گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3005
تاریخ :1397/04/16 ساعت 09:36:59
تعداد بازدید: 104
تحریم، میدان ظهور توانمندیهای فولاد هرمزگان است
email pdf word plus minus reset color
"ادغام با صبا فولاد در راستای توسعه فولاد هرمزگان صورت میگیرد، خرید و اضافه کردن ظرفیتهای نیمهتمامی چون شرکت صبا فولاد خلیجفارس یکی از روشهای ما در توسعه مجموعه بزرگ فولاد هرمزگان است؛تحریم، میدان ظهور توانمندیهای کارکنان فولاد است".

عکس اصلی خبر

امیرحسین نادری ضمن مطرح کردن این موضوع و در خصوص چشم انداز سودآوری شرکت فولاد هرمزگان اظهار کرد: این شرکت توانسته است از ظرفیتهای موجود حداکثر بهرهبرداری را انجام دهد، توانسته است قیمت تمام شده اش را به حداقل برساند و هنوز جای بهبود برایش وجود دارد.

وی با بیان اینکه به نظر میرسد با توجه به قیمت جهانی محصولات فولادی، شرکت فولاد هرمزگان کماکان میتواند امسال سودآوری بیشتری را بسازد، افزود: بازار برای تولیدکنندگان رکن اول است چراکه تا بازار نباشد همه اقدامات دیگر عقیم میماند؛ بازار ما در مجموعه هرمزگان به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم میشود.

رئیس هیئتمدیره فولاد هرمزگان ادامه داد: به علت تحریمهای ظالمانهای که وجود دارد فرصتی به نام نیاز داخلی به وجود آمده است؛ کسی امکان واردات محصولات مشابه از خارج کشور را ندارد و این فرصتی طلایی برای تولیدکنندگان داخلی است.

نادری با اشاره به شعاری مبنی بر اینکه بازار ایرانی برای ایرانی است، تصریح کرد: ما میتوانیم با ظرفیت بزرگی که به وجود آمده است پاسخگوی نیاز بازار داخل باشیم و از مواهب آن بهرهمند شویم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حاشیه سود فروش بازار داخلی بیشتر از بازار خارجی است، اضافه کرد: از آنجایی که در حال حاضر سیاستگذاری ارزی برای شرکتهای فولادی اعمال می شود بازار داخل بازار جذابتری برای تولیدکنندگان فولاد است.

رئیس هیئتمدیره فولاد هرمزگان در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه "طرح ادغام شرکتهای فولاد هرمزگان و صبا فولاد خلیجفارس به کجا رسیده است؟" عنوان کرد: فیل و فنجان را که نمیشود ادغام کرد! فولاد هرمزگان خود مجموعهای بسیار بزرگ است؛ ما برآن هستیم که مجموعه هرمزگان را از دو روش توسعه دهیم، یک روش این است که پول جدید وارد میکنیم و توسعه جدید در آن ایجاد میکنیم و روش دیگر خرید و اضافه کردن ظرفیتهای نیمهتمامی است که اطراف مجموعه وجود دارد.

نادری با تأکید بر اینکه هدفگذای ما در شرکت فولاد هرمزگان این است که سهم عمدهای در تولید 10 میلیون فولادی که در چشمانداز تولید فولاد در منطقه خلیجفارس دیده شده داشته باشیم، خاطرنشان کرد: برای توسعه فولاد هرمزگان نیاز به کمک مسئولین کشور و همچنین مسئولین استان هرمزگان داریم، یک نیازهایی است که در داخل استان باید مرتفع شود که شامل زیرساختهایی مانند، اسکله، برق و آب شیرین است و در حوزه کشور نیز هکاریهای لازمی که باید برای گرفتن تسهیلات خارجی در اختیارمان قرار میگرفت هم توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و هم وزارت اقتصاد انجام شده است.

وی درادامه ابراز کرد: امیدوار هستیم که مراحل پایانی اخذ تسهیلات از گروه اساماس دماگ آلمان هم انجام شود و بتوانیم توسعه سنگین مجموعه هرمزگان را انجام دهیم.

رئیس هیئتمدیره فولاد هرمزگان با اشاره به اینکه سال 96 برای فولاد هرمزگان سال جبران مافات بود، بیان کرد: فولاد هرمزگان توانست جبران گذشته را بکند و زیان انباشته انبوهی که بنده فکر میکردم جبرانش دو سه سال طول بکشد را جمعآوری کند و ما سال 97 را بدون زیان شروع کردیم؛ امیدوارم سال 97 عملکرد درخشانی که تا به حال در مجموعه فولاد هرمزگان نداشتیم را از مجموعه مدیریتی و کارخانه فولاد هرمزگان شاهد باشیم.

نادری با بیان اینکه در مجموعه فولاد نیروهای فرهیختهای کار میکنند، اظهار کرد: این نیروها یقیناً بر اساس محدودیتهای به وجود آمده به واسطه تحریمها از فرصتها حداکثر استفاده را خواهند کرد و ما با نگاه به داخل، بومیسازی و توجه به درون میتوانیم از این مرحله نیز عبور کنیم؛ من فکر می کنم تحریم میدانی است که توانمندیهای پنهان کارکنان فولاد هرمزگان را به منصه ظهور میرساند.  وی با اشاره به اینکه صنعت فولاد از صنایعی است که به شدت هم اشتغال و هم تولید ثروت ملی را را افزایش میدهد، افزود: افزایش درآمدهای مالییاتی که نصیب استان میشود، درآمدهایی که به واسطه ارزش افزوده نصیب شهرداریها میشود، درآمدی که از افزایش سرانه اشتغال در کشور ایجاد میشود و افزایش کیفیت زندگی مجموعههای سودآور همه و همه تحت تأثیر صنعت فولاد هستند.

رئیس هیئتمدیره فولاد هرمزگان با تاکید بر اینکه صنعت فولاد صنعتی است که کارکنانش نسبت به آن رضایتمندی بالایی دارند و به نیازهای آنان پاسخ داده میشود، تصریح کرد: زمانی که مجموعه فولاد یک طرح را کلید میزد چه تأمین مالی بشود یا خیر ما آن طرح را اجرایی میکنیم، برآورد خودمان این است که تا سه سال دیگر بتوانیم ظرفیت فولاد هرمزگان را دوبرابر کنیم و اعدادی که در فولاد هرمزگان اعلام میشود چندین برابر توسعهای است که در سایر بخشها انجام میشود./ایسناup email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3005
تاریخ :1397/04/16 ساعت 09:36:59
تعداد بازدید: 104
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی