گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3367
تاریخ :1398/12/22 ساعت 13:17:52
تعداد بازدید: 337
تشريح آينده طرح توسعه بندر شهيد رجايي
email pdf word plus minus reset color
مدير کل بنادر و دريانوردي هرمزگان ارتقا جايگاه کانتينري بندر شهيدرجايي در رقابت با ساير بنادر منطقه، افزايش اسمي تخليه و بارگيري ترمينال کانتينري از 6,3 ميليون TEU به 8.4 ميليون TEU براي پهلوگيري شناورهاي با ظرفيت 18هزار و 400 TEU و تناژ 185هزار DWT را از جمله اهداف اجراي مگا پروژه طرح توسعه بندر شهيد رجايي عنوان کرد.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومي اداره کل بنادر و دريانوردي استان هرمزگان، « اله مراد عفيفي پور» پروژه فاز 3 بندر شهيدرجايي را يکي از  پروژه هاي عظيم بندرسازي در ايران دانست و گفت : اين پروژه چه به لحاظ تجهيزات فني و چه روند ساخت و سازهاي عمراني داراي پيچيدگي هاي خاص و ويژگي هاي منحصر بفردي است. عفيفي با اشاره به اهداف تبين شده براي پروژه فاز سوم طرح توسعه مجتمع بندري شهيدرجايي اظهارداشت: احداث سه پست اسکله به طول 1400 متر، لايروبي حوضچه شماره 3 تا تراز تقريبي منفي 17,5 متر و  به حجم تقريبي چهار ميليون متر مکعب، خاکبرداري و محوطه سازي و تاسيسات زيربنايي و روبنايي با سطح 113 هکتار و ساختمان هاي مورد نياز و نيز حفاظت ساحلي و اقدامات لازم به طول 1100 متر از جمله برنامه ريزي است که براي اين پروژه ترسيم شده است .

وي همچنين، افزايش اسمي تخليه و بارگيري ترمينال کانتينري از 6,3 ميليون TEU به 8,4 ميليون TEU براي پهلوگيري شناورهاي با ظرفيت 18هزار و 400 TEU و تناژ 185هزار DWT   را از ديگر چشم اندازهاي هايي برشمرد که با تکميل فاز سوم بندر شهيد رجايي درجهت ارتقا جايگاه کانتينري اين بندر  محقق مي گردد.

اين مقام مسئول با بيان اينکه پروژه طرح توسعه بندر شهيد رجايي بعنوان يک مگا پروژه اقتصاد مقاومتي اولويت دار بشمار مي آيد که پيشرفت روز افزون آن را شاهد هستيم خاطر نشان کرد: بومي سازي دانش بندري با اتکا بر تخصص مهندسان جوان و با انگيزه ايراني که مصمم به اجراي دقيق تعهدات خود هستند مبين تحکيم دانش افزايي و مهمترين مقوله در جهت اثباب ناکارآمدي تحريم هاست که اين مهم بايد مورد توجه جهانيان  قرار گيرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3367
تاریخ :1398/12/22 ساعت 13:17:52
تعداد بازدید: 337
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی