گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3402
تاریخ :1399/02/30 ساعت 12:08:29
تعداد بازدید: 59
معاون وزیر صنعت از تحقق یک خواسته عمومی خبر داد؛ پساب بندرعباس چرخ صنایع غرب را به حرکت در می آورد
email pdf word plus minus reset color
معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت اعلام کرد: سازمان ایمیدرو آب مورد نیاز صنایع غرب بندرعباس را در چارچوب ایفای نقش مسوولیت اجتماعی با تصفیه پساب این شهر تامین خواهد کرد.

عکس اصلی خبر

به گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) خداداد غریب پور افزود: این سازمان تامین نیاز آب صنایع غرب بندرعباس، پروژه انتقال پساب تصفیه خانه بندرعباس را بر عهده خواهد گرفت .

وی افزود:براساس این پروژه، پساب شهر بندرعباس تصفیه می شود و برای شیرین سازی، به منطقه ویژه خلیج فارس انتقال خواهد یافت .

رئیس هیات عامل ایمیدرو اضافه کرد: اجرای این روش موجب می شود تا آب مورد نیاز صنایع غرب بندرعباس تامین شود .

غریب پور اضافه کرد: تحقق ایجاد ظرفیت تولید ١٠ میلیون تن فولاد و افزایش سرمایه گذاری ها در منطقه خلیج فارس موجب شده تا اجرای این پروژه هرچه زودتر انجام شود .

وی با بیان اینکه ظرفیت آبرسانی این پروژه ٨٥ هزار مترمکعب در روز است و خط انتقالی در نظر گرفته شده به طول ۲۲ کیلومتر است و با اجرای این پروژه، آب غرب بندرعباس از منطقه ویژه خلیج فارس تامین می شود .

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: راه اندازی آب شیرین کن، موجب می شود تا انشعابات دیگر قطع شود و از این پس صنایع از پساب مربوطه استفاده خواهند کرد .

به گفته وی،  این طرح مشکلات محیط زیستی بندرعباس را حل خواهد کرد و آب به چرخه تولید باز خواهد گشت و در حقیقت منطقه ویژه خلیج فارس تامین کننده آب در غرب بندرعباس خواهد شد .

غریب پور گفت: مشاور این پروژه جذب شده و پیشنهاد اولیه از سوی منطقه خلیج فارس به سازمان ایمیدرو ارایه شده و قرارداد طرح با سرمایه گذار بزودی امضا خواهد شد و در ماه های آینده عملیات اجرایی آن آغاز می شود .

به گزارش ایرنا، پیش از این شرکت آب و فاضلاب هرمزگان اعلام کرد: تقاضایی برای استفاده از پساب در بخش‌های کشاورزی و صنعتی این استان وجود نداشت، اما اکنون احتمال خریداری پساب بندرعباس توسط صنایع غرب بندرعباس وجود دارد و قراردادی با شهرداری بندرعباس برای خرید پساب به میزان ۵۰ لیتر در ثانیه از مجموع ۷۰۰ لیتر برثانیه پساب شهری امضا شده و در مرحله دوم، میزان خرید پساب توسط شهرداری به ۲۰۰ لیتر بر ثانیه افزایش خواهد یافت .

اکنون حدود ۷۲هزار مترمکعب فاضلاب وارد شبکه تصفیه خانه بندرعباس می شود و حدود ۵۰ هزار مترمکعب فاضلاب نیز در بافت فرسوده تولید می شود که به شیوه های سنتی و استفاده از چاه خانگی دفع می شود .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3402
تاریخ :1399/02/30 ساعت 12:08:29
تعداد بازدید: 59
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی