گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2778
تاریخ :1396/04/21 ساعت 09:22:12
تعداد بازدید: 308
تنگ نظری ها مانع پیشرفت و اشتغال شده است
email pdf word plus minus reset color
وزیرصنعت،معدن و تجارت در بازدید از سایت صنایع انرژی بر شهرستان پارسیان گفت: عملیات بزرگترین بندر صنعتی معدنی کشور به زودی در پارسیان اجرایی می شود.

عکس اصلی خبر

محمد رضا نعمت زاده وزیرصنعت،معدن و تجارت در بازدید از بندر ساحلی پارسیان گفت:تنگ نظری برخی مسئولان به برخی سرمایه گذارها اجازه نمی دهد سرمایه گذاری کنند و هر روز با یک بهانه مانع از پیشرفت کار و اشتغال می شوند.

 نعمت زاده اظهار کرد:در بندر صنعتی پارسیان با ایجاد فضاهای سبز زمینه را برای گردشگران و اطرافیان فراهم می کنیم تا بهترین استفاده از این بندر شود.

 وی افزود: به زودی عملیات بزرگترین بندر صنعتی معدنی کشور در پارسیان اجرایی می شود تا زمینه اشتغال برای افراد زیادی فراهم شود.محمدرضا نعمت زاده بیان داشت: نخستین بار به همراه مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی برای کلنگ زنی فاز اول پارس جنوبی به این منطقه سفر کرده بودم و آن زمان برنامه ریزی برای احداث ۶ فاز در عسلویه بود.وی عنوان کرد: همان زمان به آقای هاشمی رفسنجانی گفتم اگر تولید نفت و گاز در این منطقه صورت بگیرد فضای مناسبی را برای استقرار صنایع پتروشیمی در جوار پارس جنوبی بوجود خواهد آورد.امروز می توانم به صراحت بگوییم با تسقرار صنایع پتروشیمی در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان مشکلی در تامین خوراک آنها نخواهیم داشت.

نعمت زاده خاطرنشان کرد: توسعه پارس جنوبی و فعالیت اکثر فازهای این مجموعه مشکل تامین خوراک پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس و صنایع وابسته به انرژی نفت و گاز را حل کرده است.

وی با بیان اینکه دوهزار و ۵۰۰ مترمربع ساحل داریم و باید از این ظرفیت در راستای توسعه و آبادانی کشور بهره برد، بیان داشت: متاسفانه برخی تنگ نظری های مدیران روند توسعه را کند و یا راکد کرده است. امروز برای ایجاد اشتغال و رفع محرومیت نیاز به استفاده از ظرفیت های مختلف از جمله دریا داریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تشکر از اقدامات موثر در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان، خطاب به نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس گفت: اقدامات خوبی در منطقه ویژه پارسیان صورت گرفته است. اتمام پروژه احداث موج شکن و لایروبی می تواند نقش خوبی در صادرات و واردات محصولات پتروشیمی و فولادی این منطقه داشته باشد.

وی افزود: اینگونه نیست که طی ۱۰ سالاخیر فعالیتی در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان انجام نشده است. تنها فنس کشی نبود و امروز شاهد اتفاقات خوبی در این منطقه هستیم.ظرفیت بندر پارسیان در فاز راه‌اندازی ۹ میلیون تن است که با اجرای فاز اول ظرفیت آن تا ۱۳ میلیون تن افزایش می‌یابد و با اجرای فاز دوم به ۲۸ میلیون تن خواهد رسید.

بندر پارسیان در فاز راه‌اندازی دارای چهار پست اسکله شامل یک پست اسکله فله خشک، دو پست اسکله کالای عمومی و یک پست اسکله کالای عمومی و کانتینری است که با اجرای فاز اول تعداد پست اسکله  آن به شش پست خواهد رسید و با اجرای فاز دوم این پروژه، تعداد پست‌های اسکله آن افزایش خواهد یافت .

منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان در محدوده‌ای افزون بر ۱۰ هزار هکتار در شهرستان پارسیان هرمزگان واقع‌شده و تحت نظارت و مدیریت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اداره می‌شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2778
تاریخ :1396/04/21 ساعت 09:22:12
تعداد بازدید: 308
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی