گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2781
تاریخ :1396/04/25 ساعت 09:23:30
تعداد بازدید: 241
طرحی نو باید برای هرمزگان در انداخت
email pdf word plus minus reset color
رئیس دفتر شورای نگهبان در هرمزگان گفت: هزینه‌های گزاف انتخاباتی در هرمزگان از اشکالات خاص این استان است و هزینه‌کرد انتخاباتی در هرمزگان برعکس تمام کشور است چراکه در استان هرمزگان میلیاردی هزینه انتخابات می‌شود و این آفت انتخابات است.

عکس اصلی خبر

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، علی‌اکبر وحیدی در نشستی خبری در جمع خبرنگاران ضمن گرامی‌داشت روز تأسیس شورای نگهبان با بیان اینکه نظارت، بخشی از حق‌الناس است، اظهار داشت: بیش از 5329 نفر در انتخابات اخیر میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی در غرب هرمزگان و ریاست جمهوری در این استان نظارت داشته‌اند.

وی با بیان اینکه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یکی سخت‌ترین و پیچیده‌ترین انتخابات تاکنون بوده است، افزود: برای جلوگیرى از تقلب و به‌دلیل تأکیدات مقام معظم رهبری(مدظه‌العالی) بر سلامت انتخابات، تعرفه‌ها به گونه‌ای طراحی شده بود که هرگونه تقلب امکان پذیر نباشد.

رئیس دفتر شورای نگهبان در هرمزگان عنوان داشت: هیچ‌گونه شکایتی در بحث انتخابات ریاست جمهوری در استان گزارش نشده است اما این عدم شکایت در هرمزگان دلیل بر نبود تخلفات نیست و یکی مهمترین تخلفات در حوزه تبلیغات ریاست جمهوری، استفاده از امکانات دولتی در استان بوده است.

وحیدی با بیان اینکه بخش عمده مشکلات انتخابات در قانون‌گذاری است و نیاز به بازنگری جدی دارد، گفت: در انتخابات اخیر 4.2 درصد افزایش مشارکت در هرمزگان بوده است که این افزایش از میانگین کشوری بالاتر است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص دلیل ابطال انتخابات دوره قبل مجلس در حوزه غرب هرمزگان بیان کرد: مستندات ارائه شده، غیر قابل خدشه بوده است و سند به جای فرد حرف می‌زد و این دلیل اصلی ابطال انتخابات دوره گذشته مجلس در حوزه غرب هرمزگان بوده است که بعضأ از رسانه‌ای کردن مستندات معذوریت داریم.

رئیس دفتر شورای نگهبان در هرمزگان تصریح کرد: هزینه‌های گزاف انتخاباتی در هرمزگان از اشکالات خاص این استان است و هزینه‌کرد انتخاباتی در هرمزگان برعکس تمام کشور است چراکه در استان هرمزگان میلیاردی هزینه انتخابات می‌شود و این آفت انتخابات است.

وحیدی ادامه  داد: تنها راه رفع مشکلات انتخابات تجدید نظر در قانون‌گذاری است و باید روشن و شفاف در بحث هزینه‌ها ورود و در خصوص رفع شبهات اقدام شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2781
تاریخ :1396/04/25 ساعت 09:23:30
تعداد بازدید: 241
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی