گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3043
تاریخ :1397/06/21 ساعت 08:54:04
تعداد بازدید: 62
با ترخيص خودروهاي متوقف در گمرک موافقت شد
email pdf word plus minus reset color
رييس انجمن واردکنندگان خودرو از موافقت دولت با ترخيص خودروهاي متوقف در گمرک خبر داد.

عکس اصلی خبر

کوروش مرشدسلوک در گفتوگو با ايسنا، اظهار کرد: از ابتداي تير ماه با مصوبه دولت واردات بيش از 1400 قلم کالا از جمله خودرو ممنوع شد.

وي با بيان اينکه به دنبال ممنوع شدن واردات، از آن زمان تاکنون از ترخيص خودروهاي وارد شده به گمرک جلوگيري شد، خاطرنشان کرد: در اين رابطه اخيرا طرحي به دولت ارائه شد که براساس آن خودروهايي که پول آنها پرداخت شده و وارد گمرک شدهاند ترخيص شود.

رييس انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: براساس جديدترين اخبار به دست آمده دولت با ترخيص خودروهاي متوقف در گمرک موافقت کرده است که اميدواريم دستورالعمل مربوطه هرچه زودتر به دستگاههاي ذيربط ابلاغ و اجرايي شود. وي افزود: در اين شرايط اميدواريم در قدم بعدي دولت با واردات خودروهايي که پيش از ممنوع شدن واردات، ثبت سفارش شده و پول آنها نيز پرداخت شده است اما به دليل ممنوعيت واردات وارد کشور نشدهاند نيز موافقت کند.

مرشدسلوک با بيان اينکه تعداد قابل توجهي خودرو در انبار توليدکنندگان خارجي و همچنين در بندر جبلعلي امارات دپو شده است، تصريح کرد: با توجه به آنکه از يک سو پول اين خودروها به خودروسازان خارجي پرداخت شده و از سوي ديگر اين خودروها به صورت پيشفروش به خريداران داخلي واگذار شده است. اميدواريم با واردات و ترخيص اين خودروها نيز موافقت شود.

وي خاطرنشان کرد: موافقت دولت با واردات خودروهاي متوقف در گمرک و همچنين موافقت با ورود باقي خودروهاي ثبتسفارش و خريداري شده تاثير مثبتي بر بازار خودروهاي وارداتي داشته و باعث تعديل نرخهاي فعلي در بازار خواهد شد.up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3043
تاریخ :1397/06/21 ساعت 08:54:04
تعداد بازدید: 62
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی