گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3366
تاریخ :1398/12/21 ساعت 12:31:35
تعداد بازدید: 339
واحد غيرفعال توليد الکل وارد چرخه توليد هرمزگان مي شود
email pdf word plus minus reset color
يک واحد غيرفعال توليد الکل در هرمزگان با همکاري دستگاه هاي اجرايي و شبکه بانکي به زودي فعال وارد چرخه توليد استان مي شود.

عکس اصلی خبر

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري هرمزگان روز سهشنبه گفت: با فعال شدن اين واحد بزرگ توليدي با ظرفيت توليد بسيار مناسب، بخش مهمي از نياز استان به ماده بهداشتي الکل مرتفع ميشود.

ايرج حيدري در نشست کارگروه رفع موانع توليد هرمزگان با محوريت بررسي مشکلات واحدهاي توليدي فعال در زمينه توليد اقلام بهداشتي اظهارداشت: با تصميمهاي به موقع کارگروه مشکلات واحدهاي توليدي فعال در زمينه توليد اقلام بهداشتي رفع شود.

وي افزود: با رفع مشکلات در بخشهاي بانکي، تامين اجتماعي، مالياتي، سرمايه در گردش و صدور مجوزهاي قانوني در کمترين زمان ممکن زمينه فعاليت اين واحدها سريعتر مي شود. معاون استاندار هرمزگان گفت: براي مهار ويروس کرونا نيازمند بسيج تمامي امکانات، روحيه جهادي و همکاري همجانبه مردم براي عبور از اين شرايط حساس هستيم. قرار است؛ کارخانه توليد الکل حاجي آباد که چهار سال است غيرفعال بوده با حمايت کارگروه تسهيل و رفع موانع توليد در کمتر از يکماه آينده چرخه توليد خود را آغاز کند. به گفته بهنام کريمي، معاون برنامه ريزي و هماهنگي امور عمراني فرمانداري حاجي آباد، اين واحد با توليد روزانه 12 هزار ليتر الکل ظرفيت اشتغال 10  نفر را به طور مستقيم ايجاد ميکند. با شيوع ويروس کرونا هرچند بخشهايي از توليدات و صادرات با کندي مواجه است اما باعث شد تا ضرورت ذخيرهسازي کالا در داخل و نيازمنديهاي مردم در بخشهاي بهداشتي را يادآور شود.

توليدکنندگان و کارآفرينان در راستاي رونق توليد در واحدهاي صنعتي در بخشهاي بهداشتي به ويژه در اين مدت بار ديگر فعال شده و زمينه توليد را در اين بخش فراهم ساختهاند. اين واحدهاي صنعتي توانمندي و فعاليت خود را در زمينه توليد انواع ضدعفوني کننده برپايه الکل، ماسک يکبار مصرف، دستکش يکبار، انواع شويندهها، و محلولهاي پاک کننده و کيتهاي تشخيصي را نشان دادهاند. در بندرعباس ميتوان به خط توليد پوشاک مجتمع توليدي و آموزشي رشمون اشاره کرد که به توليد ماسک و گان تغيير يافت.

در اين مجتمع روزانه يک هزار و 500 عدد ماسک و 200 دست لباس گان توسط 23 نفر نيرو در کارگاه پوشاک مجتمع توليد ميشود.

پيش از اين نيز شرکت پدرام طب در هرمزگان به منظور تامين اقلام بهداشتي خط توليد خود را به توليد ماسک تغيير داد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3366
تاریخ :1398/12/21 ساعت 12:31:35
تعداد بازدید: 339
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی