گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3450
تاریخ :1399/05/11 ساعت 10:39:45
تعداد بازدید: 149
استاندار: توقف برخی از لنج‌های ملوانی هرمزگان به علت کالاهای گروه ۴ است
email pdf word plus minus reset color
استاندار هرمزگان با قدردانی از لنج داران و ملوانانی که از طریق گمرکات و مرز رسمی به فعالیت‌های تجاری می‌پردازند، گفت: واردات کالاهای گروه چهار علت توقف برخی لنج‌های ملوانی در استان است.

عکس اصلی خبر

کالاهای گروه چهار بیشتر شامل کالاهای لوکس و غیرضروری بوده که  وزارت امور اقتصادی و دارایی طبق شرایط خاص اقتصادی کشور ورود آن‌ها در سالجاری را ممنوع اعلام کرده است

فریدون همتی چهارشنبه شب در نشست شورای روابط خارجی استان افزود: برخی مشکلات بوجود آمده در خصوص توقف ورود کالاهای برخی لنج ها در هرمزگان و بوشهر، به دلیل واردات کالاهای گروه چهار است که ورود این کالاها به کشور طبق قانون ممنوع می‌باشد .

وی تاکیدکرد: همه باید به قوانین و مقررات کشور احترام بگذارند و از فعالان لنج دار و ملوانی نیز انتظار می‌رود به این مهم توجه ویژه داشته باشند .

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: برای رفع مشکل موجود در این خصوص، پیگیری‌هایی در سطح ملی انجام شده و با درخواست استانداران هرمزگان و بوشهر و دستور وزیر کشور هفته آینده نشست کمیته این موضوع با حضور دستگاه‌های مرتبط برگزار می‌شود و جمع بندی و پیشنهادهای این نشست جهت بررسی و تصویب به هیات دولت ارائه خواهدشد .

همتی بیان داشت: در این مرحله تلاش می‌کنیم مشکل  لنج هایی که چنین کالاهایی را حمل کرده اند، رفع شود اما برای مراحل بعدی لیست اقلام و کالاهای مورد نیاز کشور در اختیار لنج داران قرار می‌گیرد تا ضمن صادرات کالاها و محصولات تولیدی، کالاهای مورد نیاز کشور را که طبق قانون مجاز است، وارد کنند .

وی گفت: اصرار برخی برای واردات کالاهای گروه چهار که ورود آن‌ها به کشور ممنوع است، نشان می‌دهد برخی افراد سودجو در پشت پرده این مساله قرار دارند و این کار با توجه به ممنوعیت ورود این کالاها، نوعی قاچاق سازمان یافته محسوب می‌شود .

استاندار هرمزگان اظهار داشت: از ملوانان و لنج داران استان انتظار می رود، کالاهایی که مورد نیاز کشور بوده و طبق قانون مجاز است را در چارچوب قوانین و مقررات از طریق مرزها و گمرکات رسمی وارد کنند و در این صورت به طور کامل مورد حمایت خواهند بود .

توسعه رایزنی‌های اقتصادی با کشورهای همسایه در اولویت قرارگیرد

استاندار هرمزگان گفت: توسعه رایزنی‌های اقتصادی در راستای افزایش مبادلات تجاری و صادرات و واردات کالا از طریق ارتباط با کشورهای همسایه، باید در اولویت قرار گیرد .

 همتی عنوان کرد: شورای روابط خارجی باید زیرساخت‌های سخت افزاری و نرم افزاری توسعه مبادلات و ارتباطات و معرفی ظرفیت‌های استان بویژه در کشورهای همجوار این منطقه در حوزه خلیج فارس را فراهم کند و در عرصه ارتباطات بین المللی کارساز و

راهگشا باشد.وی ادامه داد: افزایش تعاملات با سفارتخانه‌های کشورهای مختلف در جمهوری اسلامی ایران و همچنین سفرای ایران در کشورهای همجوار در حوزه خلیج فارس و توسعه رایزنی‌های اقتصادی در راستای افزایش مبادلات تجاری و صادرات و واردات کالا از طریق ارتباط با کشورهای همسایه، باید در اولویت و دستور کار این شورا قرار گیرد .

استاندار هرمزگان افزود: اتاق بازرگانی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان باید در این راستا فعالانه عمل کرده و ارتباطات گسترده‌تری با اتاق‌های بازرگانی مشترک کشورمان بویژه با کشورهای همسایه هرمزگان داشته باشند و با این هماهنگی و ارتباط بیشتر، به توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی کمک کنند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3450
تاریخ :1399/05/11 ساعت 10:39:45
تعداد بازدید: 149
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی