us – order inderal 10mg generic purchase inderal online cheap

 121. Edwardsmurb says:
 122. Williamquert says:

  tamoxifen side effects forum tamoxifen cost

 123. AnthonyLug says:

  https://buytadalafil.men/# cost of generic tadalafil

 124. RaymondNut says:

  https://buynolvadex.store/# tamoxifen hip pain

 125. Bswmdx says:

  purchase plavix online – purchase plavix online cheap buy reglan 10mg pill

 126. lasix renal scan furosemide 40 mg without prescription side effects of lasix for dog google med call furosemide what it is n what it use for

 127. buy viagra says:

  diabetes cialis buy cialis from australia how to increase the effects of viagra where can you get viagra

 128. Jefferyevami says:
 129. RobertMem says:

  https://withoutprescription.store/# cheap pet meds without vet prescription

 130. Jefferyevami says:

  buy cipro online without prescription cipro for sale

 131. Rhydff says:

  cozaar generic – losartan 50mg usa promethazine oral

 132. Jefferyevami says:

  diflucan 150 mg coupon diflucan cost

 133. best viagra says:

  buy cenforce 50mg sale cenforce 100 blue pill how to take cenforce 150 cenforce sublingual

 134. Georgeles says:

  https://erectionpills.best/# natural ed medications

 135. IsiahMon says:

  cheap erectile dysfunction pills online cures for ed

 136. Jefferyevami says:

  can i buy diflucan in mexico diflucan otc

 137. Vypxee says:

  oral levofloxacin 500mg – viagra 150mg price cialis next day

 138. BrApvops says:

  ivermectin tablets ivermectin

 139. IsiahMon says:

  best otc ed pills buying ed pills online

 140. Jefferyevami says:
 141. MichealLic says:

  prescription drugs without doctor approval comfortis for dogs without vet prescription

 142. Jefferyevami says:

  legal to buy prescription drugs without prescription sildenafil without a doctor’s prescription

 143. Avbddv says:

  purchase tadalafil generic – buy celebrex 200mg for sale order tamsulosin 0.2mg generic

 144. cialis australia review where to buy tadalafil how to use viagra for best results what happens if a girl takes viagra

 145. viagra pour homme le viagra est il en vente libre acheter du viagra sur internet quelle dosage pour le viagra

 146. Jefferyevami says:

  best ed treatment pills best ed pills at gnc

 147. Pauiej says:

  ondansetron for sale online – spironolactone 25mg pill oral valtrex 1000mg

 148. Georgeles says:

  https://cipro.best/# ciprofloxacin 500 mg tablet price

 149. 10 mg paxil says:

  metformin miracle drug canada metformin how does metformin help with pcos what is a normal dose of metformin

 150. baricitinib price cost of olumiant baricitinib story baricitinib 4mg

 151. Jefferyevami says:

  erectile dysfunction drug natural ed remedies

 152. IsiahMon says:

  neurontin 300mg where to buy neurontin

 153. Jefferyevami says:

  comfortis without vet prescription non prescription erection pills

 154. MichealLic says:

  ciprofloxacin generic price ciprofloxacin order online

 155. RobertMem says:

  https://withoutprescription.store/# buy prescription drugs without doctor

 156. Jefferyevami says:

  diflucan 150 otc diflucan over the counter

 157. Xyvobg says:

  finasteride canada – ampicillin over the counter generic ciprofloxacin 500mg

 158. Michaeldom says:

  where can you buy clomid over the counter clomid coupon

 159. baclofen muscle relaxer lioresal 10 mg tab what is baclofen 10 mg a narcotic how long do baclofen withdrawals last

 160. Danieljaife says:

  doxycycline price south africa online doxycycline

 161. Stevenhieve says:

  https://stromectol.life/# ivermectin cream cost

 162. Zwojhx says:

  brand metronidazole – order bactrim 960mg pill cephalexin pills

 163. FrankBar says:

  best ed medication medicine for impotence

 164. DanielKit says:

  online canadian drugstore ed meds online canada

 165. FrankBar says:

  doxycycline cheap doxycycline

 166. DarrellBrorp says:

  can ed be cured natural drugs for ed

 167. Ziaevc says:

  buy fildena 100mg online – buy cefuroxime pills brand viagra 150mg

 168. Stevenhieve says:

  https://stromectol.life/# order stromectol over the counter

 169. FrankBar says:

  buy stromectol stromectol 3mg tablets

 170. Michaeldom says:

  clomid coupon clomid 100mg for sale

 171. Davidmig says:

  https://drugsonline.store/# treatment for erectile dysfunction

 172. DarrellBrorp says:

  doxycycline doxycycline

 173. Istedp says:

  buy ed meds online – best erection pills original sildenafil 200mg rezeptfrei sicher kaufen

 174. FrankBar says:
 175. prednisone 4 says:

  diflucan pill diflucan online diflucan side effects yeast infection what happens if you take diflucan without yeast infection

 176. Vvbqlt says:

  deltasone 40mg drug – order amoxicillin 250mg generic prednisolone 5mg pills

 177. Stevenhieve says:
 178. DarrellBrorp says:
 179. FrankBar says:

  buy clomid clomid generic otc

 180. FrankBar says:

  stromectol for sale order stromectol over the counter

 181. PhillipZep says:

  ivermectin kidney damage stromectol 3mg tablets

 182. Brandoncit says:

  stromectol 3mg tablets order stromectol over the counter

 183. Allanphavy says:
 184. Lxgatj says:

  gabapentin 600mg canada – order stromectol generic ivermectin 3

 185. JamesCof says:

  https://stromectoltrust.com/# stromectol 3mg tablets

 186. Brandoncit says:

  order stromectol over the counter stromectol 12 mg tablets

 187. paxil 2.5 mg says:

  diflucan constipation diflucan medicine online yeast infection won’t go away with diflucan diflucan one where to buy in usa

 188. Robertodenna says:

  stromectol stromectol 3mg tablets

 189. PhillipZep says:

  stromectol for humans for sale stromectol for humans for sale

 190. RobertBycle says:

  https://stromectoltrust.com/# ivermectin for lice on humans

 191. Allanphavy says:

  https://stromectoltrust.com/# stromectol 12 mg tablets

 192. orlistat 120 says:

  tractor supply ivermectin ivermectin virus scabies oral treatment ivermectin dose what is the pestiside that is used for ivermectin/dectomax for mite

 193. KevinduP says:

  https://pharmacyizi.com/# discount prescription drugs

 194. Larrysab says:

  https://pharmacyizi.com/# erectyle dysfunction

 195. Jefferylot says:

  https://pharmacyizi.com/# discount prescription drugs

 196. inoppy says:

  proair albuterol sulfate where to buy cost of combivent without insurance

 197. SteveVax says:

  sexual dysfunction in men best pills for ed

 198. floague says:

  hygroton dosage hygroton 25 mg side effects

 199. Wuzcqj says:

  plaquenil for sale online – generic cenforce cenforce 100mg oral

 200. Jefferylot says:

  https://pharmacyizi.com/# buy erection pills

 201. KevinduP says:

  https://pharmacyizi.com/# real viagra without a doctor prescription usa

 202. ArthurNog says:

  https://pharmacyizi.com/# treatment of ed

 203. Jefferylot says:

  https://pharmacyizi.com/# best canadian online pharmacy

 204. JamesNuddy says:

  drug pharmacy cheap medications online

 205. Evyevf says:

  baricitinib generic – norvasc us lisinopril 5mg drug

 206. Larrysab says:

  https://pharmacyizi.com/# cheap medication online

 207. DouglasPaf says:

  https://pharmacyizi.com/# best ed pills online

 208. Jefferylot says:

  https://pharmacyizi.com/# cheap erectile dysfunction

 209. SteveVax says:

  how to treat ed online medications

 210. olumiant 2 mg tablets coupons olumiant 4 mg what should i know about olumiant baricitinib cost in india

 211. ArthurNog says:

  https://pharmacyizi.com/# canadian drugs

 212. Jefferylot says:

  https://pharmacyizi.com/# comfortis for dogs without vet prescription

 213. Jefferylot says:

  https://pharmacyizi.com/# buy prescription drugs without doctor

 214. RichardSaime says:

  vitamins for ed causes for ed

 215. KevinduP says:

  https://pharmacyizi.com/# viagra without doctor prescription

 216. SteveVax says:
 217. Jefferylot says:

  https://pharmacyizi.com/# errectile dysfunction

 218. ArthurNog says:

  https://pharmacyizi.com/# what is the best ed pill

 219. KevinduP says:

  https://pharmacyizi.com/# dog antibiotics without vet prescription

 220. Jefferylot says:

  https://pharmacyizi.com/# best natural cure for ed

 221. Larrysab says:

  https://pharmacyizi.com/# ed online pharmacy

 222. olumiant 2mg says:

  metformin risks metformin tablets for sale benefits of metformin weight loss what is metformin used for in pcos

 223. Jefferylot says:

  https://pharmacyizi.com/# treatment with drugs

 224. baclofen narcotic baclofen 10 mg tablet price in india is baclofen a good muscle relaxer what not to take with baclofen

 225. Nzctkh says:

  viagra 150mg cialis usa tadalafil 10mg generic

 226. Pillevoms says:

  how to get prescription drugs without doctor prescription meds without the prescriptions

 227. Richardhiest says:
 228. Thomasrop says:
 229. does diflucan work order diflucan diflucan and monistat at the same time how long till diflucan kills mold

 230. GeorgeSob says:

  https://canadiandrugs.best/# pain meds without written prescription

 231. MatthewBurne says:

  https://allpharm.store/# best 10 online canadian pharmacies

 232. Pillevoms says:

  amoxicillin without a doctor’s prescription prescription without a doctor’s prescription

 233. Pillevoms says:

  trustworthy canadian pharmacy cheap viagra canadian pharmacy

 234. Richardhiest says:
 235. ivermectin prices stromectol brand can preganat bitches have ivermectin how often can you take the ivermectin

 236. Wongicy says:

  ivermectin tablets dosage ivermectin for sale near me

 237. GeraldAwalp says:

  ed medications medication for ed

 238. Prgciv says:

  buy cyclobenzaprine 15mg pills cyclobenzaprine 15mg for sale order clopidogrel 75mg for sale

 239. Thomasrop says:

  https://onlinepharmacy.men/# canadian pharmacy generic viagra

 240. GeraldAwalp says:

  online pharmacy group canadian pharmacy cialis 20mg

 241. GeorgeSob says:

  https://onlinepharmacy.men/# canada pharmacy 24h

 242. Richardhiest says:
 243. Thomasrop says:

  https://canadiandrugs.best/# prescription meds without the prescriptions

 244. GeraldAwalp says:

  discount pharmacies best canadian mail order pharmacies

 245. MatthewBurne says:

  https://onlinepharmacy.men/# offshore pharmacy no prescription

 246. Gzrsoo says:

  cheap sildenafil sale tadalafil tablet generic prednisone 20mg

 247. Pillevoms says:

  ed meds online without doctor prescription pills erectile dysfunction

 248. GeorgeSob says:

  https://canadiandrugs.best/# prescription drugs online without doctor

 249. generic viagra how to get cialis prescription how much viagra to take first time how long does it take for viagra to work once you take it

 250. Thomasrop says:

  https://onlinepharmacy.men/# walmart online pharmacy

 251. GeraldAwalp says:

  prescription drugs online without doctor cvs prescription prices without insurance

 252. Keithlam says:

  super pharmacy pharmacy com

 253. RobertRix says:

  stromectol and alcohol stromectol amazon

 254. Jeffreycoade says:

  http://stromectolbestprice.com/# ivermectin injectable dosage for goats

 255. Serneshy says:

  hydroxychloroquine covid http://hydroxychloroquine.beauty/ hydroxychloroquine

 256. Ueppgd says:

  sildalis for sale lamotrigine cost generic losartan 25mg

 257. gonorrhea treatment doxycycline generic for doxycycline doxycycline with or without food how many doxycycline do i take

 258. Lelandsmume says:

  stromectol ivermectin ivermectin cream

 259. GeorgeIderi says:

  http://stromectolbestprice.com/# ivermectin covid treatment

 260. Hirtgi says:

  nexium 40mg pills nexium 20mg over the counter buy cialis sale

 261. RobertRix says:

  stromectol tablets buy online stromectol cost

 262. RobertRix says:
 263. JamesFuh says: