گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3345
تاریخ :1398/11/23 ساعت 11:36:45
تعداد بازدید: 66
پالايشگاه نفت بندرعباس کک اسفنجي و سوزني توليد مي کند
email pdf word plus minus reset color
پالايشگاه نفت بندرعباس در راستاي اقتصاد مقاومتي کک اسفنجي و سوزني را در اين پالايشگاه توليد مي کند.

عکس اصلی خبر

تفاهمنامه توليد کک اسفنجي و سوزني در پالايشگاه نفت بندرعباس در راستاي اقتصاد مقاومتي امروز دوشنبه با حضور وزير نفت و وزير صنعت، معدن و تجارت امضاء شد.بر اساس اين تفاهمنامه که بين شرکت ملي پالايش و پخش فرآوردههاي نفتي و سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع ايران (ايميدرو) به نمايندگي از وزارت صمت امضا شد، براي نخستين بار در کشور واحد توليد کک در 2 پالايشگاه نفت بندرعباس و امام خميني(ره) شازند ساخته ميشود.

مديرعامل شرکت پالايش نفت بندرعباس روز دوشنبه گفت: اين طرح همزمان در دو پالايشگاه نفت بندرعباس و امام خميني(ره) شازند اجرا ميشود.

هاشم نامور افزود: از نفت کوره توليدي در اين دو پالايشگاه کک اسفنجي و سوزني مورد نياز صنايع تامين ميشود که اين اقدام نقشي مهم در خودکفايي کشور، بوميسازي و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي دارد.

به گفته وي، مطالعات طرح و اجراي آزمايشي آن در پژوهشگاه صنعت نفت انجام شده است. مديرعامل شرکت پالايش نفت بندرعباس افزود: اين طرح علاوه بر کاهش ميزان نفت کوره با کمترين هزينه، موجب توليد ککهاي اسفنجي و سوزني در مقياس صنعتي شده و نياز صنايع فولاد و آلومينيوم را برطرف ميسازد.

شرکت پالايش نفت بندرعباس با ظرفيت پالايش روزانه 350 هزار بشکه نفت خام و ميعانات گازي سومين پالايشگاه نفت کشور به لحاظ ظرفيت پالايشي است که 18 درصد انرژي و فرآوردههاي نفتي کشور از جمله بنزين، گاز مايع، نفت گاز، نفت سفيد و محصولاتي مانند سوخت جت، نفتاي سنگين صادراتي، نفت کوره و گوگرد را توليد ميکند.کک سوزني از محصولاتي است که در ماههاي اخير از سوي آمريکا تحريم شده است. ککسوزني شکلي خاص از کک نفتي است که با فناوري پيچيدهاي توليد ميشود؛ بخش اعظم کک تاخيري توليدي به صورت قطعات سخت، متخلخل و با شکلهاي نامنظم است که به دليل شباهت به اسفنج سياه به کک اسفنجي شهرت دارد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3345
تاریخ :1398/11/23 ساعت 11:36:45
تعداد بازدید: 66
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی