گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3504
تاریخ :1399/07/22 ساعت 08:46:13
تعداد بازدید: 170
پیشنهاد افزایش قیمت بلیت شناورها بر اساس نرخ ارز 22 هزار تومانی
email pdf word plus minus reset color
در پی اعتصاب روز شنبه شناورهای مسافری مسیرهای دریایی منتهی به بندرعباس زمزمه افزایش قیمت بلیت مسیرهای بندرعباس ـ قشم، بندرعباس ـ هرمز و بالعکس افزایش یافته است.

عکس اصلی خبر

به گزارش ندای هرمزگان، این احتمال با واکنش های متعددی همراه شده است. از سویی نگرانی دانشجویان، کارمندان، بومیان جزایر و حتی مسافران افزایش داده است. این افزایش قیمت در شرایط کنونی که مردم فشار زیاد اقتصادی را تحمل می کنند واکنش ها و نگرانی ها را بیشتر کرده است. از سویی با توجه به افزایش قطعات شناورها و همچنین نیاز به واردات قطعات، و عدم افزایش قیمت و یا در نظر گرفتن بسته های حمایتی شناورداران را با زیان مواجه خواهد کرد .

این زیان در شرایط کنونی که ستاد کرونا شناورها را ملزم به کاهش مسافر کرده است مزید بر علت شده است. همین موضوعات زمینه را برای افزایش قیمت فراهم کرده و آنطور که از گفته های دست اندرکاران بر می آید این افزایش قیمت گریز ناپذیر بوده و ظرف روزهای آینده شاهد افزایش قیمت خواهیم بود .

از سوی دیگر مدیرعامل تعاونی شناورهای تندرو بندر در گفت وگوبا ایرنا گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و همچنین مشکل‌ تامین ارز، افزایش نرخ کرایه شناورهای مسافری اجتناب ناپذیر است .

اسحاق اصلاحی اظهار داشت: درشرایطی که قیمت همه اجناس بالا رفته، قیمت کرایه شناورها در هفت ماه گذشته افزایشی نداشته که امیدواریم مسوولان تدبیری بیندیشند که مالکان شناورها و مردم آسیب نبینند .

اصلاحی اضافه کرد: درهمین راستا نشستی با موضوع مشکل‌های شناورهای مسافری در فرمانداری بندرعباس برگزار شد که امیدوار کننده بود، مقرر شد هزینه‌های شناورها و مسایل و مشکل های دیگر آنان مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد که این نرخ حدود ۱۴ روز پیش به ستاد تنظیم بازار هرمزگان تحویل شده است .

 مدیرعامل تعاونی شناورهای تندرو بندر اضافه کرد: براساس هزینه‌ها و ارز ۲۲۰ هزار ریالی، قیمت ها پیشنهاد شده که بازهم نرخ ارز به بالای ۳۰۰ هزار ریال رسیده واکنون ما را مستأصل کرده زیرا قطعه های مورد نیاز شناورهای مسافری باید از کشورهای حاشیه خلیج فارس تامین شود .

اصلاحی در خصوص استفاده از ظرفیت ایزوایکو برای تعمیر شناورهای مسافری اظهارداشت: نرخ مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران بسیار بالا بوده و پرداخت آن از توان شناورداران خارج است لذا برای استمرار فعالیت های شناورهای مسافری نیازمند مساعدت مسوولان هستیم و اکنون ۱۴ شناور به علت نبود قطعه ها برای تعمیر و مشکل‌های ارزی زمین گیر شده‌اند .

فرماندار قشم نیز گفت: گمانه‌زنی‌های فضای مجازی در خصوص افزایش بهای بلیط شناورهای مسافربری کذب است و اگر افزایش قیمتی در کار باشد شخصا آن را اعلام خواهم کرد .

به گزارش فارس، علیرضا نصری در نشست ستاد تنظیم بازار این شهرستان اظهار داشت: گمانه‌زنی‌های فضای مجازی در خصوص بهای بلیط شناورهای مسافری تعیین کننده نیست .

وی با بیان اینکه گمانه‌زنی‌های فضای مجازی در خصوص افزایش بهای بلیط شناورها قطعا کذب است، افزود: حقوق مصرف کننده و ارائه دهندگان خدمات باید به طور همزمان مد نظر قرار بگیرد .

فرماندار شهرستان قشم تصریح کرد: این موضوع در بندرعباس در حال پیگیری است و پس از ارائه آنالیز قیمت بلیط و خاتمه بررسی‌های لازم در روزهای آتی، اعلام نظر خواهد شد که اگر افزایش قیمتی در کار باشد شخصا آن را اعلام خواهم کرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3504
تاریخ :1399/07/22 ساعت 08:46:13
تعداد بازدید: 170
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی