گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3226
تاریخ :1398/05/19 ساعت 10:00:11
تعداد بازدید: 156
وزير راه و شهرسازي:نهضت ساخت راه در شهرستان بشاگرد ايجاد مي شود
email pdf word plus minus reset color
وزير راه و شهرسازي از توجه ويژه به ساخت راههاي جديد در شهرستان بشاگرد خبر داد و گفت: در سال جاري حتما به اين موضوع به عنوان يک اولويت توجه خواهيم کرد و نهضت ساخت راههاي جديد در شهرستان بشاگرد ايجاد مي شود.

عکس اصلی خبر

مهندس محمد اسلامي در نشست ستاد اقتصاد مقاومتي استان هرمزگان، هماهنگي و انسجام و يکپارچگي دستگاه هاي استاني براي توسعه هرمزگان را ضروري برشمرد و عنوان کرد: بايد مردمي کردن اقتصاد و تسهيل فرآيند جذب سرمايهگذاران و پاسخگويي مناسب، مورد توجه ويژه قرار گيرد. وي ادامه داد: براي توسعه پايدار استان بايد برنامه توسعه متوازن و فراگير داشته باشيم و همچنين زيرساخت ها و زيربناهاي مورد نياز ايجاد شود. وزير راه و شهرسازي افزود: توسعه سواحل مکران در شرق هرمزگان از برنامههايي است که بايد با جديت پيگيري شود. اسلامي خاطر نشان کرد: ايجاد بندر اقيانوسي با سرمايه گذاري بخش خصوصي و تسريع در راهاندازي پايانه نفتي و ايجاد ظرفيت هاي نفت و گاز و پتروشيمي و همچنين
راه اندازي شهرک صنعتي از برنامه
هاي مصوب حوزه اقتصاد مقاومتي براي توسعه سواحل مکران است.

وي همچنين از توجه ويژه به ساخت راههاي جديد در شهرستان بشاگرد خبر داد و گفت: در سال جاري حتما به اين موضوع به عنوان يک اولويت توجه خواهيم کرد و نهضت ساخت راههاي جديد در شهرستان بشاگرد ايجاد مي شود تا اين شهرستان از اين لحاظ ارتقاي قابل توجهي پيدا کند.
وزير راه و شهرسازي تصريح کرد: تکميل کريدور ساحلي جنوب کشور نيز در اولويت قرار دارد و از همه فرصت هاي بودجه اي براي اين کار استفاده مي کنيم.

اسلامي يادآور شد: در حوزه نوسازي بافت فرسوده نيز اختيارات بازآفريني به استان ها تفويض شده و بايد با استفاده از توانمندي شرکتهاي معتبر اين کار به خوبي در شهر بندرعباس انجام شود. وي گفت: در حوزه راه و شهرسازي در سراسر کشور شاهد فعاليت و ساخت و ساز هستيم و نشاط و رونق خوبي از اين لحاظ وجود دارد.

دکتر همتي نيز در ستاد اقتصاد مقاومتي استان که با حضور وزير راه و شهرسازي برگزار شد، جهت گيري جديد توسعه در هرمزگان را مبتني بر ظرفيت هاي دريايي و شيلاتي اعلام کرد و بيان داشت: فعال سازي ظرفيت هاي پرورش ماهي و ميگو در هرمزگان به طور جدي در حال پيگيري و اجراست و بنا داريم تا دو سال آينده حداقل 100 هزار تن توليد ميگوي پرورشي در اين استان داشته باشيم.

وي ادامه داد: در اين راستا در ابتدا پنج پهنه جديد براي پرورش ميگو در هرمزگان را مد نظر داريم که با سرمايه گذاري بخش خصوصي فعال و به مرحله توليد خواهند رسيد.

استاندار هرمزگان افزود: راه اندازي پنج هزار هکتار کشت گلخانه اي افق در نظر گرفته شده براي هرمزگان در حوزه کشاورزي است که هزار و 600 هکتار آن در قالب يک شهرک گلخانهاي بزرگ در کنار سد جگين ايجاد مي شود.

همتي تصريح کرد: در حوزه آب شيرين کن نيز علاوه بر آب شيرين کن هاي کوچک راه اندازي شده و در دست اجرا، دو آب شيرين کن بزرگ 100 هزار مترمکعبي و يک ميليون مترمکعبي نيز در بندرعباس به تدريج در حال وارد شدن به مدار هستند.

وي گفت: براي رسيدن به افق توليد 10 ميليون تن فولاد در هرمزگان نيز کنسرسيومي تشکيل شده است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همچنين براي جذب 10 ميليون گردشگر در اين استان هدفگذاري شده که گردشگري دريايي، سواحل و جزاير و همچنين ايجاد زيرساختها در حوزه راه آهن و فرودگاه و افزايش پروازهاي مسافري از ملزومات آن هستند.

وي تاکيد کرد: راه اندازي قطار سريع السير در مسير بندرعباس به تهران يک ضرورت در راستاي توسعه گردشگري است و از وزارت راه و شهرسازي ميخواهيم تا براي تحقق اين هدف هر چه سريعتر طرح دو خطه شدن راه آهن بندرعباس به تهران را تکميل نمايد که با اين کار ظرفيت حمل بار و مسافر در اين محور افزايش چشمگيري خواهد يافت.

همتي انجام طرح هاي مطالعاتي در حوزه اکتشاف پهنه هاي معدني، ايجاد دو شهرک بخش خصوصي در حوزه معادن و رونق جزاير و توسعه سکونت در آنها را از ديگر محورها و برنامههاي توسعه در هرمزگان برشمرد.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: تکميل کريدور ساحلي جنوب کشور در حوزه استان هرمزگان از ديگر برنامههاي مهم در اين استان است که در راستاي توسعه سواحل مکران ضروري است.

وي اضافه کرد: درخواست ما تسريع در تکميل اين کريدور از پارسيان تا بندرعباس و همچنين از ميناب تا جاسک است.

محمدرضا قنبرپور ـ نداي هرمزگان


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3226
تاریخ :1398/05/19 ساعت 10:00:11
تعداد بازدید: 156
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی