گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3094
تاریخ :1397/09/13 ساعت 09:31:31
تعداد بازدید: 83
استاندار هرمزگان: براي توسعه سواحل مکران اختيارات بيشتري مي خواهيم
email pdf word plus minus reset color
استاندار هرمزگان گفت: براى پيشبرد امر مهم و ارزشمند توسعه سواحل مكران بايد سازمانى چابک براى سياستگذارى و نظارت در سطح ملى تشكيل شود و وظايف اين سازمان در سطح اجرايى به استانداران هرمزگان و سيستان و بلوچستان تفويض شود.

عکس اصلی خبر

به گزارش دريافتي، دکتر فريدون همتي در نشست تخصصى چشم انداز توسعه سواحل مكران که در محل مركز بررسى هاى استراتژيک رياست جمهورى برگزار شد، عنوان کرد: در ابتدا بايد تحليل كنيم كه هدف از توسعه سواحل مكران چيست و آنگاه مدل توسعه را بر مبناى اين جهت گيري طراحى كنيم.

وي ادامه داد: هدف از اين توسعه فعال سازي و بهره گيرى از قابليت ها و ظرفيت هاى بى نظير منطقه مكران در حوزه هاى گوناگون و از سوى ديگر عمران، آبادانى و رفع محروميت و ارتقاى شاخص هاى رفاهى خود اين منطقه مى باشد.

استاندار هرمزگان افزود: براى تحقق اين اهداف در فرآيند توسعه سواحل مكران به منظور پرهيز از تداخل و به هم ريختگى وظايف سازمان ها با يكديگر و جلوگيرى از تعارضات سازمانى و موازى كارى ها، يك سازمان پشتيبان، چابك و كوچك اما موثر، طراح و پيگير براى راهبرى امور در مركز تشكيل شود و وظايف اجرايى به مديريت استان ها واگذار شود و ضمن پرهيز از گسترش تشكيلات و هزينه تراشى هاى بى مورد با استفاده از ظرفيت اجرايى استان ها كه در تمام نقاط و سطوح داراى تشكيلات مى باشند، به تمشيت و پيشبرد امور پرداخته شود.

همتى تصريح کرد: مشكل ما در استان ها براى تحقق اهداف پيش بينى شده كمبود «اختيارات» است نه كمبود سازمان و تشكيلات جديد، و اگر اختيارات لازم به استاندارى و شوراى برنامه ريزى و توسعه استان واگذار شود، فقط با پشت سرگذاشتن ده سال مى توان به سطحي از توسعه و اهداف دست يافت كه ديگر كشورها با صرف زمان و منابع بيشترى به آن دست يافته اند.

وي خاطرنشان کرد: پيشبرد امور با اين مدل پيشنهادى سبب خواهد شد، هزينه مالى اضافه و غيرضرورى بر دولت تحميل نشود و نقش سازمان هاى موجود استانى و محلى در اين مدل برجسته خواهد بود و خود به خود از تقابل هاى جديد جلوگيري خواهد كرد.

معاون هماهنگى امور عمرانى استاندارى هرمزگان نيز در اين نشست، بيان داشت: ما براى تحقق ايده مكران توسعه يافته نيازمند «ابزار» هستيم، اما اين ابزار لزوما تشكيلات و سازمان جديد نمي باشد و بيش از همه نيازمند طرح و برنامه مدون و پيشرفته هستيم.

رضا مدرس با اشاره به زحمات صورت گرفته به ويژه مطالعه طرح ويژه مكران توسط وزارت راه و شهرسازى، اضافه کرد: با انجام مطالعات مديريت يكپارچه مناطق ساحلى بستر براي آغاز جدي پروسه توسعه سواحل مكران آماده است و خواهان بهره گيرى از ظرفيت هاى سازمانى موجود براى نقش آفريني در اين روند تحول ساز هستيم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3094
تاریخ :1397/09/13 ساعت 09:31:31
تعداد بازدید: 83
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی