گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2995
تاریخ :1397/03/23 ساعت 09:31:03
تعداد بازدید: 99
مدیرکل دامپزشکی هرمزگان خبرداد: واکسینه بیش از ۵۰ هزار رأس دام سبک هرمزگان در برابر تب مالت
email pdf word plus minus reset color
مدیرکل دامپزشکی هرمزگان گفت: بیش از ۵۰ هزار رأس دام سبک در برابر بیماری بروسلوز یا تب مالت واکسینه شدند.

عکس اصلی خبر

به گزارش ایسنا، جانباز با اعلام این خبر افزود: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۵۰ هزار  رأس دام سبک در برابر بیماری بروسلوز یا تب مالت واکسینه شدند.

وی اظهار کرد: پیشبینیشده است حدود ۱۴۷ هزار و ۴۰۰ رأس بز و بزغاله در طرح مقابله با بیماری بروسلوز یا تب مالت واکسینه شوند.

مدیرکل دامپزشکی هرمزگان اضافه کرد: بیماری بروسلوز یک بیماری باکتریایی و مشترک بین انسان و دام است که به لحاظ اقتصادی و بهداشت عمومی دارای اهمیت فروان است.

جانباز خاطرنشان کرد: افرادی که بهطور مستقیم با دام سروکار ندارند ممکن است از طریق مصرف فرآوردههای دامی به بیماریهای مشترک بین انسان و دام مبتلا شوند، به همین دلیل پیشنهاد میشود افراد از فرآوردههای دامی پاستوریزه استفاده نمایند و از مصرف محصولات لبنی سنتی مانند بستنی سنتی، پنیر بهخصوص پنیر گوسفندی بپرهیزند و در صورت مصرف شیر سنتی قبل از مصرف حتماً آن را
 بجوشانند.

وی ادامه داد: اگر از بروز بیماری بروسلوز در دامها جلوگیری شود، انسانها با مصرف فرآوردههای دامی به این بیماری مبتلا نمیشوند و به همین دلیل طبق برنامه هرسال دامهای سراسر کشور در مقابله با این بیماری واکسینه
 می
شود.

جانباز اضافه کرد: مهمترین راه ورود میکروب عامل بروز تب مالت به بدن حیوان از طریق دستگاه گوارش است که بهوسیله علوفه آلوده و زباله به حیوان سرایت میکند و سبب شیوع بیماری میشود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2995
تاریخ :1397/03/23 ساعت 09:31:03
تعداد بازدید: 99
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی