گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3181
تاریخ :1398/02/21 ساعت 09:04:22
تعداد بازدید: 61
امسال30 هزار شغل در هرمزگان ايجاد مي شود
email pdf word plus minus reset color
فريدون همتي در نشست کارگروه تخصصي اشتغال استان هرمزگان با اشاره به هدفگذاري صورت گرفته براي ايجاد 30 هزار شغل طي سال 98 در هرمزگان، اظهار داشت: طبق تقسيمبندي صورت گرفته ميان دستگاههاي اجرايي اين مشاغل در حوزههاي مختلف از جمله صنعت، معدن و تجارت، کشاورزي، شرکتهاي دانش بنيان و ساير حوزهها ايجاد خواهد شد.

عکس اصلی خبر محمدرضا قنبرپور ـ نداي هرمزگان

وي ادامه داد: در سالجاري بالغ بر 550 ميليارد تومان اعتبار جهت پرداخت تسهيلات اشتغالزايي به بخش خصوصي، طرح هاي مشاغل روستايي و مشاغل خانگي در هرمزگان اختصاص يافته است.

استاندار هرمزگان افزود: با توجه به هدفگذاريهاي صورتگرفته جهت حمايت و رونق توليد، متقاضيان جهت اجراي طرحهاي اشتغالزايي مي توانند از اين تسهيلات در نظر گرفته شده استفاده کنند.

همتي، خواستار شناسايي مهارتهاي مورد نياز با توجه به طرحها و پروژههاي در حال اجرا در هرمزگان شد و بيان داشت: بايد بر اساس طرحها و ظرفيتهايي که در هرمزگان وجود دارد نيروهاي ماهر نيز پرورش داده شوند تا بتوانند در اين پروژهها مشغول به کار
شوند.

وي گفت: ادارهکل آموزش فني و حرفهاي استان هرمزگان و ديگر نهادهاي آموزشي مرتبط بايد متناسب با رشتههاي مورد نياز در استان، دورههاي آموزشي را جهت تربيت نيروهاي ماهر برگزار کنند تا نيروهاي بومي استان بتوانند در پروژهها و طرحهايي که در حال اجراست جذب شوند.اولويت ما ايجاد اشتغال و جذب نيروهاي بومي و ماندگار استان هرمزگان است.

همتي با بيان اينکه سال 98 سالي بسيار ويژه محسوب ميشود ، خاطرنشان کرد: در اين سال تمامي مديران و فرمانداران بايد به طور تمام وقت پيگير امور مختلف باشند تا بتوانيم بر مشکلات غلبه کرده و موفقيتهاي بزرگ را رقم بزنيم.

وي اظهار داشت: يکي از مهمترين اقداماتي که مديران بايد در دستور کار قرار دهند تسريع در فرآيند صدور مجوزهاست تا شرايط براي فعاليت و اشتغالزايي توسط بخش خصوصي تسهيل شود

up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3181
تاریخ :1398/02/21 ساعت 09:04:22
تعداد بازدید: 61
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی