گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3226
تاریخ :1398/05/19 ساعت 09:47:37
تعداد بازدید: 188
رئيس پژوهشکده اکولوژي خليج فارس و درياي عمان؛ اجراي طرح "دريابست" بازنگري مي شود
email pdf word plus minus reset color
رئيس پژوهشکده اکولوژي خليج فارس و درياي عمان گفت: 8 برنامه پژوهشي و 2 مورد ترويجي در دستور کار داريم که يکي از آن ها بازنگري در اجراي طرح زمانبندي "دريابست" است.

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور ـ نداي هرمزگان

دکتر محمد صديق مرتضوي در همايش يافته هاي علمي با محوريت حفظ و احياي ذخاير آبزيان تصريح کرد: اولويت ما و موسسه علوم شيلاتي کشور برگزاري برنامه هاي پژوهش محور است زيرا تمايل داريم به سمت بهره وري پايدار حرکت کنيم.

مرتضوي بيان داشت: اولويت هاي ما در سال 98 ّرآورد ميزان ذخاير توده زنده کفزيان، ذخاير ميگو تجاري و مديريت و بهبود صيد، بررسي ذخاير آبزيان اعماق درياي عمان،بررسي امکان صيد فانوس ماهيان، بازنگري طرح دريابست، پژوهش هاي جديد در حوزه فرآوري و امکان سنجي آبزي پروري در سواحل هستيم.

رئيس پژوهشکده اکولوژي خليج فارس و درياي عمان اظهار داشت: 32 پروژه تحقيقاتي در حال اجرا داريم که حدود 5/1پروژه سرانه هر محقق است.

وي در ادامه تصريح کرد: بازنگري در طرح دريابست را با کمک شيلات استان انجام خواهيم داد و نحوه اجراي آن نيز پس از بررسي هاي لازم انجام خواهد شد به نحوي که صيادان ما دچار مشکل نشوند و درمقابل نيز ذخاير آبزيان نيز در منطقه خليج فارس و درياي عمان حفظ شود.

دکتر مرتضوي تصريح کرد: اميدواريم با هماهنگي صيادان، و سازمان هاي مرتبط به يک توسعه متوازن و پايدار در حوزه صيد و صيادي دست يابيم.

معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد کشاورزي استان هرمزگان نيز بيان کرد: رسالت بخش کشاورزي تامين امنيت غذايي کشور است و به دنبال آن امنيت سياسي و اجتماعي وجود خواهد داشت.

غلامپورتصريح کرد: کشورهايي که در تامين غذا دچار مشکل هستند به دنبال آن امنيت سياسي و اجتماعي آن ها نيز در خطر خواهد بود.

وي بيان کرد: با اتفاقات مثبتي که در طول 40 سال گذشته رخ داده است توفيقات بزرگي در حوزه کشاورزي حاصل شده که نمونه آن رشد 125 ميليون تني توليد محصولات کشاورزي است نسبت به 25 ميليون تن پيش از انقلاب.

معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد کشاورزي بيان کرد: 90 درصد توليدات کشاورزي در کشور انجام مي شود.

وي اظهار داشت: دو درصد توليدات کشاورزي در هرمزگان است در صورتي که تنها يک درصد سطح زيرکشت را در اختيار داريم. در حوزه توليدات دريا رتبه نخست را داريم ولي بايد پا را فراتر از اين ها برداريم و به جايگاه بالاتري دست يابيم.

غلامپور در پايان گفت: پايه و بيس هر توليدي پژوهش است که در اين خصوص پژوهشکده اکولوژي خليج فارس و درياي عمان عملکرد مناسبي داشته است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3226
تاریخ :1398/05/19 ساعت 09:47:37
تعداد بازدید: 188
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی