گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3323
تاریخ :1398/10/23 ساعت 10:23:15
تعداد بازدید: 90
تخصیص 30 میلیارد ریال اعتبار برای مرمت و بازسازی قلعه پرتغالی های جزیره هرمز
email pdf word plus minus reset color
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان از تخصیص اعتبار برای مرمت و بازسازی قلعه پرتغالی های جزیره هرمز از محل مصوبات سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استان هرمزگان خبر داد.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان، رضا برومند با بیان این مطلب گفت:  امسال چند مرمت اساسی بر روی بناهای تاریخی استان انجام می شود که یکی از این بناها قلعه پرتغالی های جزیره هرمز است که از برای مرمت این بنا 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی مصوبات سفر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگیف گردشگری و صنایع دستی به استان هرمزگان است .

او با اشاره به اینکه قلعه پرتغالی‌ها در جزیره هرمز از مهمترین آثار باقیمانده در خلیج فارس مربوطه به دوره‌های گذشته است که در سال 1507 میلادی احداث شده است، افزود: این بنای تاریخی از نظر فیزیکی و ساختاری به شکل چند ضلعی نامنظم است و در اجرای مرمت قلعه پرتغالی‌ها از تجربیات گذشته نیز بهره خواهیم برد .

برومند تاکید کرد: در حال حاضر به جز در جزیره هرمز، سه قلعه دیگر نیز مربوط به دوره حضور پرتغالی‌ها در هرمزگان داریم که دو مورد آن در لارک و قشم و دیگری در بندر کنگ قرار دارد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3323
تاریخ :1398/10/23 ساعت 10:23:15
تعداد بازدید: 90
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی