گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3242
تاریخ :1398/06/20 ساعت 09:39:34
تعداد بازدید: 167
حوزه بهداشت و درمان هرمزگان بيش از دو هزار نفر نيرو نيازدارد
email pdf word plus minus reset color
رييس دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان گفت: با توجه به رشد جمعيت، وضعيت توسعه و آباداني استان، تا سال 1400 نيازمند بيش از دو هزار نيرو در حوزه بهداشت و درمان استان هستيم.

عکس اصلی خبر

   دکتر حسين فرشيدي افزود: هم اکنون هرمزگان با نرخ رشد جمعيت دو و 39 صدم درصد ، در جايگاه سوم کشوري قرار دارد و از مجموع نيروهاي مورد نياز يک هزارو 600 پرستار و مابقي تکسنين اورژانس است.وي با اشاره به تصويب ساخت دو دانشکده علوم پزشکي در شرق و غرب هرمزگان در شوراي برنامه ريزي و توسعه استان، افزود: با راه اندازي اين دانشکده ها مي توان بخش قابل توجهي از نيروهاي مورد نياز حوزه بهداشت و درمان استان را تامين کرد.

     دکتر فرشيدي خاطرنشان کرد: هم اکنون ساخت و توسعه بيمارستانهاي جديد در استان آغاز شده که تا سال 1400 بيش از 1700 تخت بيمارستاني به ظرفيت استان اضافه مي شود.

    در حال حاضر بيش از چهار هزار دانشجو در رشته هاي پزشکي، داروسازي و پيراپزشکي در دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان مشغول به تحصيل هستند و حدود 650 دانشجوي ديگر نيز امسال به اين شمار اضافه مي شود.

استان هرمزگان داراي 17 بيمارستان دولتي با يک هزار و 150 تخت فعال است که طبق گفته مسوولان دانشگاه علوم پزشکي، اين استان با کمبود يک هزار تخت بيمارستاني مواجه است.

در حال حاضر 16 مرکز تخصصي شامل کلينيک هاي تخصصي از جمله کلينيک هاي پوست، چشم و دندانپزشکي و پنج بيمارستان خصوصي و نيمه خصوصي نيز در سطح استان هرمزگان فعاليت دارند. در سالهاي اخير گام هاي بسيار خوبي در جهت رشد و ارتقاي شاخص هاي بهداشت و درمان در هرمزگان برداشته شده اما هنوز تا رسيدن به استانداردها فاصله است.

     با توجه به شرايط امروز جامعه و کمبودهاي بودجه اي بايد بستر را براي حفظ منافع بخش خصوصي فراهم کرد زيرا بخش خصوصي مي تواند سبب توسعه پايدار استان هرمزگان شود.

    در برنامه ششم توسعه نيز بر همراهي بخش خصوصي براي رسيدن به سرانه موردنظر در بخش تخت بيمارستاني به صراحت تأکيد شده است. ساخت دو دانشکده علوم پزشکي در شرق و غرب هرمزگان به تصويب شوراي برنامه ريزي و توسعه استان رسيد.

    استاندار هرمزگان در اين نشست تاکيد کرد: فرمانداران شهرستانهاي شرق و غرب استان ميتوانند با استفاده از کمک خيران و بودجه استان ساختمان اين دانشکدهها را بسازند و مجوز راه اندازي نيز از وزارت بهداشت اخذ خواهد شد.

    فريدون همتي افزود: بايد تلاش شود تا هرچه زودتر تکليف ساخت ساختمان اين دانشکدهها مشخص شود تا بتوان پس از گرفتن مجوز از وزارتخانه براي اين دانشکدهها رديف بودجه در لايحه بودجه کشور درنظر گرفت.  استاندار هرمزگان تاکيد کرد: اين دو دانشکده در يک شهرستان شرق و يک شهرستان غرب استان که بتوانند زودتر اعتبار لازم براي ساخت ساختمان و خوابگاه اين دانشکدهها را تامين کنند، احداث خواهد شد./ايرنا


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3242
تاریخ :1398/06/20 ساعت 09:39:34
تعداد بازدید: 167
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی