گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2949
تاریخ :1396/12/13 ساعت 07:43:23
تعداد بازدید: 162
مدیرعامل آبفای هرمزگان: فاز نخست آبشیرین بندرعباس وارد مدارمی شود؛ به زودی
email pdf word plus minus reset color
نماینده ولی فقیه در هرمزگان به همراه ائمه جمعه سراسر استان از بزرگترین پروژه آبشیرین کن کشور در ساحل بندرعباس بازدید کردند.

عکس اصلی خبر

به گزارش ایسنا، در این بازدید که با حضور آیت الله نعیم آبادی و امامان جمعه شهرستان ها و بخش های استان هرمزگان صورت گرفت، بازدیدگنندگان در جریان فعالیت های پروژه و همچنین مسائل زیست محیطی طرح قرار گرفتند.

مدیرعامل آبفای هرمزگان  در خصوص جزییات پروژه آبشیرین بندرعباس با اشاره به اینکه  فاز اول آبشیرین کن بندرعباس در تابستان سال جاری افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد ، افزود: این پروژه با ظرفیت نهایی 100 هزار مترمکعب در شبانه روز و اعتبار 205 میلیون دلار اجرایی شده است که فاز نخست آن با ظرفیت 20 هزار مترمنکعب و اعتبار 2500 میلیارد ریال در حال اجراست که به زودی وارد مدار بهره برداری می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه فرآیند تصفیه این پروژه به روش اسمز معکوس RO است، تامین بخشی از نیاز آبی شهر های بندرعباس، بندرخمیر و روستاهای غرب را از جمله اهداف اجرای این پروژه برشمرد. وی انتقال آب از آبشیرین کن بندرعباس تا مخازن مرکزی داماهی را از طرح های این پروژه بزرگ ذکر کرد و گفت: این طرح با هدف ایجاد تاسیسات لازم جهت انتقال آب تولیدی از آبشیرین کن به مخازن داماهی این شهر و تامین کمبود آب شهر بندرعباس و مناطق غربی شامل شهرها و روستاهای غرب بندرعباس اجرایی شده است. مدیر عامل آب و فاضلاب استان هرمزگان اظهار کرد: این خط انتقال به طول 33 کیلومتر و با لوله های فولادی به قطر 1200 میلیمتر است که در حال حاضر پیمانکار آن انتخاب شده است که در صورت رفع برخی مشکلات پیش رو به زودی اجرایی می شود.

وی خاطرنشان کرد: آبفای استان علاوه بر تولید منابع آبی، وظیفه انتقال آب را نیز به عهده دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر طول شبکه توزیع آب استان2400 کیلیومتر است که 45 درصد آن نیازمند بازسازی در جهت کاهش هدررفت آب است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2949
تاریخ :1396/12/13 ساعت 07:43:23
تعداد بازدید: 162
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی