گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3416
تاریخ :1399/03/24 ساعت 09:25:09
تعداد بازدید: 154
پیش بینی جمعیت 200 هزار نفری برای شهر جدید مکران
email pdf word plus minus reset color
شهر جديد مکران به وسعت پنج هزار هکتار در 30 کيلومتري غرب جاسک احداث مي شود.

عکس اصلی خبر

استاندار هرمزگان گفت: ايجاد اين شهر جديد با توجه به مطالعات صورت گرفته در حوزه سواحل مکران و تاکيدي که نسبت به ايجاد شهر جديد در برنامه توسعه اين منطقه وجود داشت، برنامهريزي شده است.

به گزارش ايرنا، فريدون همتي در نشست کارگروه امور زيربنايي و توسعه شهري، روستايي، عشايري، آمايش سرزمين و محيط زيست با محوريت طرح ايجاد شهر جديد در سواحل مکران، اظهارداشت: در افق 20 سال آينده براي اسکان 200 هزار نفر جمعيت در اين شهر جديد پيشبيني شده است. وي ادامه داد: با توجه به تصويب احداث اين شهر جديد در کارگروه زيربنايي استان، هفته آينده نيز مراحل تصويب اين شهر جديد در سواحل مکران، در شوراي برنامهريزي و توسعه استان و پس از آن در شوراي عالي معماري و شهرسازي در وزارت راه و شهرسازي انجام ميشود.

به گفته استاندار هرمزگان، با توجه به ایجاد پالایشگاه‌های نفتی، پایانه صادرات نفت و شهرک‌های صنعتی و کشاورزی در این منطقه، برای پرهیز از ایجاد حاشیه‌نشینی و مناطق مسکونی نامناسب، ضرورت طراحی و احداث یک شهر جدید با درنظرگرفتن و پیش‌بینی تمامی نیازها و الزامات آینده وجود دارد.

همتی ابرازداشت: به موازات این اقدام نیز مشاور طرح، مطالعات طرح‌های تفصیلی و جامع این شهر را انجام می‌دهد و تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم.

وی اضافه کرد: این شهر اقدامی در راستای فرامین مقام معظم رهبری و برنامه‌های دولت تدبیر و امید در حوزه توجه ویژه به ظرفیت‌ها و استعدادهای سواحل مکران است.استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با طی شدن تمامی فرآیندها طی چهارماه آینده عملیات اجرایی احداث شهر جدید مکران آغاز شود.همتی همچنین به بررسی و تصویب ایجاد شهرک جدید مسکونی و گردشگری در منطقه‌ای بین بندر چارک و بندر آفتاب در شهرستان بندرلنگه اشاره کرد و ادامه داد: این شهرک جدید در پسکرانه جزیره کیش با هدف تامین مسکن و رفاه نیروهای کار جزیره کیش و ایجاد امکانات گردشگری توسط بخش خصوصی احداث می‌شود.وی اضافه کرد: مطالعه و طراحی شهرک‌های جدید در جزایر لارک، تنب بزرگ، سیری و همچنین در غرب جزیره قشم نیز در دستور کار قرار دارد و اجرایی خواهد شد.سواحل مکران در محدوده آب‌های ساحلی و اقیانوسی دریای عمان از ایستگاه‌های مهم و اصلی تجارت، اقتصاد و گردشگری ایران است و این منطقه از حوزه گواتر و پسا بندر چابهار آغاز و تا منطقه جاسک هرمزگان ادامه دارد.این سواحل دروازه طلایی ایران اسلامی است که توسعه آن در بخش‌های مختلف با توجه به فرمایش‌ها و تاکید مقام معظم رهبری به صورت ویژه در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار گرفته و در حال عملیاتی شدن است.۵۰ تا ۶۰ درصد سواحل مکران در هرمزگان قرار دارد و دولت و وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌ها در صدد هستند با رونق اقتصادی ساحلی در این منطقه، کسب و کار در بین مردم شرق استان هرمزگان توسعه یابد.سواحل مکران فرصتی ویژه برای جذب سرمایه گذاران و توسعه و عمران شهرستان‌های جاسک، سیریک و میناب در شرق استان هرمزگان است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3416
تاریخ :1399/03/24 ساعت 09:25:09
تعداد بازدید: 154
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی