گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2978
تاریخ :1397/02/26 ساعت 08:56:51
تعداد بازدید: 103
تغییرات اقلیمی ساختار اجتماعی و اقتصادی را بر هم می زند
email pdf word plus minus reset color
اولین همایش ملی تغییر اقلیم و اکوسیستم آبی با 135 مقاله ارائه شده توسط موسسه تحقیقات علوم شیلاتی و مرکز پژوهشکده اکولوژیک خلیج فارس با اهدافی همچون ارتقاع سطح آگاهی مردم، تدوین و پوشش اطلاعاتی خلاهای موجود، تغییر اقلیم و شیلات و تغییر اقلیم و اثرات اجتماعی آن در استان هرمزگان آغاز به کار کرد.

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

محمد پور کاظمی رییس مرکز تحقیقات علوم شیلاتی و رییس همایش گفت:عدم توجه به تغییرات اقلیمی باعث بر هم خوردن توازن اقتصادی، اجتماعی و اکولوژیکی مناطق می شود، همچنین تخریب زیستگاه ها، ذخایر غذایی و ظهور بیماری های ناشناخته و نا شناخته را در گیاهان، جانوران و آبزیان رقم می زند.

پور کاظمی اظهار کرد:اثرات دیگر تغییرات آب و هوایی و اقلیمی تخریب ذخایر مرجانی و تغییرات ناگهانی در زنجیره غذایی و زیر آب رفتن تاسیسات بندری، جزایر مسکونی و نفتی است.

وی افزود: از راهکارهایی که اثرات این پدیده را کاهش می دهد کشت جلبک در آبهای خلیج فارس کاهش بحره برداری از منابع و کاهش استفاده از سوخت های فصیلی می باشد. رییس مرکز تحقیقات علوم شیلاتی تصریح کرد:بهترین راهکارهایی که برای کاهش اثرات تغییرات اقلیمی وجود دارد تطبیق دادن با شرایط، ایجاد کارگروه تخصصی در این زمینه، ایجاد ردیف بودجه ای ملی و استانی، ایجاد هماهنگی های بین المللی، مشارکت دادن مردم است که در صدر این مسائل جهت روشنگری بیشتر «رسانه ها» قراردارند. وی بیان داشت: درصورتی که شرایط اقلیمی کنترل نگردد شاهد کاهش یک تا 30 درصدی محصولات کشاورزی خواهیم بود و با توجه به رشد روز افزون جمعیت یک بحران را پیش رو خواهیم داشت.

بهروز اکرمی معاون سیاسی استانداری هرمزگان نیز گفت: دخل و تصرف بشر باعث بروز مشکلات است و باید این معضلات برطرف گردد.

وی افزود: ما در مجموعه استانداری و یک نهاد اجرایی آمادی لازم برای اجرای طرح ها و پیشنهادات کاربردی اندیشمندان حوزه محیط زیست هستیم.up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2978
تاریخ :1397/02/26 ساعت 08:56:51
تعداد بازدید: 103
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی