گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3242
تاریخ :1398/06/20 ساعت 09:40:30
تعداد بازدید: 164
مهرماه، پايان تخصيص سوخت به لنجهاي فاقد سيستم شناسايي خودکار
email pdf word plus minus reset color
رييس اداره بنادر و دريانوردي قشم از پايان تخصيص سوخت يارانه اي به لنج هاي فاقد سيستم شناسايي خودکار از ابتداي مهرماه امسال خبر داد.

عکس اصلی خبر

  علي اشتري اظهار داشت: بيش از يک سال جهت نصب سيستم شناسايي خودکار (AIS ) به تمامي تعاونيهاي لنجداران و نمايندگان لنجهاي باري با ظرفيت زير 500 تُن فرصت داده شد.

    وي افزود: اين مهلت از ابتداي مهرماه امسال به اتمام ميرسد و پس از آن سوخت يارانهاي به لنجهاي فاقد سيستم شناسايي خودکار ارائه نميشود.

    رييس اداره بنادر و دريانوردي قشم تصريح کرد: بخش عمدهاي از لنجهاي فعال در جزيره قشم به اين سيستم مجهز شدهاند و معدود لنجداران فاقد اين سيستم نيز بايد نسبت به نصب اقدام کنند.

    گفتني است، سيستم شناسايي خودکار (AIS ) يک فنآوري راديويي دريايي است که تحت حمايت سازمان بينالمللي دريايي (IMO ) توسعه يافته و نگهداري ميشود.

    AIS در سال 2002 با توجه به بخشي از توافق نامه IMO SOLAS در جهان اجباري شده و به طور گسترده براي بهبود و افزايش بهرهوري دريايي، ايمني و امنيت به کار گرفته شده است.

    بهرهگيري از سيستم AIS بين شناورها براي جلوگيري از برخورد و تصادف در دريا و همچنين در آبهاي ساحلي به عنوان ابزاري براي به دست آوردن اطلاعات شناورها و محموله آنها و همچنين ابزاري براي سيستم کنترل ترافيک دريايي VTS و مديريت ترافيک دريايي به شمار ميرود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3242
تاریخ :1398/06/20 ساعت 09:40:30
تعداد بازدید: 164
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی