گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3255
تاریخ :1398/07/15 ساعت 11:27:11
تعداد بازدید: 93
تصويب ايجاد مزارع 20 هکتاري پرورش ميگو در هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
استاندار هرمزگان گفت: راهاندازي مزارع پرورش ميگو در قالب پنج پهنه به وسعت 20 هزار هکتار در استان هرمزگان به تصويب شوراي برنامهريزي و توسعه استان رسيد.

عکس اصلی خبر

به گزارش فارس، فريدون همتي در نشست شوراي برنامه ريزي و توسعه استان هرمزگان با اشاره به بررسي مصوبات کارگروه هاي چهارگانه ذيل شوراي برنامهريزي در اين نشست، اظهار داشت: بر اين اساس 20 طرح مصوب در کارگروهها، در نشست شوراي برنامه ريزي و توسعه استان نيز به تصويب رسيد.

وي ادامه داد: تصويب طرح احداث مجتمع بزرگ آموزشي در بندرعباس از مهمترين طرحهاي مصوب اين نشست بود.

استاندار هرمزگان افزود: اين مجتمع بزرگ آموزشي با  معماري بومي به مساحت 20 هکتار توسط نوسازي مدارس با کمک بخش خصوصي احداث مي شود که يکي از کارهاي ماندگار در استان خواهد بود.

همتي بيان کرد: همچنين راهاندازي مزارع پرورش ميگو در قالب پنج پهنه به وسعت 20 هزار هکتار در استان هرمزگان نيز به تصويب شوراي برنامهريزي و توسعه استان رسيد.

وي بيان داشت: تصويب راه اندازي شهرک گلخانهاي 1600 هکتاري در دشت بارق در کنار سد جگين و همچنين نوسازي 11 هزار هکتار از باغات شهرستان ميناب نيز از جمله ديگر پروژههاي مهم و بزرگ توسعهاي استان بود که مصوب شد.

استاندار هرمزگان با اشاره به بررسي پروژه هاي نيمه تمام در حوزه ورزش در هرمزگان، خاطرنشان کرد: اين پروژهها با اعتبارات ملي از سال 91 در استان آغاز
شده است.

همتي اضافه کرد: از جمله اين پروژه ها سالن ورزشي شش هزار نفري بندرعباس ميباشد که در راستاي تسريع در احداث آن، زمين اين سالن ورزشي در محله اسلام آباد و گلکني بندرعباس تخصيص پيدا کرد و فرآيند آغاز عمليات آن بايد هرچه سريعتر انجام شود.

وي اظهار داشت: احداث مجتمع ورزشي جانبازان و معلولان، سالن دو و ميداني، ورزشگاه 10 هزار نفري ميناب، سالن ورزشي سام و زال و ورزشگاه قشم از ديگر پروژه هاي نيمه تمام ورزشي در استان هستند که تکميل آنها در دستور کار قرار دارد و تلاش ميکنيم با تخصيص اعتبارات ملي و حمايتهاي استاني تا دو سال آينده تکميل شوند.

استاندار هرمزگان بيان داشت: همچنين در راستاي احداث پروژه دهکده ورزش هاي ساحلي و آبي بندرعباس نيز اعتباري بالغ بر 10 ميليارد تومان از محل سفر رياست محترم جمهور به استان اختصاص يافته و مقرر شد طي يک هفته، زمين مناسب جهت احداث اين دهکده ورزشي تعيين و عمليات ساخت آن به سرعت آغاز شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3255
تاریخ :1398/07/15 ساعت 11:27:11
تعداد بازدید: 93
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی