گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3093
تاریخ :1397/09/12 ساعت 09:12:04
تعداد بازدید: 77
فاز چهارم ستاره خليج فارس کمتر از دو سال به پايان مي رسد
email pdf word plus minus reset color
مدير برنامهريزي و کنترل پروژه شرکت نفت ستاره خليج فارس ضمن تشريح چشمانداز صادراتي اين پالايشگاه بيان داشت: مراحل اجرايي فاز چهارم ستاره خليج فارس در کمتر از دو سال آينده به اتمام خواهد رسيد.

عکس اصلی خبر

به گزارش دريافتي، «احمد شريعتمداري» توسعه تجارت خارجي و بهويژه صادرات را از عوامل موثر در توسعه اقتصادي كشورها دانست و گفت: توسعهي صادرات ميتواند علاوه بر رشد اقتصادي، موجب افزايش توان رقابت پذيري كشورها در عرصههاي منطقهاي و بين المللي را به وجود آورد.

وي افزود: صادرات فرآوردههاي نفتي موجب جلوگيري از خام فروشي ميشود و بايد توجه داشت که توجه ويژه به صادرات علاوه بر حرکت در راستاي اهداف و برنامههاي کلي نظام، گام موثري در مسير تحقق اقتصاد مقاومتي خواهد بود. وي تاکيد کرد: بي ترديد پالايشگاه استراتژيک ميعانات گازي ستاره خليج فارس که بزرگترين پالايشگاه ميعانات گازي جهان محسوب ميشود، با حجم عظيم توليدات فرآورده هاي نفتي توانسته است اراده و عزم ملي ملت شريف ايران را در توسعه صادرات و نقش آفريني در بازارهاي جهاني به نمايش بگذارد. مدير برنامهريزي و کنترل پروژه شرکت نفت ستاره خليج فارس بيان داشت: پالايشگاه ميعانات گازي ستاره خليج فارس علاوه بر خودکفائي در توليد فرآورده هاي نفتي، جمهوري اسلامي ايران را براي اولين بار از وارد کننده به صادر کننده بنزين تبديل کرده است.

وي اضافه کرد: با توجه به روند افزايشي توليد ميعانات گازي ناشي از به بهره برداري رسيدن فازهاي پارس جنوبي و به منظور مقابله با تحريم هاي احتمالي ، عمليات ساخت فاز چهارم نيز که در مطالعات اوليه پيش بيني شده بود، آغاز شده است و طي برنامه زمانبندي دو ساله مراحل اجرايي آن به اتمام خواهد رسيد.

شريعتمداري در پايان گفت: ستاره خليج فارس با گشايش زنجيره توليد فرآورده هاي نفتي منطبق بر استانداردهاي روزآمد جهاني علاوه بر تامين نيازهاي داخلي، ايران را در جمع باشگاه صادركنندگان اين محصولات به رقيبي پايدار تبديل کرده است که اميدواريم با بهره برداري کامل از فازهاي در دست احداث افتخارات هر روز افزون شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3093
تاریخ :1397/09/12 ساعت 09:12:04
تعداد بازدید: 77
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی