گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3480
تاریخ :1399/06/24 ساعت 15:36:35
تعداد بازدید: 106
الحاق شناور نجف به ناوگان حمل و نقل دريايي كشور ابتدای امسال تعميرات اساسي 11 فروند شناور در بندر شهيد رجايي انجام شد
email pdf word plus minus reset color
معاون فني و نگهداري اداره كل بنادر و دريانوردي هرمزگان گفت: به منظور آماده به کاری ناوگان خدماتی سازمان و حفظ توان عملیاتی، اخذ و تمدید گواهینامه های موسسه رده بندی و همچنين حفظ قابلیت دریانوردی كشور، تعميرات اساسي زير آبي شناور نجف انجام و اين شناور به چرخه حمل و نقل دريايي كشور الحاق شد .

عکس اصلی خبر

«محمد رضا پوررجبي» با اشاره به توان اجرايي متخصصين سازمان بنادر و دريانوردي در جهت تعميرات اساسي شناورهاي فعال در چرخه حمل و نقل دريايي اظهارداشت: اداره تعميرات و نگهداري اداره كل بنادر و دريانوردي با بهرگيري از نيروهاي متخصص و مبرز  قابليت تعمير ات اساسي و زير آبي انواع شناورها را داراست .

وي افزود: از ابتداي سال جاري تاكنون 11 فروند شناور خدماتي كه در مالكيت سازمان بنادر و دريانوردي قرار داشته اند پس از انجام تعميرات در چرخه خدمات حمل و نقل دريايي قرار گرفته كه انجام اين مهم اقدام ماثري در جهت جلوگيري از خروج  ارز بشمار مي آيد .

پور رجبي با تاكيد بر اهمیت لزوم آماده به کاری  ناوگان خدماتی سازمان بنادر و دریانوردی  خاطر نشان كرد:  سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی توان اسقرار انواع شناور از قبیل یدک کش، لندینگرافت،  بارج  و شناور با طول ۷۰ عرض 15 متر و آبخور ۵ متر جهت تعميرات انواع لایروب های کاترساپلای بوت و شناورهای صیادی برخوردار است.

معاون فني و نگهداري اداره كل بنادر و دريانوردي هرمزگان به تعميرات اساسي شناور نجف اعزامی از بندر بوشهر که زمان داکینگ آن فرا رسیده بود نيز اشاره اي داشت و گفت: بعد از تهیه نقشه استقرار شناور  و انجام بلوک چینی اين شناور در مورخه بیست و دوم مرداد ماه بر روی سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی  مستقر  و تعمیرات زیر آبی آن آغاز  گردید.

 وي افزود: تعميرات اين شناور  در مدت زمان 31 روز انجام و بامداد امروز  23 شهريور ماه به آب اندازي و به چرخه حمل و نقل دريايي كشور الحاق گرديد .

به گفته پور رجبي اين شناور به طول ۲۷ متر، عرض 8 متر و آبخور ۳ متر تحت مالكيت سازمان بنادر و دريانوردي است و جهت عملیات پهلو دهی، جدا سازی، همراهي کشتی ها و همچنین در عملیات هاي  اطفای حریق درگستره آبي  استان بوشهر مورد استفاده قرار مي گيرد .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3480
تاریخ :1399/06/24 ساعت 15:36:35
تعداد بازدید: 106
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی