گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2977
تاریخ :1397/02/25 ساعت 09:18:33
تعداد بازدید: 127
اولویت واگذاری سهام شرکت های "شستا" در هرمزگان بايد با هرمزگانی ها باشد
email pdf word plus minus reset color
استاندار هرمزگان گفت: اولویت واگذاری سهام شرکت های قابل واگذاری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در هرمزگان بايد با مردم این استان باشد.

عکس اصلی خبر

فریدون همتی در پنجمین نشست کشوری معرفی شرکت های قابل واگذاری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در هرمزگان، تحقق اصل 44 قانون اساسی را یکی از اولویت های دولت دوازدهم دانست و عنوان کرد: رئیس جمهور اعتقاد دارد که دولت هر چقدر بتواند حضور خود را در اقتصاد کم کند و تصدی گری امور این عرصه را به مردم واگذار نماید، اقتصاد کشور شکوفاتر و پویاتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه شستا یکی از بزرگترین بنگاه های شبه دولتی کشور است، افزود: واگذاری شرکت های، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در راستای تحقق اصل 44 قانون اساسی صورت گرفته که اين امر یکی از اهداف و اولویت های دولت دوازدهم است.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: سیاست دولت بر این است که شرکت های دولتی و شبه دولتی از تصدی دولت خارج و به مردم واگذار شوند زیرا این واگذاری می تواند موجب شکوفایی بخش اقتصادی کشور شود.

همتی با تاكيد بر اينكه اولویت واگذاری سهام شرکت های قابل واگذاری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در هرمزگان بايد با مردم این استان باشد، تصريح كرد: در فاز دوم واگذاری شرکت های شستا كه در استان هرمزگان هستند انتظار داریم واگذاری آنها با اولویت قرار دادن مردم اين استان صورت گیرد، زیرا مردم هرمزگان علاقه مند به سهام داری در واحدهای تولیدي و صنعتی بزرگ استان هستند.

وی خاطر نشان کرد: واگذاری سهام شرکت ها در استان به هرمزگانی ها علاوه بر ایجاد انگیزه، موجب ایجاد ارتباط عاطفی و اقتصادی فی مابین مردم استان و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) خواهد شد.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: این شرکت با واگذاری شرکت های اقتصادی زیر مجموعه خود علاوه براینکه چابک تر می شود، می تواند پروژه و طرح های جدید ایجاد و به مردم واگذار کند.

همتی به پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس اشاره کرد و گفت: این پالایشگاه یکی از شرکت هایي است که شرکت شستا سهام دار آن است و فاز دوم آن با ارتقاء تولید 24 میلیون لیتر بنزین آماده بهره برداری است و تا پایان سال فاز سوم آن نیز به بهره برداری خواهد رسید.

وي بيان داشت: با بهره برداری از فاز سوم این پالایشگاه ظرفیت تولید بنزین آن به 36 میلیون لیتر خواهد رسید و موجب خودکفایي کشور و حتی صادرات این محصول نفتی خواهد شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2977
تاریخ :1397/02/25 ساعت 09:18:33
تعداد بازدید: 127
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی