گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3006
تاریخ :1397/04/20 ساعت 09:20:35
تعداد بازدید: 65
طرح تفصيلي شهر جديد علوي بزودی تهیه می شود
email pdf word plus minus reset color
مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: طرح تفصيلي شهر جديد علوي،توسط شركت شهرهاي جديد و با نظارت راه و شهرسازي هرمزگان در دست تهيه است.

عکس اصلی خبر

 غلامحسین شیری، ضمن اشاره به اين موضوع كه طرح جامع شهر جديد علوي در سال 1392 به تصويب شورايعالي شهرسازي و معماري ايران رسيده است، افزود: شهرجديد علوي در موقعيت 22 كيلومتري شمال غربي بندرعباس با اهداف جذب سرريز جمعيتي از شهربندرعباس، اسكان جمعيت شاغل در صنايع غرب بندرعباس از جمله آلومينيوم، فولاد، اسكله شهيد رجايي، پالايشگاه و... ، افزايش عرضه اراضي شهري و در نهايت مهار رشد بي رويه قيمت اراضي شهري و ايجاد فرصتهاي جديد شغلي از طريق گسترش فعاليت هاي بخشي دركوتاه مدت مكان يابي شده است.

به گفته وی، وسعت شهر علوي برابر 1000هكتار با پيش بيني جمعيت 100 هزار نفر برآورد شده است كه با توجه به ساختار قوي بخش خدمات وساختار ضعيف بخش صنعت دراستان و پيش بيني رشد بالاي صنعت تا افق 1405، شهرجديد علوي مي تواند با قرار دادن كارگاههاي كوچك وزود بازده موجب تحقق پيش بيني طرح هاي فرادست شود.

شیری تاكيد كرد:  از آنجايي كه نظم بخشی به ساخت و سازهای شهری از طریق ایجاد ساز و کارهای قانونی با توجه به گسترش پویش شهرنشینی می تواند مهمترین هدف شهرسازی و طرح هاي تفصيلي تلقی شود.

لذا طرح تفصيلي شهر علوي با اين رويكرد در كميته فني كميسيون ماده پنج مورد بررسي قرار گرفته است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3006
تاریخ :1397/04/20 ساعت 09:20:35
تعداد بازدید: 65
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی