گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3292
تاریخ :1398/09/11 ساعت 10:22:21
تعداد بازدید: 159
تصويب 16 ميليارد تومان براي جبران خسارت سيل در هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
استاندار هرمزگان گفت: همه بايد تلاش کنيم تا استفاده از حمل و نقل عمومي در هرمزگان و به ويژه در شهر بندرعباس افزايش يابد.

عکس اصلی خبر

فريدون همتي در نشست شوراي برنامهريزي و توسعه استان هرمزگان با تاکيد بر لزوم توسعه حمل و نقل عمومي عمومي درون شهري و برون شهري در اين استان، عنوان کرد: از دو سال پيش تاکنون اقدامات خوبي در راستاي ايجاد زيرساختهاي راه اندازي اتوبوس پرسرعت شهري (بي آر تي) در بندرعباس انجام شده و اميدواريم تا پايان سال جاري اين طرح به بهره برداري برسد.

وي ادامه داد: توسعه ساير وسايل نقليه عمومي در مناطق مختلف و همچنين نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي با اختصاص تسهيلات مناسب بايد در دستور کار باشد.

استاندار هرمزگان افزود: همه بايد تلاش کنيم تا استفاده از حمل و نقل عمومي در هرمزگان و به ويژه در شهر بندرعباس افزايش يابد و ترافيک روان تري در شهرها داشته باشيم.

همتي با اشاره به توزيع اعتبارات جبران خسارت هاي سيل در استان، بيان کرد: براساس تصويب دولت 16 ميليارد تومان اعتبار براي جبران خسارتهاي ناشي از سيل به ويژه به اراضي کشاورزي استان هرمزگان اختصاص يافت که در اين نشست بين شهرستانهايي که بيشترين خسارت را ديده بودند، توزيع شد.

وي با اشاره به پيگيريهاي صورت گرفته براي توسعه حمل و نقل هوايي در استان، خاطرنشان کرد: با تلاشهايي که صورت گرفت در حال حاضر پنج روز در هفته پرواز از بندرعباس به جزيره ابوموسي و بالعکس برقرار است و تردد دريايي نيز به اين جزيره انجام مي شود.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: همچنين پيگيريهاي گستردهاي براي راهاندازي پرواز جاسک به تهران و بالعکس انجام شد و با تامين منابع مالي به زودي دو پرواز در هفته از جاسک به تهران و بالعکس انجام مي شود که اقدام بسيار مهمي در راستاي توسعه سواحل مکران است.

وي همچنين به اختصاص يک درصد از اعتبارات دستگاههاي اجرايي به صدا و سيما در راستاي فرهنگ سازي و آگاهيبخشي و اطلاعرساني براساس احکام دائمي قانون برنامههاي توسعه کشور اشاره کرد و گفت: اين اعتبارات زير نظر شوراي اطلاعرساني استان براي توليد برنامه هاي مناسب توزيع مي شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3292
تاریخ :1398/09/11 ساعت 10:22:21
تعداد بازدید: 159
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی