گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2952
تاریخ :1396/12/19 ساعت 09:21:03
تعداد بازدید: 188
آمادگی تربیت نیروی متخصص برای توسعه سواحل مکران را داریم
email pdf word plus minus reset color
"آمادگی داریم نیازهای استان هرمزگان در ارتباط با توسعه سواحل مکران در حوزه آموزشی متقبل شویم، یکی از مشکلاتی که در توسعه مکران ممکن است پیش بیاید عدم حضور نیروی متخصص است، لذا آموادگی تربیت نیروی متخصص جهت توسعه سواحل مکران را داریم".

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

امید ضمن عنوان کردن این مطلب گفت:یکی از عوامل بروز بحران بیکاری نداشتن مهارت است.

وی در رابطه با روند برگزاری مناظرات عنوان داشت: در این خصوص هیچ گونه  اعمال نفوذی صورت نگرفته است؛ در واقع مشارکت جمعی در اولویت مناظرات قرار داشته است.

رییس دانشگاه علمی کاربردی سراسر کشور در ادامه اظهار داشت:ما در حوزه های مختلف تجربیات زیادی داشته ایم، لذا برگزاری این نوع مسابقات در نوع خود بی نظیر است.

دکتر امید در پایان بیان کرد: برای ارتقاع سطح کیفی در مراکز و واحد های دانشگاه علمی کاربردی سراسر کشور باید دانشجویان و اساتید بر اجرای تمام برنامه های تدوین شده نظارت کنند.

مرادی مسئول آمایش سرزمین در استان هرمزگان نیز در بخشی از مراسم اظهار داشت: مادامی که از دانشگاه علمی کاربردی حرف به میان می آید ذهن ها به سمت اشتغال سوق می یابد.

وی در ادامه بیان کرد:یکی از فعالیت هایی که نتوانستیم به آن عمل کنیم بخش نگری در حوزه اشتغال است.

این مقام مسئول عنوان داشت:حدود 44 درصد فارغ التحصیلان بیکار داریم در استان و برخی شهرها تا 55 درصد نیز رسیده اند، لذا نگاه به اشتغال رویکردی فرابخشی است و اگر می خواهیم نقش و جایگاهی بعنوان دانشگاه داشته باشیم باید به آموزش توجه کنیم.

جهانگیر سایبانی مناظره کننده تیم فرهنگ استان هرمزگان نیز بیان کرد: اقتصاد نفتی باعث کاهش اشتغال در بخش های تولیدی می گردد.

وی افزود:در خصوص اقتصاد تک محصولی متکی بودن به یک درآمد خاص تعریفی اساده است، لذا سال ها است که نظریه پردازان این نوع اقتصاد را مورد نقد قرار می دهند.

سایبانی گفت: کشورهایی که رشد اقتصادی بیشتری دارند به همان نثبت درآمد نفتی و تک محصولی کمتری نیز دارا می باشند. اقتصاد تک محصولی هر نوسانی که در بازار جهانی رخ دهد بر اقتصاد تاثیر خواهد گذاشت.

هرچه فروش نفت بیشتر باشد کالای مصرفی بیشتر از حد معمول درخواست می شود و جامعه به سمت مصرف گرایی حرکت خواهد کرد.

جهانگیر سایبانی بیان کرد: راهکار های جلوگیری از این نوع رفتار در اقتصاد؛ استفاده از سیاست های تشویقی، اهداث شهرک های صنعتی و توجه به آموزش و بها دادن به نیروی متخصص و کنترل واردات است که خود موجب افزایش انگیزی در بخش های تولیدی می شود.

در پایان تیم های برگزیده انتخاب شدند و به رسم یادبود از آنها تقدیر بعمل آمد،لازم به ذکر است تیم مناظره دانشجویی آذربایجان شرقی با کسب امتیاز 533 در جایگاه نخست و تیم فرهنگ استان هرمزگان نیز با 490 امتیاز جایگاه دوم را به خود اختصاص دادند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2952
تاریخ :1396/12/19 ساعت 09:21:03
تعداد بازدید: 188
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی