گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3291
تاریخ :1398/09/10 ساعت 11:38:03
تعداد بازدید: 57
استاندار در شوراي حفاظت از منابع آب و کارگروه آب کشاورزي: سه هزار هکتار از اراضي کشاورزي دشت ميناب به سامانه آبياري نوين مجهز مي شوند
email pdf word plus minus reset color
استاندار هرمزگان ايجاد سازه هاي آبخيزداري در سراسر اين استان را يکي از رويکردهاي مهم برشمرد و گفت: در سال جاري800 سازه آبخيزداري در سراسر هرمزگان احداث مي شود. تجهيز يازده هزار هکتار از اراضي کشاورزي ميناب به سامانه نوين آبياري در دستور کار است که سه هزار هکتار آن انجام شده است و بيش از 3 هزار هکتار ديگر نيز در سال جاري انجام خواهد شد که موجب اشتغال زايي و تثبيت کشاورزي منطقه مي شود.

عکس اصلی خبر

  محمدرضا قنبرپورـ نداي هرمزگان

 فريدون همتي در نشست شوراي حفاظت از منابع آب و کارگروه آب کشاورزي استان هرمزگان با اشاره به انجام مطالعات بر روي تالاب هاي استان، عنوان کرد: تالاب هاي موجود در هرمزگان ظرفيت ها و قابليت هاي بسيار خوب و پر جاذبه اي در راستاي گردشگري دارند.

وي ادامه داد: انجام مطالعات بر روي تالاب هاي استان يک اقدام بسيار موثر در راستاي شناخت ظرفيت و توان اکولوژيک تالاب ها و تعيين نوع کاربري آنهاست که تاکنون مطالعه بر روي تعدادي از تالاب ها انجام شده و بر روي مابقي هم در حال انجام است. استاندار هرمزگان در ادامه ايجاد سازه هاي آبخيزداري در سراسر اين استان را يکي از رويکردهاي مهم برشمرد و افزود: سال گذشته  700 سازه بزرگ و کوچک آبخيزداري در سراسر هرمزگان با منابع و اعتبارات دولتي و مشارکت مردم ايجاد شد که در بارندگي ها به خوبي آبگيري شدند.

همتي تصريح کرد: در سال جاري نيز 800 سازه آبخيزداري در سراسر هرمزگان احداث ميشود که از محل منابع صندوق توسعه ملي 62 ميليارد تومان اعتبار براي اجراي اين طرح ها جذب شده و از اعتبارات استاني نيز به آنها تخصيص مي يابد و همچنين از مشارکت مردمي براي اين پروژه ها استفاده مي کنيم. وي گفت: سازه هاي آبخيزداري مزاياي بسياري از جمله جلوگيري از فرسايش خاک، تامين آب شرب روستاها، ايجاد محيطهاي مناسب براي گردشگري، تغذيه سفرههاي آب زيرزميني، تقويت کشاورزي و حفاظت از محيط زيست را به همراه دارند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: اين سازه ها براي مردم در مناطق مختلف بسيار مفيد هستند و فرصت هاي مناسب اشتغالزايي و توليد را ايجاد کردهاند و با جديت اجراي اين طرحها در سراسر استان را پيگيري مي کنيم.

وي همچنين اقدامات صورت گرفته در حوزه حفاظت از منابع آب و به ويژه تامين آب کشاورزي در استان را بسيار خوب برشمرد و اظهار داشت: سال گذشته نوسازي شبکه آبياري سه هزار هکتار از اراضي کشاورزي و باغات در شهرستان ميناب انجام شد و از سد ميناب نيز به آنها تخصيص آب صورت گرفت.

همتي اضافه کرد: براي سال جاري نيز نوسازي شبکه آبياري سه هزار هکتار ديگر از اراضي کشاورزي و باغات در شهرستان ميناب و همچنين تجهيز آنها به آبياري نوين و الگوي کشت مناسب در دستور کار و در حال اجراست که در ايجاد اشتغال و درآمدزايي براي مردم و فعاليت هاي توليدي در اين شهرستان بسيار موثر است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3291
تاریخ :1398/09/10 ساعت 11:38:03
تعداد بازدید: 57
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی