گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3367
تاریخ :1398/12/22 ساعت 13:09:21
تعداد بازدید: 79
مديرعامل آبفاي هرمزگان: به دنبال آنيم که تامين آب در روستاها به تنش آبي تبديل نشود
email pdf word plus minus reset color
مشکل کمبود آب شرب در روستاهاي هرمزگان مساله تازه اي نيست اما در برخي روستاها شاهد آنيم که بنا به دلايلي بر ابعاد آن افزوده شده است. مشکلي که بنا به گفته ي مديرعامل آبفا استان؛ قرار است با طرح يکپارچه سازي شرکت هاي آب و فاضلاب شهري و روستايي مسيري رو به بهبود را طي کند. چرا که استفاده از امکانات آبفاي شهري براي بهبود وضعيت آب روستاها يکي از مهمترين اهداف طرح يکپارچه سازي است. «امين قصمي» همچنين تاکيد دارد؛ به دنبال آنيم که تامين آب در روستاها به تنش آبي تبديل نشود و براي تحقق اين مهم با جديت پيگير بهبودِ وضعيت آبي روستاها هستيم.

عکس اصلی خبر

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در تشريح آخرين وضعيت آبي روستاهاي بخش توکهور و هشتبندي، دلايل اصلي کمبود آب در شبکه توزيع آب اين روستاها را فرسودگي شبکه هاي توزيع ، افت سطح آب چاه ها ،توسعه روستاها و وجود انشعابات غيرمجاز بيان کرد.

وي افزود: تعداد انشعابات غيرمجاز بيش از هزار فقره انشعاب مي باشد که با توجه به جمعيت روستاهاي اين بخش، اين تعداد انشعاب بسيار قابل توجه است. همچنين با توسعه روستاها و افزايش جمعيت روستايي، توسعه شبکه توزيع آب در روستاها يک ضرورت است.

وي با اشاره به اينکه آبفا با جديت پيگير رفع مشکل کمبود آب در اين روستاهاست، تاکيد کرد: به دنبال آنيم که تامين آب در روستاها به تنش آبي تبديل نشود. قصمي با بيان اينکه؛ آبفا براي رفع مشکل کمبود آب شرب در منطقه توکهور- هشتبندي و چراغ آباد پروژه هاي متعددي در دست اجرا دارد، تصريح کرد: اجراي 25 کيلومتر لوله گذاري و حفر و تجهيز دو حلقه چاه دو راهکار موثر براي رفع چالش کمبود آب و تأمين دراز مدت و مطمئن آب آشاميدني مردم اين روستاها است.   مديرعامل آبفا استان در ادامه به پروژه هاي در حال اجراي اين شرکت اشاره کرد و گفت: در حال حاضر حفر و تجهيز يک حلقه چاه براي تامين آب مجتمع توکهور را دردست اجرا داريم که تا پايان امسال تجهيز و
 وارد مدار بهره برداري مي شود.

وي افزود: همچنين حفاري يک حلقه چاه به منظور رفع نياز آبي مجتمع چراغ آباد و شهرک جعفرآباد ميناب انجام شده که در سال 99 تجهيز خواهد شد. به گفته قصمي؛ پروژه احداث شبکه توزيع آب شهرک جعفر آباد و شهرک المهدي و اصلاح بخشي از شبکه هشتبندي در دست اقدام است که در نيمه اول سال آينده به بهره برداري مي رسد.

همچنين احداث شبکه توزيع آب مجتمع امام نيز پيمانکار آن انتخاب شده و عمليات اجرايي آن در ابتداي سال جديد آغاز خواهد شد.

وي در خصوص عدم تخصيص اعتبارات کافي نيز اظهار داشت: در سال 98 سه پروژه در بخش توکهور با اعتباري بالغ بر 56 ميليارد ريال مصوب شده که تخصيص آن بسيار ناچيز بوده و براي تکميل اين پروژه ها نيازمند تخصيص اعتبارات بيشتري هستيم.

بنا به گفته وي؛ در حال حاضر آب شرب مورد نياز روستاهاي بخش توکهور از طريق 12 حلقه چاه به ظرفيت بيش از 100 ليتر بر ثانيه تامين مي شود.

لازم به ذکر است؛ بخش توکهور – هشتبندي داراي 37 روستا با جمعيت 23 هزار و 811 نفر مي باشد که  اين روستاها بالغ بر 6 هزار و 400 خانوار هستند اما تعداد اشتراک فعال آنها 4 هزار فقره انشعاب  است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3367
تاریخ :1398/12/22 ساعت 13:09:21
تعداد بازدید: 79
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی