گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3062
تاریخ :1397/07/18 ساعت 08:35:22
تعداد بازدید: 81
در نشست مشترک مدير کل شيلات هرمزگان و تعزيرات حکومتي و تعاوني هاي صيادي تاکيد شد: اولويت تعاوني هاي صيادي بايد حذف واسطه ها ازچرخه توزيع آبزيان باشد
email pdf word plus minus reset color
مدير کل شيلات هرمزگان در نشستي مشترک با مديرکل تعزيرات حکومتي استان ،تعاوني هاي صيادي،روئساي شيلات شهرستانهاي استان و جمعي از نمايندگان جامعه صيادي از تعاوني هاي صيادي خواست تا در حذف واسطه هاي عرضه آبزيان فعال تر باشند.

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

محسن يکتاپور با بيان اينکه استان هرمزگان از چهار هزار و 200فروند شناور صيادي و بالغ بر سي هزار نفر صياد برخوردار است گفت:اين ميزان از  جامعه صيادي سهم عظيمي از جمعيت استان را به خود اختصاص مي هد که بيانگر اهميت جامعه صيادي براي استان هرمزگان است.

وي در ادامه با تاکيد بر اهميت مرتفع سازي مسائل و مشکلات جامعه صيادي استان در هر زمينه از مسئولين ملي و استاني خواست که با حمايت هاي بيش از پيش خود در اين امر مهم ياري رسان باشند.

يکتاپور با اشاره به اينکه نرخ گذاري و نظارت بر عرضه آبزيان از وظايف اين اداره کل نيست گفت: با اين وجود شيلات هرمزگان پيرو تاکيدات استاندار هرمزگان مبني بر تنظيم بازار آبزيان با همکاري تعاوني هاي صيادي اقدامات خوبي در اين زمينه انجام داده است که در جهت افزايش اين اقدامات گامهاي موثري در حال برداشته شدن است. مدير کل شيلات هرمزگان توزيع چندين نوبت ماهي تازه با هدف تنظيم بازار آبزيان و همچنين افزايش سهم پروتئين دريايي در سبد غذايي خانواده و با قيمت مناسب در بازار ماهي شيلات با همکاري تعاوني هاي صيادي را از اهم اقدامات شيلات هرمزگان در راستاي تنظيم بازار آبزيان خواند.

در ادامه  مديرکل تعزيرات حکومتي استان هرمزگان شنيدن مشکلات و دغدغه هاي صيادان و بررسي مشکلات و موانع در حوزه اختيارات مجموعه تعزيرات حکومتي را يکي از اهداف مهم اين نشست خواند و گفت: در اين راستا تعزيرات حکومتي حامي جامعه صيادي است.

سيد مرتضي مدني فدکي افزود: سازمان ها بايد وظايف خود را به ديگر دستگاه ها و به خصوص مردم اطلاع رساني کنند، چراکه يکي از دلايل عمده بروز تخلفات، آشنا نبودن مردم و صنوف مختلف با قوانين و مقررات است.

مدني با تاکيد بر سخنان مدير کل شيلات هرمزگان مبني بر اهميت تعاوني هاي صيادي در فعاليت هاي صيد و صيادي و عرضه آبزيان  اظهار داشت: وجود دلالان در حوزه صيد و صيادي يکي از دلايل گراني عرضه ماهي و ميگو است و تعاوني هاي صيادي به جهت جلوگيري از افزايش قيمت عرضه ماهي و ميگو بايد فعال تر شوند.

وي افزود: تعرفه هاي بنادر و صيادي بايد داراي نظارت و کنترل هاي لازم باشد و همچنين مجموعه تعزيرات حکومتي با قاچاق صيد و ادوات صيادي برخورد جدي مي کند.up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3062
تاریخ :1397/07/18 ساعت 08:35:22
تعداد بازدید: 81
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی