گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3061
تاریخ :1397/07/17 ساعت 08:55:36
تعداد بازدید: 76
کاهش قیمت ها از سراب تا واقعیت
email pdf word plus minus reset color
با کش و قوس های بازار نرخ ارز و انتشار مداوم کاهش نرخ دلار در رسانه ها ، بسیاری از شهروندان بندرعباسی انتظار دارند این کاهش قیمت را با خرید ارزان تر اقلام مورد نیاز خود، لمس کنند اما عملا تا امروز تغییری در کاهش قیمت اجناس دیده نشده است.

عکس اصلی خبر

کاظم گلخنی ـ ندای هرمزگان

در همین ارتباط مدیران اقتصادی دولت وعده داده اند که با کاهش نرخ ارز بخصوص بعد از تصویب AFTF از سوی مجلس شورای اسلامی ، به مرور قیمت اجناس و اقلام مورد نیاز مردم نیز کاهش یابد .
نکته مهم تر سر در گمی قیمت برخی از اجناس در بازار است .
این روزها بسیاری از اجناس خارجی نظیر ؛ لوازم بهداشتی ، سیگار ، تنقلات، شکلات ، آب میوه و ... تا قبل از کاهش نرخ ارز در یک روند صعودی مدام گران تر شدند به حدی که بسیاری از شهروندان قید مصرف این قبیل اجناس را زده و به سمت اجناس تولید داخل متمایل شدند .
 
اما این روزها با انتشار خبر کاهش نرخ دلار سردرگمی عجیبی در تعیین نرخ اجناس خارجی سوپر مارکت ها دیده می شود به حدی که طبق گفته برخی شهروندان ؛ نرخ بیشتر اقلام خارجی در سوپر مارکت های شهر متفاوت است و بعضا ما به تفاوت نرخ برخی اجناس تا دو هزار تومان هم می رسد .
در همین ارتباط فروشنده یک سوپر مارکت به خبرنگار ندای هرمزگان گفت ؛ در اینکه این روزها برخی از فروشگاهها با سواستفاده از وضعیت بازار ، گران فروشی می کنند شکی نیست ، البته برخی نیز اجناس خرید قبل دارند و بی اطلاع از اوضاع بازار اجناس خود را ارزان تر می فروشند در حالیکه در برخی فروشگاه های پر تردد همان جنس را گران تر خریداری می کنند و همین امر باعث تفاوت قیمت در بازار شده است .
وی افزود ؛ وقتی صاحب فروشگاه کلی جنس با قیمت گران خریداری می کند و متوجه کاهش قیمت ها می شود واقعا مستأصل می شود و نمی داند چکار کند ، آیا باید با قیمت گرانی که خریده بفروشد یا باید ضرر کند !
استیصال برخی از فروشندگان به حدی رسیده که بسیاری از آنها جنس چندانی از عمده فروشان خریداری نمی کنند و بسیاری از اقلامی که دچار تغییر قیمت شده از دفتر سفارش خود حذف کرده اند و در این میان بسیاری مردم نیز با صرفه جویی کردن دیگر چندان میلی به خرید اقلام خارجی نشان نمی دهند و اغلب مایحتاج خود را از فروشگاههای تعاونی و زنجیره ای تامین می کنند .
در مجموع مردم همچنان چشم انتظار ارزان شدن قیمت اجناس هستند البته خیلی ها نیز با بدگمانی کاهش نرخ دلار را فقط منتسب به صفحات اخبار رسانه ها می دانند و معتقدند تا در صحنه واقعی ارزان شدن اجناس را لمس نکنند این دست اخبار را باور نمی کنند .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3061
تاریخ :1397/07/17 ساعت 08:55:36
تعداد بازدید: 76
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی