گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3061
تاریخ :1397/07/17 ساعت 09:04:47
تعداد بازدید: 47
تقویت مناسبات تجاری استان هرمزگان با کشور های همسایه در راستای توسعه صادرات غیر نفتی
email pdf word plus minus reset color
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهار داشت: بیش از ششصد فروند شناور چوبی و 250 فروند شناور فلزی در استان هرمزگان وجود دارد که امکان صادرات محصولات تولیدی استان به کشور های همجوار و صادرات مجدد به سایر کشورها از جمله کشورهای افریقایی میسر است.

عکس اصلی خبر

به گزارش دریافتی، محمد عباسی افزود: اهمیت نقش همسایگان در توسعه صادرات غیر نفتی استان هرمزگان و تقویت مناسبات تجاری با این کشورها با توجه به ظرفیتهای تولیدی صادراتی استان جزء برنامه های عملیاتی در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان است.

وی از دیگر موارد مهم توسعه صادرات غیرنفتی را صادرات محصولات تولیدی استان از بنادر و گمرکات شرق و غرب استان با استفاده از ظرفیت ملوانان و مرزنشینان دانست.

عباسی در ادامه به ظرفیت های تولیدی استان پرداخت و افزود: ظرفیت های تولیدی معادن استان از جمله سنگ گچ ، سنگ آهک ، سنگ گابرو ، دولومیت و مس و همچنین صنایع شیمیایی از جمله قیر و هیدروکربن و محصولات کشاروزی و شیلاتی باعث تقویت مناسبات تجاری با کشور های حاشیه خلیج فارس شده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان در پایان اظهار داشت: در حال حاضر چهار هزار ملوان در استان مشغول به فعالیت می باشند که می توانند نقش بسزایی در توسعه صادرات غیرنفتی استان داشته باشند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3061
تاریخ :1397/07/17 ساعت 09:04:47
تعداد بازدید: 47
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی