گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3242
تاریخ :1398/06/20 ساعت 09:15:03
تعداد بازدید: 68
امضاي پيمان خواهرخواندگي ژئوپارک جهاني قشم با دونهوانگ چين
email pdf word plus minus reset color
معاون فرهنگي، اجتماعي و گردشگري سازمان منطقه آزاد قشم از امضاي تفاهم نامه همکاري و اعلام خواهرخواندگي ژئوپارک جهاني قشم و ژئوپارك جهاني دونهوانگ کشور چين در خلال ششمين کنفرانس ژئوپارك هاي آسيا اقيانوسيه خبر داد.

عکس اصلی خبر

 مرتضي شيخ زاده ضمن اشاره به دستور ويژه مديرعامل سازمان مبني بر توسعه همکاريهاي بين المللي ژئودارک جهاني قشم افزود: مهندس امري کاظمي، مدير ژئوپارک جهاني قشم به عنوان تنها ايراني حاضر در تيم ارزيابان رسمي شبکه جهاني ژئوپارک هاي يونسکو که در راستاي ارزيابي وضعيت ژئوپارک هاي جهاني وضعيت ژئوپارک Dunhuang در کشور چين حاضر است، اين تفاهم همکاري و اعلام خواهرخواندگي را امضا کرده است.

     وي ادامه داد: مقامات دو ژئوپارك جهاني قشم و دونهوانگ چين در اين تفاهم بر انجام پروژه هاي مشترک و همکاري هاي دو جانبه در زمينه ارتقاي سطح کيفي ژئوپارك ها و تبادل ژئوتوريست تاکيد کردند.

     معاون فرهنگي، اجتماعي و گردشگري سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اعلام آمادگي مقامات ژئوپارك جهاني دونهوانگ براي بازديد از قشم در اوايل سال جديد ميلادي و آشنايي با تجربيات ژئوپارك جهاني قشم، ادامه داد: به گفته مدير ژئوپارک جهاني قشم در اين ديدار فرماندار دونهوانگ ضمن اشاره به روابط مستحکم سياسي و اقتصادي دو کشور و شباهت هاي فراوان اين دو ژئوپارك, آمادگي خود را براي ميزباني از مقامات سازمان منطقه آزاد قشم در ژئوپارك دونهوانگ اعلام و ابراز اميدواري کرده است که اين دو منطقه بتوانند در زمينه هاي گوناگون همکاري ثمربخشي داشته باشند.

     به گفته شيخ زاده ژئوپارک جهاني قشم و ژئوپارک جهاني دونهوانگ در زمينه هاي مختلف زمين شناختي و طبيعي و همچنين ظرفيت هاي جذب و توسعه گردشگري شباهت هاي بسياري دارند و با عقد اين پيمان خواهرخواندگي زمينه انتقال دانش، تجربه و تخصص بين اين دو ژئوپارک فراهم مي شود.

وي خاطرنشان کرد: درصدد هستيم با خواهرخواندگي اين دو ژئوپارک، زمينه براي حضور هدفمند و بيش از پيش گردشگراني از کشور چين در قشم فراهم شود و اين تفاهم نامه به توسعه همه جانبه دو ژئوپارک کمک کند.

    به گزارش ايسنا،  ژئوپارک دونهوانگ (Dunhuang ) در شمال کشور چين واقع شده و با مساحتي حدود 2000 کيلومتر مربع، داراي 200 هزار نفر جمعيت است. چشم اندازهاي اصلي اين ژئوپارک جهاني کشور چين فرسايشي و بياباني است و از نظر چشم انداز زمين شناسي و وسعت، شباهت زيادي به ژئوپارک جهاني قشم دارد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3242
تاریخ :1398/06/20 ساعت 09:15:03
تعداد بازدید: 68
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی