گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3095
تاریخ :1397/09/14 ساعت 12:10:34
تعداد بازدید: 78
گوجه فرنگي خارج از فصل هرمزگان وارد بازار شد
email pdf word plus minus reset color
مدير زراعت سازمان جهاد کشاورزي هرمزگان گفت: کار برداشت محصول خارج از فصل از سطح 10هزار هکتار از مزارع گوجه فرنگي اين استان و عرضه هم زمان آن به بازار آغاز شد.

عکس اصلی خبر

سيد رضا اميرزاده در گفت و گو با ايرنا پيش بيني کرد: تا اوايل خرداد ماه سال آينده(پايان فصل برداشت) بيش از 368هزار تن محصول گوجه فرنگي خارج از فصل برداشت و به بازار مصرف عرضه شود.

وي وسعت مزارع گوجه فرنگي خارج از فصل هرمزگان را هشت هزار و 500 هکتار اعلام و اظهار کرد: با توجه به تنوع اقليم شهرستان هاي محل کشت، اين رقم تا پايان آذرماه جاري به بيش از 10هزار هکتار افزايش مي يابد.

مدير زراعت سازمان جهاد کشاورزي هرمزگان از توليد 126ميليون عدد نشاء و کشت آنها در مزارع روباز و گلخانه اي و آبياري آنها به روش تحت فشار (نوار تيب) به عنوان ديگر ويژگي هاي نوين به کار گرفته شده در کشت اين محصول نام برد.

به گفته اميرزاده وسعت مزارع گوجه فرنگي خارج از فصل اين استان در سال زراعي جاري(مهر97تامهر98) نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 20درصد کاهش يافته که مهم ترين دليل آن اجراي طرح الگوي کشت و ضرورت استفاده بهينه از منابع آبي است. اين مقام مسوول با بيان اينکه بخش زيادي از مزارع گوجه فرنگي هرمزگان در فضاي آزاد کشت مي شود، از ميناب، بندرخمير، پارسيان و بندرعباس به عنوان مهم ترين مناطق کشت گوجه فرنگي خارج از فصل دراين استان نام برد. در اطلاعات منتشره سازمان جهادکشاورزي هرمزگان آمده است: محصول گوجه فرنگي خارج از فصل اين استان علاوه بر تامين نياز اين استان به مقصد ديگر استان ها ازجمله آذربايجان شرقي و غربي، اصفهان، تهران و فارس بارگيري و حمل مي شود.
در اين اطلاعات وسعت زمين هاي کشاورزي هرمزگان 160هزار هکتار با توليد سالانه 2 ميليون و 300 هزار تن محصول باغي و زراعي اعلام شده است.
ميزان توليد سالانه محصولات سبزي و صيفي خارج از فصل هرمزگان (با محوريت گوجه فرنگي، بادمجان، فلفل دلمه اي، خيارسبز و هندوانه) يک ميليون و 600هزار تن عنوان شده که عرضه آنها نقش به سزايي در تنظيم بازار اين محصولات در فصل هاي پاييز و زمستان و حتي اوايل بهار دارد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3095
تاریخ :1397/09/14 ساعت 12:10:34
تعداد بازدید: 78
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی