گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3274
تاریخ :1398/08/14 ساعت 11:26:41
تعداد بازدید: 206
ناخرسندي از کاهش قيمتها در بازار
email pdf word plus minus reset color
رئيس هيات مديره انجمن صنفي گاوداران کشور با اشاره به فشار مافياي واردات بر توليد داخلي، گفت: واردکنندگان از اينکه قيمت گوشت کاهش يافته ناخرسند هستند.

عکس اصلی خبر

سيد احمد مقدسي در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به روند کاهشي قيمت گوشت قرمز در بازار گفت: قيمت هرکيلوگرم ران گوساله از 110 هزارتومان به 80 هزارتومان رسيده است. 

وي با بيان اينکه قيمت تمام شده توليد هر کيلوگرم  گوساله زنده براي دامداران 31 هزارتومان است، افزود: قيمت فروش و عرضه اين کالا 26 هزارتومان است و دامداران توليد خود را با 5 هزارتومان زيان عرضه مي کنند.

اين فعال بخش خصوصي با اشاره به برگزاري جلسه اي با حضور مسئولان ستاد تنظيم بازار، سازمان ميادين، واردکنندگان گوشت و ... به منظور بررسي وضعيت صنعت گوشت قرمز کشور، گفت: ما در اين جلسه پيشنهاد کرديم که باتوجه به انباشت دام در کشور، دولت توليد دامداران را به همان قيمت تمام شده (31 هزارتومان) خريداري کند و آن موقع ببينند که دامداران چقدر از نياز کشور را مي توانند تامين کنند. 

مقدسي ادامه داد:با مطرح کردن اين پيشنهاد از سوي دامداران، واردکنندگان گفتند که اگر قيمت دام زنده 5 هزارتومان گران شود قيمت گوشت داخلي نيز بايد 15 هزارتومان بالاتر برود که ما اين موضوع را نپذيرفتيم چرا که منطقي نيست و اگر قيمت دام زنده 31 هزارتومان باشد قيمت منطقي گوشت براي مصرف کنندگان بايد نهايتا 75 تا 80 هزارتومان باشد. اما عده اي براي اينکه مي خواهند واردات انجام دهند مايل به افزايش قيمت گوشت داخلي هستند.

وي با اشاره به بحث انباشت دام در کشور نيز گفت: به همين دليل از مسئولان خواستيم با آزاد شدن صادرات موافقت کنند که البته جلسه مذکور تقريبا بي نتيجه بود و به نتيجه خاصي نرسيديم.

مقدسي با بيان اينکه روز به روز بر تعداد دام هاي انباشتي کشور افزوده مي شود، ادامه داد: دولت هم صادرات را آزاد کند و هم واردات انجام شود تا مشخص گردد که خدمت کنندگان واقعي به کشور چه کساني هستند آنها که توليد مي کنند يا کساني که به فکر واردات هستند.

وي اضافه کرد: واردکنندگان قدرت بالايي در کشور ما دارند و فشار آنها مانع تحقق اهداف مورد نظر مي شود. در حال حاضر هم که قيمت گوشت گوساله 30 هزارتومان کاهش يافته آنها ناخرسند هستند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3274
تاریخ :1398/08/14 ساعت 11:26:41
تعداد بازدید: 206
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی