گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3278
تاریخ :1398/08/21 ساعت 12:35:56
تعداد بازدید: 109
آبگيري سازه هاي آبخيزداري شهرستان بندرلنگه
email pdf word plus minus reset color
معاون اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان بندرلنگه از آبگيري سازه هاي آبخيزداري شهرستان بندرلنگه خبر داد .

عکس اصلی خبر

محمد جليل علوي گفت : بارندگي پاييزي در شهرستان بندرلنگه علاوه بر خوشحالي کشاورزان و دامداران منطقه در بخش هاي مرکزي و مهران و شيبکوه تعدادي سازه هاي اجرا شده آبخيزداري بالغ بر 1415000 متر مکعب آبگيري شده است .

وي هدف از اجراي طرح هاي آبخيزداري را کاهش عوامل تخريب منابع طبيعي، حفاظت خاک، کنترل سيلاب ها و حفظ خاک و پيشگيري از فرسايش خاک و جلوگيري از هدر رفتن روان آبها برشمرد.

آبگيري سازه آبخيزداري حوزه بونجي جاسک

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان جاسک از آبگيري سازه آبخيزداري حوزه بونجي اين شهرستان  خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني  اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري هرمزگان؛اسلام بهرامي گفت : با ورود سامانه بارشي اخير در حوزه آبخيز بونجي شهرستان جاسک  سازه آبخيزداري بند خاکي  اين حوزه  به ميزان50 هزار مترمکعب آبگيري شد.

وي افزود : آبگيري سازه مذکور سبب کنترل سيل اين حوزه ،تقويت آبخوان ها و قنوات پايين دست،کاهش خطرات ناشي از سيل و خسارات وارده،حفظ منابع آب و خاک و جلوگيري از هدر رفت آن مي شود.

آبگيري سازه هاي آبخيزداري شهرستان بندرخمير به حجم 835 هزار متر مکعب

به گزارش پايگاه اطلاع رساني اداره کل منابع طبيعي وآبخيزداري هرمزگان؛رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري  بندرخمير از آبگيري سازه هاي آبخيزداري شهرستان به حجم 835 متر مکعب خبر داد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني منابع طبيعي و آبخيزداري هرمزگان ؛ سالاري گفت: با توجه با بارندگي که شهرستان صورت گرفته 20سازه آبخيزداري منطقه چاه ماخور و کهورستان آبگيري شده اند.

سالاري افزود : مهار آب باران، کنترل سيل، تغذيه سفرههاي زير زميني، مديريت روان آبها، تقويت منابع آبي و کمک به پايداري آن در حفظ توليد و اشتغال و احياي عرصه هاي منابع طبيعي، حفاظت خاک، مقابله با خشکسالي را از مهم ترين اهداف اجراي سازه هاي آبخيزداري عنوان کرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3278
تاریخ :1398/08/21 ساعت 12:35:56
تعداد بازدید: 109
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی