گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3183
تاریخ :1398/02/24 ساعت 09:16:08
تعداد بازدید: 58
اهميت رونق توليد کمتر از دفاع از مرزها نيست
email pdf word plus minus reset color
توليد امروز مهمترين مسئله کشور است و اهميت آن کمتر از دفاع از مرزها نيست و هم تراز آن قرار دارد. دشمن براي رسيدن به اهداف خود جنگ اقتصادي به راه انداخته است و هدف او به تعطيلي کشاندن واحدهاي توليدي و افزايش نارضايتي بين اقشار مختلف جامعه و دورکردن مردم از انقلاب است.

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

با حضور دکتر همتي استاندار هرمزگان واحد توليد و پرورش مرغ مادر و جوجه يک روزه در روستاي باغات شهرستان حاجي آباد آغاز به کار کرد. اين مزرعه پرورش مرغ مادر و جوجه يک روزه داراي ظرفيت توليد 35 هزار قطعه مرغ مادر و چهار ميليون قطعه جوجه يک روزه مي باشد.

اين مجموعه پس از هفت سال تعطيلي، با حمايت هاي دکتر همتي استاندار هرمزگان در سال رونق توليد، فعاليت خود را آغاز کرد.

اين مزرعه براي 40 نفر اشتغالزايي داشته و نياز واحدهاي مرغداري در سطح استان به جوجه يک روز را تامين مي کند.

استاندار هرمزگان در مراسم آغاز به کار اين واحد توليدي، عنوان کرد: ايجاد اين مزرعه پرورش مرغ مادر و جوجه يک روزه يک کار پايهاي جهت بهره مندي و فعالسازي بيشتر واحدهاي مرغداري در سطح استان محسوب ميشود.

وي ادامه داد: ايجاد اين مجموعه يک اقدام مهم در سال رونق توليد است که پس از هفت سال تعطيلي با حمايتهايي که از آن صورت گرفت، توانست فعاليت خود را آغاز کند.

استاندار هرمزگان بيان داشت: بايد از اين مجموعه با دقت بسيار مراقبت شود و کمکها و حمايتهاي لازم را جهت تداوم فعاليت هاي آن و همچنين توسعه توليدات اين مجموعه خواهيم داشت.

همتي تصريح کرد: از سرمايهگذار اين طرح انتظار داريم تا توليدات خود را در سطحي ارتقا دهد که استان هرمزگان در زمينه توليد و پرورش مرغ مادر و جوجه يک روزه خودکفا شود و واحدهاي مرغداري اين استان ديگر نيازي به واردات جوجه از خارج هرمزگان نداشته باشند.

استاندار هرمزگان با تاکيد بر اينکه فرمانداران بايد به طور منظم از واحدهاي توليدي در سطح شهرستانها بازديد کنند، اظهار داشت: در سال جاري مهمترين مسئله کشور توجه به رونق توليد است و امسال بايد به طور شبانه روزي در راستاي حمايت از توليدکنندگان کار کنيم.

وي گفت: ما براي توسعه صنعت مرغداري در استان از همه مسئولين تقاضا داريم با حداکثر توان به سرمايه گذاران و توليد کنندگان کمک کنند و با توجه به نياز استان برنامه هاي بلند مدت و کوتاه مدت تدوين نمايند.

همتي در ادامه سخنان خود با اشاره به مشکلات بوجود آمده براي واحد هاي توليدي در بخش هاي مختلف که بعضا منجر به تعطيلي آن ها شده است عنوان داشت: به مسئولان و مديران زيرمجموعه استانداري تکليف کرده ايم که واحدهاي نيمه فعال و تعطيل را شناسايي و راه کارهاي برون رفت از بحران را به ما ارائه دهند تا زمينه فعاليت مجدد
آن ها را فراهم کنيم.

وي افزود: توليد امروز مهمترين مسئله کشور است و اهميت آن کمتر از دفاع از مرزها نيست و هم تراز آن قرار دارد. دشمن براي رسيدن به اهداف خود جنگ اقتصادي به راه انداخته است و هدف او به تعطيلي کشاندن واحدهاي توليدي و افزايش نارضايتي بين اقشار مختلف جامعه است.

استاندار هرمزگان گفت: سال 98 سال ويژه اي است و ما بايد در اين زمان بصورت مستمر و پيوسته فعاليت کنيم و تعطيلات را کنار بگذاريم تا بر جنگ اقتصادي که عليه ما به راه انداخته اند پيروز شويم.

همتي با اشاره به اهميت آبخيزداري و توسعه کشاورزي اظهار داشت: 18 پروژه مهم آبخيزداري توسط جهاد کشاورزي مديريت مي شود که کمترين مزيت آن تثبيت جمعيت و توسعه اشتغال استان است.

وي افزود: اين سازمان چهار پروژه جديد نيز در دست مطالعه دارد که به بيش از 87 ميليارد تومان اعتبار نيازمند است.

نماينده عالي دولت در استان هرمزگان تصريح کرد: با مديريت آب هاي سطحي و رواناب ها بخش بزرگي از مشکلات ما رفع مي شود و ذيل آن اشتغال، تثبيت جمعيت و افزايش درآمد صورت مي گيرد.

همتي در پايان با اشاره به ظرفيت هاي معدني و کشاورزي در حاجي آباد گفت: اين شهرستان جزو مناطق مهم استان است که 50 هزار تن از قوط غالب مردم استان که گندم است را توليد مي کند و همچنين بخش کشاورزي در آن نسبت به ساير مناطق توسعه يافته تر است و مسئولين بايد نگاه ويژه اي به اين شهرستان داشته باشند.up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3183
تاریخ :1398/02/24 ساعت 09:16:08
تعداد بازدید: 58
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی