گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3096
تاریخ :1397/09/15 ساعت 09:25:06
تعداد بازدید: 91
تامين اکثر قطعات پالايشگاه ستاره خليج فارس در داخل کشور
email pdf word plus minus reset color
مديرعامل شرکت نفت ستاره خليج فارس ضمن کم اثر خواندن تاثير تحريمها بر صنعت پالايش کشور، بيان داشت: اکثر قطعات پالايشگاه ستاره خليج فارس در داخل تامين ميشود.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومي شرکت نفت ستاره خليج فارس، «محمدعلي دادور» دستاوردهاي صنعت نفت ايران در آستانهي 40 سالگي انقلاب اسلامي را دستاوردهايي درخور توجه ناميد و گفت: نميتوان به سادگي از کنار جانفشانيهاي مهندسان و کارگران ايراني در اين صنعت گذشت و براي نمونه بايد اذعان داشت که نفت ستاره خليج فارس نقش ارزنده و مؤثري در حفظ و صيانت از منافع ملي ايفا کرده و با ايجاد زنجيرهي ارزش افزوده، ظرفيت برداشت گاز از ميدان مشترک پارس جنوبي را افزايش داده است.

وي اظهار داشت: اگر اين پالايشگاه احداث نشده بود بايد به کاهش برداشت گاز يا خامفروشي ميعانات گازي ادامه ميداديم. مديرعامل شرکت نفت ستاره خليج فارس افزود: از اين نکته نيز نبايد غافل بشويم که هماهنگي و همدلي وصف ناپذير همه مجموعه همراه با تلاش، همت وافر، از خودگذشتگي، خستگي ناپذيري و کار شبانه روزي، موجب شد علاوه بر تکميل فاز 1 و فاز 2، مراحل ساخت و راه اندازي کامل فاز 3 نيز زودتر از برنامه زمانبندي انجام پذيرد و اقدامات براي ساخت فاز چهار نيز آغاز شود و اين تجربه پالايشگاهسازي، اکثر جهانيان را انگشت به دهان گذاشت و در نظر متخصصان خارجي اين موفقيت براي ايرانيان امکانناپذير تلقي ميشد. وي در ادامه در پاسخ به اين پرسش که تاثير تحريمها بر صنعت پالايش کشور چگونه خواهد بود، گفت: دلواپس تحريمها نيستيم چرا که امروز به مرحلهاي از پيشرفت دست يافتهايم که اکثر قطعات مورد نياز پالايشگاهها در داخل کشور تامين ميشود و اين ميتواند در کنار تخصص مهندسان و مديران نفت ستاره خليج فارس، کليد خودکفايي در عرصهي پالايش ميعانات گازي باشد. دادور تاکيد کرد: شرکت نفت ستاره خليج فارس در بسياري از موارد با کنار گذاشتن تامينکنندههاي خارجي، اقدامات ابتدايي تا راهاندازي قسمتهاي مختلف را توسط تيم داخلي پالايشگاه با موفقيت اجرا کرده و جوانان مصمم و غيور ايراني نشان دادند که پيچيدهترين و تخصصيترين فعاليتهاي پالايشگاهي نيز با تلاش آنان دست يافتني است. وي در پايان به صحبتهاي رياست جمهور در افتتاحيهي فاز دوم پالايشگاه ستاره خليج فارس اشاره کرد و افزود: دکتر روحاني در مراسم افتتاحيه فاز دوم اظهار داشت که مصداق بارز اعتماد به جوانان را ميتوان در اعتماد به متخصصان جوان کشور در پروژه احداث پالايشگاه نفت ستاره ديد و ما سعي داريم که با تلاش شبانهروزيمان جواب اعتماد مردم و مسئولان را بدهيم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3096
تاریخ :1397/09/15 ساعت 09:25:06
تعداد بازدید: 91
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی