گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2889
تاریخ :1396/09/11 ساعت 07:51:51
تعداد بازدید: 107
معاون استاندار هرمزگان: اصول ایمنی و مدیریت بحران در هرمزگان جدی گرفته شود
email pdf word plus minus reset color
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: در استان هرمزگان به واسطه آن که یکی از استان های زلزله خیز کشور است رعایت اصول ایمنی و مدیریت بحران برای مقابله با حوادث احتمالی باید جدی گرفته شود.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، نوزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی همزمان با سراسر کشور در مدارس هرمزگان برگزار شد.

علی رئوفی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان در مراسم  برگزاری مانور ایمنی و زلزله در مدارس بندرعباس، بیان داشت: استان هرمزگان از مناطق زلزله خیز کشور است که باید اصول ایمنی و مدیریت بحران در این زمینه برای مقابله با حوادث احتمالی جدی گرفته شود.

وی تصریح کرد: فعالیت ها در حوزه ایمنی و مقابله با حوادثی همچون زلزله باید در چارچوب مشخص و مدیریت واحد صورت پذیرد تا از هرگونه بروز مشکل احتمالی پیشگیری شود.

معاون هماهنگی اموراقتصادی وتوسعه منابع استانداری هرمزگان اظهار داشت: مدیر در مدیریت بحران ها کسی است که تهدایدات را به موقع شناسایی کند و از فرصت ها برای مدیریت بحران ها به بهترین نحو بهره ببرد.

رئوفی به فرصت های که پیش روی مدیریت های بحران در عصر کنونی است اشاره و در این رابطه خاطرنشان کرد: گسترش تکنولوژی ، تولید ابزار های جدید امداد رسانی ، عصر ارتباطات و توانمندی نیروهای انسانی از جمله مزیت هایی است که مدیریت های بحران در عصر کنونی از آن برخوردارند.

وی گفت: در دوره کنونی با حوادث طبیعی و حوادث غیر طبیعی شناخته شده و ناگهانی روبرو هستیم که سیل ، زلزله، طوفان  و رانش زمین از جمله این حوادث طبیعی و غیرطبیعی است که بسیاری از جوامع را تهدید می کند.

معاون هماهنگی  امور اقتصادی وتوسعه منابع استانداری هرمزگان افزود: خشکسالی و قحطی از جمله بحران ها و حوادث درازمدتی است که بسیار از جوامع  از جمله ایران و استان هرمزگان  را تهدید می کند که باید برای این حوادث بلند مدت برنامه ریزی شود.

رئوفی در پایان از تلاش های مدیرکل مدیریت بحران استانداری ، مدیران هلال احمر ، آموزش و پرورش استان، فرمانداری بندرعباس ،آتش نشانی ، شهرداری ، اورژانس و نیروهای نظامی و انتظامی به واسطه فراهم نمودن شرایط برگزاری مانور ایمنی و زلزله  قدردانی کرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2889
تاریخ :1396/09/11 ساعت 07:51:51
تعداد بازدید: 107
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی