گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2918
تاریخ :1396/10/20 ساعت 08:11:59
تعداد بازدید: 85
با تهیه و ارائه کانکس های متحدالشکل؛ فلافل فروشی‌های 22 بهمن بندرعباس ساماندهی می‌شوند
email pdf word plus minus reset color
شهردار منطقه سه بندرعباس از ساماندهی و شناسنامه‌دار کردن فلافل فروشی‌های محله 22 بهمن، جهت زیباسازی فضای شهری و همچنین مدیریت بهداشت این اغذیه‌فروشی‌ها در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

عکس اصلی خبر

روح‌الله مرادی زاده اظهار کرد: بودجه سال 96 شهرداری منطقه سه 80 میلیارد تومان بوده که از این مقدار 42 میلیارد و 900 میلیون تومان به بخش عمرانی و 37 میلیارد و صد میلیون تومان به هزینه‌های جاری تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف شهرداری منطقه سه شناسنامه‌دار کردن محلات بر اساس نیازسنجی‌هاست، افزود: دو پروژه شاخص شهرداری منطقه سه برای بهر برداری در دهه فجر بهره‌برداری از اولین سالن سرپوشیده ورزشی برای بانوان در محله الشهدا و همچنین افتتاح فاز اول تفرجگاه سورو و سه و نیم کیلومتر مسیر پیاده‌روی تا ضلع غرب پلاژ بانوان است.

شهرداری منطقه سه بندرعباس با اشاره به اینکه هرساله در منطقه سه به‌خصوص در محله‌های پشت شهر، سیدکامل و سورو، دو تا سه خیابان بازگشایی می‌شود، افزود: رویکرد شهرداری منطقه سه برای سال 97 توجه بیشتر به مبلمان شهری، فضای سبز، قطره‌ای کردن آب و نورپردازی فضاهای سبز، ساخت و نصب المان‌های شهری مناسب با فرهنگ بندرعباس و ساخت مسیر دوچرخه‌سواری است.

مرادی زاده با بیان اینکه پارک آکواریوم بندرعباس تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد، اضافه کرد: به دنبال ایجاد ایستگاه‌های تفکیک زباله در تمامی محلات منطقه سه هستیم، ضمن اینکه اولین ایستگاه تفکیک زباله در سید کامل افتتاح شده است.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه ماهانه یک میلیارد و  200 هزار تومان هزینه تنظیف پرداخت می‌کنیم که اگر تفکیک در مبدأ در بین مردم نهادینه شود هزینه‌ها پایین آمده و قدرت خدمات‌رسانی ما بالاتر می‌رود، تصریح کرد: روزانه 850 سرویس نخاله شاخ و برگ را انجام می‌دهند و 60 سطل زباله شسته می‌شود.

شهردار منطقه سه بندرعباس با بیان اینکه به دنبال اختصاص دادن بخشی از پارک‌ها به بازی‌ها و ورزش‌های مختلف هستیم، عنوان کرد: شهرداری نهادی درآمد هزینه بوده و باید مثل یک موسسه غیردولتی باید برای تأمین هزینه‌هایش کسب درآمد کند بنابراین از دستگاه‌هایی که به شهرداری بدهی دارند درخواست می‌کنم نسبت به پرداخت این بدهی‌ها اقدام کنند.

مرادی زاده ادامه داد: یکی از سازمان‌هایی که به شهرداری منطقه سه بدهکار است، اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان بوده که بابت عوارض پروانه ساختمانی و همچنین عوارض نوسازی اسکله حقانی و باهنر 6 میلیارد تومان باید بپردازد.

وی یکی از اولویت‌های اصلی شهرداری منطقه سه در سال 97 را ساماندهی ورودی‌های شهر واقع در این منطقه خواند و خاطرنشان کرد: برای دو ورودی ضلع شرق و غرب شهر بندرعباس اقدام به کاشت درختان نخل، نارگیل و سایر گونه‌های بومی، بهسازی فضای سبز به طول 6 کیلومتر (سه کیلومتر در هر ورودی) کرده‌ایم.

شهردار منطقه سه یکی از برنامه‌های امسال این دستگاه را ساماندهی و یکسان‌سازی فلافل فروشی‌های 22 بهمن عنوان و بیان کرد: فلافل فروشی جزء مشاغل خرد بوده و نمی‌توان آن‌ها را جمع‌آوری کرد اما باید ساماندهی  شوند؛ جهت ساماندهی کانکس‌های موجود جمع‌آوری‌شده و سازه‌ای متحدالشکل با برق و آب تعبیه می‌شوند به‌گونه‌ای که شناسنامه‌دار شده و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بتوانند بر آن‌ها نظارت داشته باشد؛ در حال حاضر حدود 60 فلافل فروشی در 22 بهمن موجود است.

مرادی زاده با اشاره به اینکه به دنبال ساخت یک پارک زیبا در تپه الله‌اکبر  هستیم، ابراز کرد: یکی دیگر از کارهای ما در سال 97 ایجاد پارکینگ‌های مکانیزه در قسمت‌های پرترافیک این منطقه است.

وی با بیان اینکه به دنبال بهسازی زمین‌های ورزشی که تعدادی از آن‌ها خراب شده‌اند هستیم، اظهار کرد: از دیگر برنامه‌هایمان تملک و احداث پارک‌های محله‌ای و همچنین تجهیز پارک‌ها به سرویس بهداشتی باکیفیت است.

شهردار منطقه سه بندرعباس افزود: توافق‌نامه‌ای با آموزش‌وپرورش جهت استفاده مدارس از سالن‌های ورزشی در ساعات روز و استفاده مردم محلات در ساعات شب در مناطق کم برخوردار انعقاد کردیم که اولین سالن در 600 دستگاه مجری این طرح بوده است.

مرادی زاده با اشاره به اینکه به دنبال مشارکت و ارتباط بیشتر و مؤثرتر با سایر نهادها برای خدمت بیشتر به مردم هستیم، اضافه کرد: ساخت شهربازی و مدیریت آب جهت قطع استفاده از آب شرب از دیگر برنامه‌های شهرداری منطقه سه است.

وی با بیان اینکه ما خورهای زیادی در سطح شهر داریم که متأسفانه تبدیل به زباله‌دانی شده‌اند و مجبوریم روزانه توسط نیروی انسانی آن‌ها را جمع‌آوری و تنظیف کنیم، تصریح کرد: از مردم خواهش می‌کنم از ریختن زباله در خورها خودداری کنند چراکه تمیز کردن خور به علت ارتفاع زیادی که دارند بسیار سخت و هزینه‌بر است؛ همچنین زباله‌های خود را در منزل تفکیک کنند و سر وقت بیرون بگذارند.

شهردار منطقه سه با اشاره به اینکه سازمان پسماند برای نهادینه کردن فرهنگ تفکیک زباله در مبدأ اقدام به آموزش در مدارس و محله کرده است، عنوان کرد: بخش زیادی از نخاله‌های شهر را ادارات و دستگاه‌های دولتی تولید می‌کنند که از آن‌ها می‌خواهم این نخاله‌ها را  به‌صورت رایگان به سایت نخاله ما تحویل داده و در بلوار راه‌آهن رها نکنند تا با این اقدام در زیباسازی شهر به ما کمک کنند.

وی سه با بیان اینکه منطقه سه بندرعباس بافت فرسوده و حاشیه‌نشینی گسترده‌ای دارد، ابراز کرد: تخریب ساحل سورو در دستور کار ما نبوده و برنامه‌های زیادی برای تبدیل آن به منطقه‌ای گردشگری داریم چراکه سورو یکی از محلات قدیمی بندرعباس است که باید در حفظ و احیای آن کوشا باشیم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2918
تاریخ :1396/10/20 ساعت 08:11:59
تعداد بازدید: 85
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی