گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2829
تاریخ :1396/06/21 ساعت 09:55:59
تعداد بازدید: 519
اجرای طرح‌های آفتاب و آسمان توسط بنیاد برکت در روستاهای هرمزگانرئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هرمزگان از اجرای دو طرح آفتاب و آسمان توسط بنیاد برکت در راستای اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی در روستاهای هرمزگان خبر داد.
email pdf word plus minus reset color
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هرمزگان از اجرای دو طرح آفتاب و آسمان توسط بنیاد برکت در راستای اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی در روستاهای هرمزگان خبر داد.

عکس اصلی خبر

به گزارش تسنیم ، صالح دریانورد پس از نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تلاش می‌کنیم از تجارب سایر استان‌ها در حوزه اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم، عنوان کرد: بانک رسالت به عنوان بانک معین در توسعه منطقه گلبافت در استان کرمان تجربه موفقی داشته که قرار شده این تجارب جمع‌بندی و به استان هرمزگان نیز ارائه شود تا بتوانیم با توجه به شرایط هرمزگان آن را در این استان اجرایی کنیم.

وی به اجرای دو طرح آفتاب و آسمان توسط بنیاد برکت در روستاهای هرمزگان اشاره کرد و افزود: در طرح آفتاب برای فقرزدایی و توان‌افزایی منابعی توسط بنیاد برکت در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و با اتکا به ظرفیت‌های موجود در روستاها طرح‌های اشتغالزایی اجرا می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هرمزگان ادامه داد: در طرح آسمان نیز مردم هر روستا در قالب صندوق خرد روستایی آورده‌ای را تامین می کنند و مبلغی نیز توسط بنیاد برکت اختصاص می‌یابد تا شاهد اشتغالزایی و افزایش توانمندی روستائیان باشیم.

دریانورد خاطرنشان کرد: اجرای این طرح‌ها به صورت پایلوت در تعدادی از روستاهای جزیره قشم و شهرستان بندرعباس آغاز شده و امیدواریم آن را به سایر نقاط استان نیز تعمیم دهیم.

وی به ظرفیت‌های بوم گردی در هرمزگان اشاره کرد و بیان داشت: به طور متوسط سالیانه پنج میلیون نفر به استان هرمزگان وارد شده و در این استان تردد جاده‌ای و دریایی دارند که این ظرفیت مناسب گردشگری می تواند منجر به رونق فعالیت‌های بوم‌گردی در هرمزگان شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هرمزگان اضافه کرد: با ایجاد اقامتگاه‌های مناسب در مناطق مختلف هرمزگان می توان شرایط مناسب را برای توسعه بوم‌گردی و ایجاد اشتغال از این طریق فراهم کرد که در این راستا برنامه‌هایی مدنظر داریم.up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2829
تاریخ :1396/06/21 ساعت 09:55:59
تعداد بازدید: 519
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی