گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3225
تاریخ :1398/05/16 ساعت 11:01:45
تعداد بازدید: 58
ميناب سيرآب مي شود؛ اختصاص 3 ميليون متر مکعب آب به کشاورزي ميناب در سال جاري
email pdf word plus minus reset color
حق آبه 3 ميليون متر مکعبي اراضي کشاورزي و باغات شمال ميناب که در پايين دست سد استقلال قرار دارند در کارگروه حفاظت آب استان تصويب شد.

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

استاندار هرمزگان از انجام مطالعات طرح ساماندهي و زيباسازي خور و ايجاد منطقه گردشگري در غرب شهر بندرعباس خبرداد و گفت: در قالب اين طرح خور موجود در منطقه غرب بندرعباس ساماندهي و زيباسازي مي شود و با توجه به اتصال اين منطقه به دريا، طرح هايي براي گردشگري در آن با استفاده از رودخانه و درياچه اي که ايجاد خواهد شد، اجرايي مي شود.

همتي با اشاره به مطالعات انجام شده توسط شرکت آب منطقهاي استان براي ساماندهي خور منطقه غرب بندرعباس، عنوان کرد: براي اين منطقه طرحي در قالب 500 هکتار شامل 200 هکتار بستر رودخانه، 100 هکتار درياچه و 200 هکتار دهکده گردشگري و تفريحي آماده و مورد مطالعه قرار گرفته است.

وي ادامه داد: در قالب اين طرح خور موجود در منطقه غرب بندرعباس ساماندهي و زيباسازي مي شود و با توجه به اتصال اين منطقه به دريا، طرح هايي براي گردشگري در آن با استفاده از رودخانه و درياچه اي که ايجاد خواهد شد، اجرايي مي شود.

وي ادامه داد: در گام اول شناخت خوبي از وضع موجود در اين منطقه پيدا کرديم و بايد توافقات لازم را با سازمان هايي که اراضي آنها در اين منطقه وجود دارد، داشته باشيم.

استاندار هرمزگان افزود: اجراي اين طرح مي تواند فضاي زيبايي را در غرب بندرعباس و شهرک هاي موجود در آن ايجاد کند که مردم و گردشگران از آن بهره مند مي شوند.

همتي در ادامه به تصويب تخصيص سه ميليون مترمکعب آب به اراضي کشاورزي شمال شهرستان ميناب اشاره کرد و بيان داشت: اين ميزان از آب براي کشت محصولات و رونق بيشتر کشاورزي در اين منطقه اختصاص پيدا کرده است.

وي به درخواست مطرح شده از سوي برخي کشاورزان جهت نصب آب شيرين کن بر روي چاه هاي کشاورزي اشاره کرد و گفت: در اين راستا نياز است که کميته اي براي کارشناسي دقيق تر اين موضوع تشکيل و اين اقدام براي کشت گلخانهاي با رعايت سقف مجاز و نصب کنتور و همچنين رعايت مسائل و الزامات زيست محيطي انجام شود.

استاندار هرمزگان در ادامه به پيگيري تکميل فازهاي مختلف آب شيرين کن هاي 100 هزار متر مکعبي و يک ميليون متر مکعبي در بندرعباس اشاره کرد و اظهار داشت: فاز نخست آب شيرين کن يک ميليون متر مکعبي بندرعباس به زودي وارد مدار ميشود و يک خط انتقال از اين آب شيرين کن تا مخزن داماهي بندرعباس احداث خواهد شد تا از آب توليدي آن، جهت مصرف آب شرب شهر بندرعباس استفاده شود.

وي خاطر نشان کرد: همچنين فاز دوم آب شيرين کن 100 هزار مترمکعبي بندرعباس نيز در آينده نزديک به
بهره برداري مي رسد و با اين اقدامات سياست تامين کامل آب شرب شهرهاي بندرعباس و بندرخمير از طريق
آب شيرين کن ها به تدريج در حال اجرايي شدن است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3225
تاریخ :1398/05/16 ساعت 11:01:45
تعداد بازدید: 58
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی