گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3258
تاریخ :1398/07/17 ساعت 11:32:42
تعداد بازدید: 120
گزارش رصد شش ماهه بازار هرمزگان؛ تشکيل بيش از 7 هزار 500 پرونده تخلف براي بازاريان
email pdf word plus minus reset color
در شش ماهه نخست سال 98 بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان هفت هزار و 592 پرونده تخلف براي اصناف متخلف استان تشکيل دادند.

عکس اصلی خبر

 به گزارش دريافتي، خليل قاسمي با بيان اينکه در 6 ماهه نخست امسال 127 هزار و 242 مورد بازرسي از واحدهاي صنفي استان هرمزگان انجام شده است، اظهار داشت: اين بازرسيها به منظور رصد وضع بازار کالا و خدمات به ويژه کالاهاي اولويتدار و نظارت بر مراکز فعال تجاري و اقتصادي استان و همچنين جلوگيري از هر گونه افزايش بيرويه قيمتها در قالب طرحهاي مختلف صورت گرفته است.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، ارزش ريالي پروندههاي تشکيل شده را  بيش از 473 ميليارد ريال اعلام کرد و  افزود: عدم درج قيمت گرانفروشي بيشترين موارد تخلف را داشتهاند. وي افزود: اين بازرسيها توسط کارشناسان نظارت و بازرسي و ناظران افتخاري سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان به صورت مستمر و روزانه از واحدهاي صنفي و سطح عرضه انجام شده است که هفت هزار و 592 مورد پرونده تخلف به ارزش بيش از 473ميليارد ريال تشکيل و براي بررسي و صدور رأي به تعزيرات حکومتي ارجاع شده است. رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان مهمترين تخلفات اعم از گرانفروشي، کمفروشي، عدم درج قيمت و نصب نرخ نامه، عدم ارائه برگ خريد و ارائه  صورت حساب عنوان کرد.

قاسمي در پايان تأکيد کرد: پايگاه هاي دريافت شکايات مردمي در چهار نقطه شهر بندرعباس و برخي شهرستانها مستقر هستند تا همشهرياني که از واحدهاي صنفي شکايت دارند با مراجعه به اين محل ها که در نزديکي مراکز تجاري مسقر هستند مراجعه و شکايت خود را مطرح نمايند.

قاسمي در پايان گفت: هماستانيها ميتوانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوي واحدهاي صنفي، مراتب را با شماره تلفن گويا 124 سامانه ستاد خبري سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان گزارش کنند


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3258
تاریخ :1398/07/17 ساعت 11:32:42
تعداد بازدید: 120
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی