گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2949
تاریخ :1396/12/13 ساعت 07:46:15
تعداد بازدید: 190
رییس پارک خبر داد: ایجاد مرکز توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان در پارک فناوری هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
رییس پارک علم و فناوری هرمزگان از راه‌اندازی مرکز توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان در این پارک خبر داد.

عکس اصلی خبر

دکتر علی فتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به سفر اخیر هیات دولت به استان هرمزگان، افزود: در این سفر هیاتی از صندوق نوآوری و شکوفایی به این استان سفر کردند که جلساتی با شرکت‌های دانش‌بنیان در خصوص خدمات این صندوق برگزار شد.

وی با بیان اینکه تاکنون 5 شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری هرمزگان از تسهیلات صندوق بهره‌مند شده‌اند، اظهار کرد: در این جلسات نمونه‌های موفق که از تسهیلات صندوق استفاده کردند، معرفی شدند.

فتی، از امضای تفاهم‌نامه‌ای میان پارک علم و فناوری هرمزگان با صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد و یادآور شد: بر اساس این تفاهم‌نامه از طریق یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری هرمزگان اقدام به راه‌اندازی «مرکز توانمندسازی» در این پارک خواهد شد.

وی ارائه خدمات حسابرسی شرکت‌ها،‌ ارائه مشاوره‌های علمی، تدوین طرح کسب و کار را از جمله خدمات این مرکز نام برد و اضافه کرد: بر اساس اعلام مسوولان صندوق، شرکت‌های دانش‌بنیان سالانه 70 تا 80 میلیون تومان از خدمات صندوق به صورت رایگان بهره‌مند می‌شوند. فتی‌، با تاکید بر اینکه این مرکز در استان هرمزگان وجود نداشت، یادآور شد: با امضای این تفاهم‌نامه استان هرمزگان دارای مرکز توانمندسازی خواهد شد تا شرکت‌های دانش‌بنیان این استان از خدمات آن بهره‌مند شوند و اکوسیستم فناوری در این استان نیز شکل بگیرد. رییس پارک علم و فناوری هرمزگان امضای تفاهم‌نامه میان صندوق نوآوری و شکوفایی با استانداری هرمزگان را از دیگر دستاوردهای این سفر استانی هیات دولت به این استان نام برد.

وی امضای این تفاهم‌نامه را در راستای ایجاد صندوق پژوهش و فناوری در این استان دانست و خاطرنشان کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه اعتبارات این صندوق 80 میلیارد ریال است.

فتی در خصوص نحوه تامین اعتبارات این صندوق، توضیح داد: بر اساس توافقات صورت گرفته 4 میلیارد تومان این اعتبارات از سوی استان هرمزگان و 4 میلیارد تومان دیگر آن از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی تامین خواهد شد.

وی تاکید کرد: با راه‌اندازی این صندوق می‌توان به شرکت‌های دانش‌بنیان این استان تسهیلات مالی اعطا کرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2949
تاریخ :1396/12/13 ساعت 07:46:15
تعداد بازدید: 190
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی