گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2976
تاریخ :1397/02/24 ساعت 09:02:48
تعداد بازدید: 105
مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان: معافیت مالیات در مناطق آزاد مشروط به تسلیم اظهارنامه است
email pdf word plus minus reset color
مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان گفت: شرط بهره مندی مودیان از معافیت مالیاتی، تسلیم اظهارنامه مالیاتی است.

عکس اصلی خبر

شاکررضا مریدی اظهار داشت: شرط اولیه در مناطق آزاد نیز جهت بهرهمندی از معافیتهای مالیاتی، تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر میباشد.

وی افزود: اشخاص حقیقی بایستی تا پایان خرداد ماه و اشخاص حقوقی نیز چهارماه پس از سال مالی بایستی نسبت به تسلیم اظهارنامه اقدام نمایند.

مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان دومین شرط بهره مندی مودیان مالیاتی مشمول معافیت مالیاتی در مناطق آزاد را اخذ مجوز از مناطق آزاد و فعالیت در محدوده مناطق آزاد عنوان کرد و گفت: بایستی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد هر دوشرط را داشته باشند تا بتوانند از معافیتهای مالیاتی استفاده نمایند و بدون تحقق هر دو شرط و فقط با دارا بودن یک شرط، نمیتوانند از معافیت استفاده نمایند.

مریدی در خصوص بخشودگیهای مالیاتی هم گفت: دو نوع بخشودگی مالیاتی شامل جرایم قابل بخشش و جرایم غیرقابل بخشش وجود دارد.

وی اظهار داشت: در خصوص جرایم غیرقابل بخشش که به دلیل عدم تسلیم اظهارنامه و کتمان درآمد اتفاق میافتد و درخصوص سایر جرایم حسب ماده 191 قانون مالیات های مستقیم با درخواست مودی و با توجه به دلایل ابرازی مبنی بر خارج از اختیار بودن عدم انجام تکالیف مقرر و با در نظرگرفتن سوابق مالیاتی و خوش حسابی مودی قابل بخشودگی میباشد.

مریدی پاسخ به این پرسش برخی از مودیان وصنوف از نوع صدور برگ تشخیص در سالهای گذشته و مطالبه ناعادلانه مالیات از آنها درگذشته گلایه مندند و در سال گذشته اندکی وضعیت در برخی بخشها بهبود یافته است و اصناف خواستار اخذ مالیات واقعی میباشند و برنامه امور مالیاتی استان در این خصوص چیست، پاسخ داد: در حدود یک سال و نیم گذشته و پس از انتصابم همواره تاکید داشتهام که هرگونه مطالبه مالیات و تهیه گزارش بازدید بدون مراجعه به واحد کسبی تخلف محسوب میشود وبرتحقق آن هم اصرار دارم.

مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان تاکید کرد: به همکاران اعلام کردهام که حتما بایستی مراجعه حضوری داشته باشند و مالیاتنویسی پشت میزی را نخواهیم پذیرفت.

وی تصریح نمود: از طرفی دیگر همواره سیاست سازمان امور مالیاتی بر «مودی محوری» است و خود را با مودیان و سود آنها شریک میدانیم و در عمل هم ثابت کردهایم و کسانی که در این بخش مشکلی داشته باشند، نسبت به بررسی و رفع مشکلات در چارچوب اختیارات قانونی اقدام خواهیم نمود.

مریدی افزود: البته ارتباط اتحادیههای صنفی و امورمالیاتی در رفع مشکلات این بخش بسیار اثرگذار است و اعلام آمادگی میکنیم که برای برگزاری دورههای آموزشی رایگان مرتبط با دانستنیها و اطلاعات مالیاتی برای کسبه برنامهریزی نماییم.

وی با قدردانی از «جلالی» رئیس اتاق اصناف مرکز استان و همکارانشان در اتاق اصناف و روسای اتحادیههای صنفی اظهار داشت: نتیجه تعامل اصناف و امور مالیاتی درسال گذشته این بود که مالیات براحتی وصول شود و از طرفی میزان اعتراضات کاهش چشمگیری داشته باشد.

مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان افزود: یکی از برنامههای عصرم، بررسی مشکلات پروندههای اصناف میباشد تا مشکلاتی که مرتبط با این حوزه میباشد را برطرف نماییم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2976
تاریخ :1397/02/24 ساعت 09:02:48
تعداد بازدید: 105
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی