گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2827
تاریخ :1396/06/19 ساعت 13:49:00
تعداد بازدید: 591
صادرات، گذرگاه اشتغال و پویایی اقتصادی است
email pdf word plus minus reset color
معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به تاثیر صادرات کالا در رشد و توسعه اقتصادی، گفت: گذر رونق اقتصادی، اشتغال و پویایی واحدهای تولیدکننده داخلی از مسیر صادرات می‌گذرد.

عکس اصلی خبر

محمدرضا مودودی در نشستی با مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان که در بندر شهید رجایی انجام شد، اظهار داشت: با راه اندازی یک جریان اقتصادی پایدار در فعالیت های بندری و تجارت دریایی می توان رونق و اشتغال گسترده ای ایجاد کرد و در این زمینه باید از ظرفیت بخش خصوصی بهره گرفت .

وی ادامه داد: صادرات به عنوان عاملی زیربنایی در توسعه تولیدات داخلی و اشتغالزایی در جامعه است که نقش مهمی را در توسعه اقتصادی بازی می‌کند .

مودودی تصریح کرد: چرخ صادرات با کاهش نرخ بهره بانکی، واقعی سازی نرخ ارز، اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده، تسهیل ورود موقت اقلام مواد اولیه و واسطه ای، راه اندازی خطوط اعتباری، توسعه مشوق‌های صادراتی سریع تر از هر زمان دیگری خواهد چرخید .

وی تاکید کرد:در بخش صادرات نیازمند ایجاد یک زنجیره ساختاری قوی هستیم و بدون شک با تشتت دیدگاه های بخش خصوصی راه به جایی نخواهیم برد .

مودودی خاطرنشان کرد: درآمدهای نفتی نمی تواند جوابگوی هزینه های دولت باشد و به همین دلیل باید صادرات غیرنفتی را جدی بگیریم و از هر فرصت و ظرفیتی برای افزایش میزان صادرات غیرنفتی کشور استفاده استفاده کنیم .

معاون سازمان توسعه تجارت ایران حمایت از فعالیت‌های صادراتی در کشور و افزایش حجم مشوق‌های صادراتی را از جمله برنامه های مهم این سازمان عنوان کرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2827
تاریخ :1396/06/19 ساعت 13:49:00
تعداد بازدید: 591
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی