گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3119
تاریخ :1397/10/22 ساعت 13:37:40
تعداد بازدید: 53
استاندار هرمزگان استان: مدير موفق چشم به بودجه دولتي نمي دوزد
email pdf word plus minus reset color
دکتر فريدون همتي در نشست شوراي برنامه ريزي و توسعه استان هرمزگان با تاکيد بر اينکه مديراني موفق هستند که تفکر اتکا به بودجه دولتي نداشته باشند، اظهار داشت: دستگاه هاي اجرايي بايد شرايط را براي فعاليت بخش خصوصي سهل و روان کنند.

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور-نداي هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: کشور در شرايط خاصي قرار دارد، بايد آمادگي مديران افزايش يابد.

وي ادامه داد: مديراني شجاع، خوش فکر و موفق خواهند بود که دستگاه خود را در راستاي ايجاد زمينه فعاليت بخش خصوصي به روز کنند.

استاندار هرمزگان افزود: بودجه هاي دولتي بايد براي ايجاد زيرساخت هاي داراي اولويت هزينه شود.

همتي تصريح کرد: در شرايط جنگ اقتصادي دشمن با ايران اسلامي، سربازان واقعي مقام معظم رهبري و نظام جمهوري اسلامي ايران، کساني هستند که به صورت جدي به ميدان بيايند و جهت حل مسائل و مشکلات مردم به صورت شبانه روزي تلاش کنند.

وي با بيان اينکه فقر و شکاف هاي طبقاتي با بودجه هاي دولتي حل نمي شود گفت : لازم است بخش خصوصي وارد عمل شود و دولت نيز تسهيلگر باشد براي سرمايه گزاران و موانع را بردارد.

همتي در ادامه گفت: مديران بايد با فرارهاي مالياتي به شدت برخورد کنند.

نماينده عالي دولت در هرمزگان تصريح کرد: ولايت مداري تنها به يقه بسته نيست، بلکه، به همتي است که براي رفع موانع و حل مشکلات عامه مردم انجام مي شود.

وضع معيشت مردم خوب نيست اما مسئولين نمي خواهند زير بار بروند

نماينده مردم بندرعباس، حاجي آباد و قشم در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين جلسه افزود: در شرايط فعلي درآمدها و هزينه ها مشخص است، وضع معيشت مردم خوب نيست، اما مسئولين نمي خواهند زير بار بروند.

مرادي گفت: حلقه مفقوده اي که در کشور وجود دارد نبود عدالت در استان و کشور مي باشد.

عضو کميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي ضمن تاکيد بر اينکه نيروهاي دولتي محدوديت دارند، به وظايف نمايندگان اشاره و تصريح کرد: کار مجلس نظارت و گوشزد کردن مشکلات است.

وي در رابطه با هزينه کرد درآمد ها بيان داشت: بايد درآمدها در استان هزينه شود، اما اين اتفاق رخ نمي دهد. ما در حوزه درآمدها در زمره استان هاي برتر هستيم، اما از نظر تخصيص جايگاه مناسبي نداريم.

احمد مرادي يادآور شد؛ دريافت ماليات و تحقق درآمدي يک مقوله مهم و اساسي مي باشد، اما نبايد رضايتمندي مردم زير سوال برود و براي تحقق آن به قشر ضعيف و متوسط جامعه فشار وارد گردد.

اين نماينده گفت: در حوزه بهداشت و درمان در شرايط نابساماني قرار داريم، در هرمزگان بخشي از بيماران در راهرو هاي اماکن درماني، خدمات دريافت مي کنند.

مرادي در بخش پاياني سخنان خود افزود:سرانه ورزشي در استان بسيار اندک است و بايد به اين مورد نيز توجه شود. همچنين سيستم مديريت ورزش  نيز بايد مورد پايش قرار گيرد و دست هاي کثيف از آن کوتاه شوند.ورزش نبايد دست مايه سياست شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3119
تاریخ :1397/10/22 ساعت 13:37:40
تعداد بازدید: 53
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی