گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3345
تاریخ :1398/11/23 ساعت 11:37:16
تعداد بازدید: 52
50 درصد از نفتکوره کم گوگرد از طريق ريل وارد بندرشهيد رجايي مي شود
email pdf word plus minus reset color
مدير کل بنادر و دريانوردي هرمزگان گفت: از اين پس 50 درصد محصول فرآورده استراتژيک نفتکوره کم گوگرد که در راستاي اجراي قانون کنوانسيون جلوگيري از آلودگي محيط زيست ناشي از تردد کشتي ها (MARPOL) در پالايشگاه امام خميني (ره) شازند توليد مي شود بشکل حمل و نقل چند وجهي و توسط واگنهاي مخزن دار به بندر شهيد رجاي انتقال مي يابد.

عکس اصلی خبر

«اله مراد عفيفي پور» با اشاره به الزامات شناورها درحال تردد در آبهاي بين المللي جهت استفاده از سوخت هاي داراي محتواي گوگرد کمتر از نيم درصد اظهار داشت: از ابتداي ژانويه سال 2020 ميلادي تمامي شناورهاي ملزم به رعايت اين قانون بوده و عدم توجه، ممانعت از تردد، توقيف و جريمه کشتي ها در آبهاي بينالمللي و بنادر جهان را به همراه خواهد داشت .

عفيفي پورگفت: از اين قانون به عنوان پرچالشترين و پرهزينهترين الزام جهاني در حوزه حمل و نقل دريايي ياد مي شود.

اين مقام مسئول ضمن تشريح اقدامات صورت گرفته در راستاي اجراي اين قانون در کشور اظهار داشت: با همت و توان متخصصان داخلي از نيمه دوم سال جاري نفتکوره کم گوگرد در پالايشگاه امام خميني (ره) شازند اراك توليد و با اختصاص خط، مخزن و بازوهاي بارگيري نسبت به ذخيرهسازي سوخت مورد نياز کشتيهاي اقدام شد.

مدير کل بنادر و دريانوردي هرمزگان با بيان اينکه از ابتداي دي ماه سال جاري تاکنون 20 هزار تن سوخت كم گوگرد از طريق حمل و نقل جادهاي به بندر شهيد رجايي منتقل شده اظهار کرد:  مشکلاتي نظير ايجاد ترافيك در مسير ورودي، كاهش ايمني مسير تردد، مشكلات تخليه كاميوني به مخازن همچنين كندي عمليات تخليه از جمله عوامل محدوديت آفريني درحمل و نقل جاده اي بودکه براي رفع اين مشکلات بهره گيري از زير ساختهاي ايجاد شده در بندرشهيد رجايي و حمل و نقل ريلي در دستورکار قرارگرفت .

مدير منطقه ويژه اقتصادي بندر شهيد رجايي با اشاره به مزاياي بي شمار حمل و نقل چند وجهي و استفاده از ظرفيت خطوط ريلي جهت انتقال فرآوردههاي نفتي در بندر شهيد رجايي تصريح کرد: پيشنهاد بندر جهت ارائه خدمات به صورت حمل چند وجهي و تركيبي مطرح، مزاياي بهره گيري از اين ظرفيت تبيين و مورد استقبال شركت متقاضي اين خدمت قرار گرفت. عفيفي پورگفت: بر اين اساس نخستين محموله سوخت كم گوگرد از مبدا پالايشگاه امام خميني (ره) شازند اراك در قالب 90 واگن مخزن دار با حجم 5000 تن به مقصد بندر شهيد رجايي بارگيري شده که درگام نخست از اين اقدام مهم، 18 واگن با حجم تقريبي 1000 تن بزودي وارد بندر شهيد رجايي خواهد شد.

وي خاطر نشان کرد: پيشبيني ميشود با تسهيلات ايجاد شده، از اين پس 50 درصد از حجم اين فرآورده استراتژيك جهت سوخترساني به كشتيها، از طريق حمل و نقل چند وجهي و توسط واگنهاي ريلي به بندر شهيد رجايي منتقل شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3345
تاریخ :1398/11/23 ساعت 11:37:16
تعداد بازدید: 52
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی